Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-09, 07:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

43. OKT: "Wesele" w reż. Jana Klaty przyjęte długą owacją na stojąco [ZDJĘCIA]

Pierwszy z prawej Jan Klata, 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Finał [fot. Paula Hołubowicz]
Pierwszy z prawej Jan Klata, 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Finał [fot. Paula Hołubowicz]
Długą owacją na stojąco przyjęto w Opolu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reż. Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Przedstawienie doceniła także główna kapituła konkursu 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Żywa" oraz jury dziennikarzy, a także gremium młodzieżowe.
Po pokazie spektaklu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyło się także spotkanie z twórcami.

- Dla mnie "Wesele" to magiczne przedstawienie, które towarzyszy mi od początku mojej kariery - mówi aktorka Anna Dymna. - Na pierwszym roku w szkole teatralnej grałam Isię i Chochoła w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie gościnnie, miałam 18 lat wtedy. Potem zagrałam Pannę Młodą, później Zosię u Grzegorzewskiego, następnie u Wajdy. "Wesele" znam na pamięć i zawsze sobie myślałam "Boże, ja chcę być w takim teatrze, gdzie zawsze jest "Wesele", bo ja kocham ten tekst, on jakoś tam zawsze mnie niesie - dodaje.

- Teraz "Wesele" Janka Klaty jest z wielu powodów magiczne, ponieważ czasy, w których żyjemy są jakieś takie dziwne, jakbyśmy żyli na polu minowym. Ludzie się nienawidzą, oddalają od siebie, nie mogą się dogadać, jakoś to się wyostrzyło zupełnie bez sensu, bo przecież ludzie mogą mieć różne przekonania i gadać ze sobą - zaznacza aktorka.

43. Opolskie Konfrontacje Teatralne przeszły już do historii. Radio Opole było ich patronem medialnym.
Anna Dymna

Kultura i rozrywka

2020-11-27, godz. 12:00 Opole: tancerki z Ramady polecą na mistrzostwa świata Opolskie tancerki wywalczyły awans na mistrzostwa świata w cheerleadingu. Zawodniczki z Ramady w miniony weekend zdobyły pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza… » więcej 2020-11-26, godz. 21:10 Stajemy się coraz bardziej zdigitalizowani. Debata "Nowe media, czy nowe technologie?" Nowe sposoby komunikowania się, nowoczesne technologie, ewolucja mediów społecznościowych i ich ekspansja - o tym wszystkim rozmawiano podczas debaty zorganizowanej… » więcej 2020-11-26, godz. 20:30 Politechnika Opolska wydała... książkę kucharską „Smaki świata z Politechniką Opolską' to zbiór przepisów na potrawy, których do tej pory można było skosztować w ramach Międzynarodowego Dnia Gotowania… » więcej 2020-11-26, godz. 19:00 Ada Jarosz wspomina Władysława Żołnowskiego Opolski literat i poeta Władysław Żołnowski odszedł w wieku 90 lat. Należał do Związku Literatów Polskich, którego był także wcześniej prezesem. W… » więcej 2020-11-26, godz. 16:00 Biblioteka w Kietrzu w nowej odsłonie będzie gotowa z końcem roku Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu przechodzi gruntowny remont i modernizację. Prace mają potrwać do końca roku. » więcej 2020-11-26, godz. 14:00 Spotkanie z Mariuszem Czubajem w WBP w Opolu Na rozmowę z pisarzem Mariuszem Czubajem zaprasza czytelników Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Spotkanie… » więcej 2020-11-26, godz. 09:00 "Wotum" Macieja Siembiedy - ostatni odcinek superprodukcji Przed nami ostatni odcinek naszej radiowej superprodukcji - słuchowiska 'Wotum' według powieści Macieja Siembiedy. W czwartek (26.11) w drugiej godzinie Rewirów… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Ogrody Literatury w WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu realizuje w listopadzie różne cykle spotkań autorskich. Jednym z nich są 'Ogrody Literatury'. I w ramach nich zaprasza… » więcej 2020-11-25, godz. 13:00 MBP: Literacka opowieść o śmierci. Spotkanie z Angeliką Kuźniak W ramach 18. Opolskiej Jesieni Literackiej Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem gościem Mateusza… » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Echa przeszłości, które słychać do dziś - spotkanie z Wojciechem Tochmanem w ramach 18. Opolskiej Jesieni Litera… Wojciech Tochman - znany i wielokrotnie nagradzany pisarz oraz reporter był gościem spotkania online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***