Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-12-02, 17:50 Autor: Maciej Stępień

40 tysięcy świątecznych lampek rozbłysło w Brzegu [GALERIA]

W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek. Mondelez Polska po raz dziewiąty zorganizował bożonarodzeniową imprezę [fot. Maciej Stępień]
W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek. Mondelez Polska po raz dziewiąty zorganizował bożonarodzeniową imprezę [fot. Maciej Stępień]
Bożonarodzeniowa iluminacja została uroczyście rozpalona już po raz dziewiąty w Brzegu. Od 2009 roku światowy koncern spożywczy Mondelez przygotowuje szereg atrakcji dla mieszkańców miasta i okolic. Był tańczący Mikołaj, ścieżynki, piosenki i cała masa atrakcji. Punktem kulminacyjnym było rozpalenie choinki i pełnej iluminacji na Placu Polonii Amerykańskiej i głównym deptaku - ulicy Długiej.
- Rozpalamy miasto już po raz dziewiąty – mówi Radiu Opole Joanna Wytwer z Mondelez Polska.

- Spore zainteresowanie naszą akcją, brzeżan pełno pod sceną i to nas bardzo cieszy. Z roku na rok w naszym wydarzeniu bierze udział coraz więcej osób. Mamy stałych fanów, ale widzimy dziś także sporo nowych twarzy. Co roku planujemy nowe atrakcje, ale także przygotowujemy te sprawdzone, jak gra miejska.

- Bardzo nam podoba się ta impreza. Myślę, że wszystkie rodziny powinny dziś wyjść i bawić się tutaj razem z nami na Placu Polonii Amerykańskiej – mówią licznie zgromadzeni brzeżanie.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszyło się "piernikowo".

- Można było przyjść i udekorować własnego piernika i zanieść go do domu. Oczywiście pod warunkiem, że się go wcześniej nie zjadło – dodaje na koniec Joanna Wytwer.
W przyszłym roku Mondelez zapowiada jeszcze większą imprezę bożonarodzeniową. Lampki zostaną rozświetlone po raz dziesiąty.

Radio Opole patronowało temu wydarzeniu.
W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek

Kultura i rozrywka

2017-12-15, godz. 23:45 Filharmonia inaczej: energetyczne wprowadzenie do świąt [ZDJĘCIA] Zamiast 'Cichej, spokojnej nocy', było roztańczone i energetyczne wprowadzenie do świąt. Takich emocji dostarczył opolskiej publiczności Piotr Furtas podczas ... » więcej 2017-12-15, godz. 22:26 Dobra dawka bluesa i rocka zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Formacja Limit Blues wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M Radia Opole. Jednocześnie koncert był transmitowany na naszej antenie i w internecie ... » więcej 2017-12-15, godz. 16:00 Kalendarz z poezją Witolda Sułka w interpretacji pracowników Opolgrafu Okazjonalny kalendarz z wierszami opolskiego poety i księgarza Witolda Sułka wydał Opolgraf. Publikacja nawiązuje do Festiwalu Książki, który organizują druka ... » więcej 2017-12-15, godz. 14:00 „Dynastia” w krzywym zwierciadle W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej można oglądać nową wystawę, która jest inscenizacją typu Kamp. » więcej 2017-12-15, godz. 12:50 Nagroda nie zmienia sposobu patrzenia na fotografię Wystawie World Press Photo towarzyszy szereg imprez pozwalających zrozumieć procesy tworzenia wystawy i wyboru zdjęć. » więcej 2017-12-15, godz. 06:30 Ojciec żył od Opola do Opola – mówi Jan Młynarski Przy okazji premiery filmu dokumentalnego Alicji Albrecht „Młynarski. Piosenka finałowa” Muzeum Polskiej Piosenki odwiedził Jan Młynarski, syn piosenkarza, po ... » więcej 2017-12-14, godz. 19:32 Tancerki jazzowe i baletowe ze szkoły Ramada w Opolu docenione na arenie międzynarodowej Kolejne sukcesy Akademii Tańca Ramada z Opola na arenie międzynarodowej. Uczennice szkoły doceniono podczas Mistrzostwa Świata IDO World Championship Modern, ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:05 Do niedzieli potrwa krapkowicki jarmark bożonarodzeniowy Ruszył czterodniowy jarmark bożonarodzeniowy w Krapkowicach. Od dziś (14.12) do niedzieli (17.12) na klientów czeka 26 domków ze zróżnicowaną ofertą produktów ... » więcej 2017-12-14, godz. 12:00 Aleksander Doba, podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca w Opolu Aleksander Doba będzie dziś gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. » więcej 2017-12-14, godz. 09:30 Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza na "Kolędowanie z aniołami" Magię świąt będzie można poczuć dzisiaj (14.12) w Strzelcach Opolskich. Tamtejszy ośrodek kultury zaprasza na koncert przy muzycznym stole pod tytułem 'Kolędo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »