Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-12-02, 17:50 Autor: Maciej Stępień

40 tysięcy świątecznych lampek rozbłysło w Brzegu [GALERIA]

W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek. Mondelez Polska po raz dziewiąty zorganizował bożonarodzeniową imprezę [fot. Maciej Stępień]
W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek. Mondelez Polska po raz dziewiąty zorganizował bożonarodzeniową imprezę [fot. Maciej Stępień]
Bożonarodzeniowa iluminacja została uroczyście rozpalona już po raz dziewiąty w Brzegu. Od 2009 roku światowy koncern spożywczy Mondelez przygotowuje szereg atrakcji dla mieszkańców miasta i okolic. Był tańczący Mikołaj, ścieżynki, piosenki i cała masa atrakcji. Punktem kulminacyjnym było rozpalenie choinki i pełnej iluminacji na Placu Polonii Amerykańskiej i głównym deptaku - ulicy Długiej.
- Rozpalamy miasto już po raz dziewiąty – mówi Radiu Opole Joanna Wytwer z Mondelez Polska.

- Spore zainteresowanie naszą akcją, brzeżan pełno pod sceną i to nas bardzo cieszy. Z roku na rok w naszym wydarzeniu bierze udział coraz więcej osób. Mamy stałych fanów, ale widzimy dziś także sporo nowych twarzy. Co roku planujemy nowe atrakcje, ale także przygotowujemy te sprawdzone, jak gra miejska.

- Bardzo nam podoba się ta impreza. Myślę, że wszystkie rodziny powinny dziś wyjść i bawić się tutaj razem z nami na Placu Polonii Amerykańskiej – mówią licznie zgromadzeni brzeżanie.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszyło się "piernikowo".

- Można było przyjść i udekorować własnego piernika i zanieść go do domu. Oczywiście pod warunkiem, że się go wcześniej nie zjadło – dodaje na koniec Joanna Wytwer.
W przyszłym roku Mondelez zapowiada jeszcze większą imprezę bożonarodzeniową. Lampki zostaną rozświetlone po raz dziesiąty.

Radio Opole patronowało temu wydarzeniu.
W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek

Kultura i rozrywka

2018-07-19, godz. 18:23 Warsztaty genealogiczne "Podróż do krainy przodków" Domowe pamiątki i dokumenty, archiwa czy internetowe bazy danych - to wszystko może być pomocne przy tworzeniu drzewa genealogicznego naszej rodziny. - Najpie ... » więcej 2018-07-19, godz. 11:10 "Kropkowi" wolontariusze mają pełne ręce roboty. Rusza XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Przyjechali z czterech stron Polski, żeby pomóc w przygotowaniach do XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka. Ponad 30 wolontariuszy zjech ... » więcej 2018-07-19, godz. 06:30 "Wiwern" szuka nowych członków. Zbiera też na festiwal Słowian i Wikingów Grupa Rekonstrukcji Historycznych 'Wiwern' z Opola ogłosiła nabór dla nowych członków. Organizacja odtwarza kulturę średniowiecznej Europy. Rekonstruuje stroj ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 "Tarantino" w Opolu. Julia Marcell na Letniej Scenie NCPP Julia Marcell wystąpi w piątek (20.07) na Letniej Scenie NCPP w Opolu. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ma na swoim koncie 4 albumy. Wykonuje piosen ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Wiolonczeliści z Europy ponownie zjechali się do Nysy. Ruszają koncerty MAW 2018 Wiolonczeliści z całej Europy przyjechali do Nysy by doskonalić swoje umiejętności. Intensywnym warsztatom muzycznym, które trwają od wczoraj (17.07) będzie t ... » więcej 2018-07-18, godz. 12:30 KROPKA w Głuchołazach. Piosenka turystyczna zabrzmi w Górach Opawskich. Radio Opole będzie na miejscu Bez Idola, Wołosatki, Antoni Muracki czy Grupa Bohema - to tylko część artystów, których usłyszymy podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystyczne ... » więcej 2018-07-16, godz. 20:26 Malowana historia i dziedzictwo przodków rubieży dawnej Rzeczpospolitej Obrazy rubieży dawnej Rzeczpospolitej oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Chocim, czy Kamieniec Podolski to tylko niektóre z krajobrazów, ... » więcej 2018-07-16, godz. 17:15 Opolanie odkrywali tajemnice Oleskiej Róży Mieszkańcy Opola poznali historię oleskiego kościoła św. Anny - perły architektury drewnianej, która obchodzi w tym roku 500-lecie konsekracji. 'W okręgu oles ... » więcej 2018-07-16, godz. 14:54 Artur Wasążnik debiutuje powieścią "Przemienienie. Zakładnik obietnicy" Ukazała się debiutancka powieść Artura Wasążnika pt. 'Przemienienie. Zakładnik Obietnicy'. Opowiada o zakulisowej walce o władze, spiskach, intrygach i rywali ... » więcej 2018-07-15, godz. 17:00 "Opolanie lubią czytać". Wojciech Mieczysławski o kondycji czytelnictwa w Opolu - Jako bibliotekarz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że opolanie czytają - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Mieczysławski, bibliote ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »