Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-27, 13:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

III Dzień Rzeki w Opolu. Rejsy, pieśni morza i wspólne ognisko

Zespół Shantażyści
Zespół Shantażyści
Ryszard Sobieszczański [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ryszard Sobieszczański [fot. Justyna Krzyżanowska]
Rejsy statkiem Białej Floty, regaty smoczych łodzi i koncerty pieśni morza. Tak zapowiada się III Opolski Dzień Rzeki, który już dziś (27.06) odbędzie się w Parku Nadodrzańskim w Opolu. Wydarzenie co roku towarzyszy flisowi odrzańskiemu, który przepływa ze Śląska w kierunku morza.
- Koncerty szantowe to już tradycja naszych spotkań - mówi Ryszard Sobieszczański, prezes Stowarzyszenia Pieśni spod Żagli. - Zaprosiliśmy zespół Shantażyści (wystąpi o godz. 17:00) i Flash Creep, który o godzinie 19:30 rozpocznie swój koncert - dodaje.

Będą też wyścigi smoczych łodzi - zaznacza Sobieszczański. - Osady będą się ścigać o Złoty Pierścień prezydenta. Finałem tych wyścigów będą regaty pomiędzy prezydentem a marszałkiem. W tym roku na smoczych łodziach będzie startować osada prezydencka kontra marszałka województwa opolskiego - dodaje.

Będzie także okazja, aby popłynąć w rejs statkiem Białej Floty (wstęp wolny). Dodatkowe atrakcje to m.in. konkursy i zabawy dla dzieci, dmuchańce, ognisko, wspólne śpiewanie i pieczenie kiełbasek.

III Opolski Dzień Rzeki rozpocznie się w Parku Nadodrzańskim o godz. 17:00.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Ryszard Sobieszczański

Kultura i rozrywka

2018-11-21, godz. 08:34 Przewodnik po Opolu dla dzieci. Zabytki, krzyżówki, rebusy 'Opole w słońcu. Przewodnik dla dzieci' to książeczka, która przybliża młodszym opolanom architekturę miasta. Opisano w niej 26 obiektów, a całość zilustrował ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Inauguracja Artoteki w Galerii Sztuki Współczesnej Tym razem galeria zaprasza miłośników sztuki do odwiedzenia biblioteki i wspólnego odczytu oraz dyskusji o sztuce. Instytucja chce stworzyć swoisty klub czyte ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Maraton teatralny w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Maraton teatralny już w ten weekend czeka na opolan. Widzowie zobaczą 6 spektakli i będą mogli posłuchać dramatoczytania. W Teatrze im. Jana Kochanowskiego w ... » więcej 2018-11-20, godz. 11:00 W kędzierzyńsko-kozielskiej bibliotece dzieci uczą się programować roboty W kędzierzyńsko-kozielskiej bibliotece publicznej ponownie rozpoczęły się spotkania Klubu Kodowania. To już trzeci semestr zajęć, na których dzieci od lat naj ... » więcej 2018-11-20, godz. 05:58 "Ekshumacje żołnierzy Września '39" - Wykład pracownika IPN w kozielskiej Baszcie Na zaproszenie Muzeum Ziemi Kozielskiej do Kędzierzyna-Koźla zawitał Piotr Kędziora-Babiński, pracownik Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięc ... » więcej 2018-11-19, godz. 21:00 Wombat podróżnik odwiedził dzieci w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle odwiedził Marcin Kozioł. Pisarz i podróżnik autor książek dla dzieci i młodzieży. W dwóch oddziałach Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkał ... » więcej 2018-11-19, godz. 19:17 Wernisaż i promocja książki o zwierzętach w opolskim ZOO [ZDJĘCIA] Studenci i opolscy twórcy przez miesiąc obserwowali zwierzęta. Na tej podstawie powstały obrazy, zdjęcia, kolaże i zbiór opowiadań. » więcej 2018-11-19, godz. 17:56 Historia opolskiej piłki ręcznej spisana w książce Czterech autorów przez cztery lata zbierało materiały do książki 'Piłka ręczna w Opolu. Historia nieznana'. » więcej 2018-11-19, godz. 12:51 "Podróże z Andrzejem Stasiukiem" - do piątku MBP czeka na eseje 'Podróże z Andrzejem Stasiukiem' - taki jest tytuł XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przypomina, że termin składania p ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Muzyczna Jesień rozstrzygnięta. Charles Pakowsky z nagrodą główną i sesją w Studiu M Wrocławianie z Charles Pakowsky wygrali „Muzyczną Jesień” w Grodkowie. Kwartet zdobył nagrodę finansową i sesję nagraniową w Studiu M im. SBB Radia Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »