Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-25, 11:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczynają się Targi Książki nad Odrą

Kozielski rynek w książkach, a do tego rejsy literackie i spotkania autorskie - w piątek ruszają Targi Książki Nad Odrą [https://pixabay.com/pl]
Kozielski rynek w książkach, a do tego rejsy literackie i spotkania autorskie - w piątek ruszają Targi Książki Nad Odrą [https://pixabay.com/pl]
Targi Książki nad Odrą 2017 [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi Książki nad Odrą 2017 [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Startuje druga edycja Targów Książki Nad Odrą. W trakcie dwudniowej imprezy miłośnicy dobrej lektury będą mogli nie tylko zaopatrzyć się w nowości wydawnicze, ale także wziąć udział w spotkaniach autorskich, koncertach, czy rejsie po Odrze.
- Targi będą się odbywały w piątek i sobotę na kozielskim Rynku – mówi Izabela Migocz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej z Kędzierzyna-Koźla. – Będzie ogromny namiot, pod którym wystawcy będą prezentowali swoje dzieła, swoje książki. Są bardzo ciekawe propozycje, m.in. wydawnictwo franciszkanów „Bratni zew” czy na przykład Moka – wydawnictwo Muzeum Sztuki Współczesnej z Krakowa, Timo – wydawnictwo komiksowe dla różnych grup wiekowych.

Odbędą się spotkania autorskie z autorami: Zbigniewem Górniakiem i Lechem Majewskim, językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem, podróżnikiem Michałem Cesseniem a także warsztaty z Jarosławem Makowskim i spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat.
Chętni mogą także spotkać się z autorami, którzy będą czytać fragmenty swoich książek w czasie rejsu po rzece.

- Pierwszy raz w tym roku mamy akcję "Płynne czytanie" – mówi Izabela Migocz. – To czytanie na wodzie, na rzece Odrze, jak również płynne, bo po prostu będziemy płynnie czytać. Już nie tylko spotkanie nad wodą, na przystani Szkwał, bądźmy na tej wodzie. Wypłyniemy z książkami podczas akcji płynnego czytania, to promowanie czytelnictwa.

Targom będą towarzyszyły również warsztaty o tolerancji na podstawie książki opolskiej piosenkarki Ifi Ude, stoiska edukacyjne związane z ochroną środowiska czy zajęcia z kaligrafii prowadzone przez Instytut Konfucjusza.

Radio Opole objęło Targi Książki nad Odrą patronatem medialnym.
Izabela Migocz (część 1)
Izabela Migocz (część 2)

Kultura i rozrywka

2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Opolski wiolonczelista Jakub Dubik w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program będzie… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »