Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-25, 11:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczynają się Targi Książki nad Odrą

Kozielski rynek w książkach, a do tego rejsy literackie i spotkania autorskie - w piątek ruszają Targi Książki Nad Odrą [https://pixabay.com/pl]
Kozielski rynek w książkach, a do tego rejsy literackie i spotkania autorskie - w piątek ruszają Targi Książki Nad Odrą [https://pixabay.com/pl]
Targi Książki nad Odrą 2017 [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Książki nad Odrą 2017 [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Startuje druga edycja Targów Książki Nad Odrą. W trakcie dwudniowej imprezy miłośnicy dobrej lektury będą mogli nie tylko zaopatrzyć się w nowości wydawnicze, ale także wziąć udział w spotkaniach autorskich, koncertach, czy rejsie po Odrze.
- Targi będą się odbywały w piątek i sobotę na kozielskim Rynku – mówi Izabela Migocz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej z Kędzierzyna-Koźla. – Będzie ogromny namiot, pod którym wystawcy będą prezentowali swoje dzieła, swoje książki. Są bardzo ciekawe propozycje, m.in. wydawnictwo franciszkanów „Bratni zew” czy na przykład Moka – wydawnictwo Muzeum Sztuki Współczesnej z Krakowa, Timo – wydawnictwo komiksowe dla różnych grup wiekowych.

Odbędą się spotkania autorskie z autorami: Zbigniewem Górniakiem i Lechem Majewskim, językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem, podróżnikiem Michałem Cesseniem a także warsztaty z Jarosławem Makowskim i spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat.
Chętni mogą także spotkać się z autorami, którzy będą czytać fragmenty swoich książek w czasie rejsu po rzece.

- Pierwszy raz w tym roku mamy akcję "Płynne czytanie" – mówi Izabela Migocz. – To czytanie na wodzie, na rzece Odrze, jak również płynne, bo po prostu będziemy płynnie czytać. Już nie tylko spotkanie nad wodą, na przystani Szkwał, bądźmy na tej wodzie. Wypłyniemy z książkami podczas akcji płynnego czytania, to promowanie czytelnictwa.

Targom będą towarzyszyły również warsztaty o tolerancji na podstawie książki opolskiej piosenkarki Ifi Ude, stoiska edukacyjne związane z ochroną środowiska czy zajęcia z kaligrafii prowadzone przez Instytut Konfucjusza.

Radio Opole objęło Targi Książki nad Odrą patronatem medialnym.
Izabela Migocz (część 1)
Izabela Migocz (część 2)

Kultura i rozrywka

2019-08-21, godz. 12:00 NOKTA Festival 2019 już w najbliższy weekend W najbliższy weekend (23-24.08) rozpoczyna się NOKTA FESTIVAL. Podczas dwóch dni audiowizualnej imprezy, na scenie wystąpią między innymi Tides From Nebula, W ... » więcej 2019-08-21, godz. 09:00 Startują Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim. To już siódma edycja imprezy W czwartek (22.08) odbędzie się pierwszy z czterech koncertów cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim. » więcej 2019-08-20, godz. 18:00 Opole: miasto przygotowało kolejne imprezy plenerowe. Przed nami "5. Święto Lata" oraz "Przedłużenie wakacji" Dwie dodatkowe imprezy plenerowe na zakończenie wakacji przygotowały władze miasta. 31 sierpnia w parku na osiedlu im. Armii Krajowej odbędzie się 5. Święto L ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:15 Janusz Ireneusz Wójcik honorowym obywatelem Székesfehérvár Opolski poeta, animator kultury, twórca Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu otrzymał od samorządu królewskiego miasta Székesfehérvár tytuł Honor ... » więcej 2019-08-20, godz. 10:46 Komedia grozy o wampirach na Małym Rynku. To przedostatni seans w ramach Meduzy pod Gwiazdami Dziś (20.08) o godzinie 21:00 na Małym Rynku w Opolu odbędzie się projekcja filmu 'Co robimy w ukryciu?'. To przedostatni seans w ramach cyklu 'Meduza pod Gwi ... » więcej 2019-08-20, godz. 06:00 Epicentrum - wystawa obrazów Jeremiego Picza W Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu możemy oglądać wystawę obrazów opolskiego artysty, który w ciemnościach pokazuje obrazy ożywione św ... » więcej 2019-08-19, godz. 11:10 XIII Festiwal "Śląskie Lato Muzyczne" przeszedł do historii Zgodnie z pierwotnym harmonogramem festiwal miał się zakończyć sobotnim (17.08) recitalem organowym w Opolu. Kierownik organizacyjny festiwalu, Michał Kowalcz ... » więcej 2019-08-18, godz. 19:53 Artyści z pięciu krajów prezentowali w Nysie swoje narodowe tańce. Za nami kolejna edycja Folk Fiesty Koncert finałowy na dziedzińcu nyskiego Bastionu św. Jadwigi zakończył tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Folk Fiesta. » więcej 2019-08-18, godz. 19:00 Każdy może zostać bohaterem karykatury. VIII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim Od piątku nad Jeziorem Nyskim trwa VIII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury, w trakcie którego można wziąć udział w plenerze prowadzonym z udziałem ryso ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:11 XIII Festiwal "Śląskie Lato Muzyczne" na bis. Przed nami bonusowy koncert w Głogówku Barokowa muzyka w zabytkowym wnętrzu kościoła pw. Trójcy Świętej w Opolu zabrzmiała w na koncercie (17.08), który zakończył oficjalnie XIII Festiwal Śląskie L ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »