Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-12-02, 17:50 Autor: Maciej Stępień

40 tysięcy świątecznych lampek rozbłysło w Brzegu [GALERIA]

W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek. Mondelez Polska po raz dziewiąty zorganizował bożonarodzeniową imprezę [fot. Maciej Stępień]
W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek. Mondelez Polska po raz dziewiąty zorganizował bożonarodzeniową imprezę [fot. Maciej Stępień]
Bożonarodzeniowa iluminacja została uroczyście rozpalona już po raz dziewiąty w Brzegu. Od 2009 roku światowy koncern spożywczy Mondelez przygotowuje szereg atrakcji dla mieszkańców miasta i okolic. Był tańczący Mikołaj, ścieżynki, piosenki i cała masa atrakcji. Punktem kulminacyjnym było rozpalenie choinki i pełnej iluminacji na Placu Polonii Amerykańskiej i głównym deptaku - ulicy Długiej.
- Rozpalamy miasto już po raz dziewiąty – mówi Radiu Opole Joanna Wytwer z Mondelez Polska.

- Spore zainteresowanie naszą akcją, brzeżan pełno pod sceną i to nas bardzo cieszy. Z roku na rok w naszym wydarzeniu bierze udział coraz więcej osób. Mamy stałych fanów, ale widzimy dziś także sporo nowych twarzy. Co roku planujemy nowe atrakcje, ale także przygotowujemy te sprawdzone, jak gra miejska.

- Bardzo nam podoba się ta impreza. Myślę, że wszystkie rodziny powinny dziś wyjść i bawić się tutaj razem z nami na Placu Polonii Amerykańskiej – mówią licznie zgromadzeni brzeżanie.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszyło się "piernikowo".

- Można było przyjść i udekorować własnego piernika i zanieść go do domu. Oczywiście pod warunkiem, że się go wcześniej nie zjadło – dodaje na koniec Joanna Wytwer.
W przyszłym roku Mondelez zapowiada jeszcze większą imprezę bożonarodzeniową. Lampki zostaną rozświetlone po raz dziesiąty.

Radio Opole patronowało temu wydarzeniu.
W Brzegu rozbłysło 40 tysięcy lampek

Kultura i rozrywka

2018-03-21, godz. 17:00 Galeria Sztuki Współczesnej obchodzi 60-lecie istnienia Trwają imprezy związane z obchodami 60-lecia powstania Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2018-03-21, godz. 14:45 Grafika w galerii Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Mieszkająca we Włoszech polska artystka Joanna Brześcińska-Riccio prezentuje swoje prace w galerii Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-03-21, godz. 10:00 Pierwszy dzień wiosny w galerii Galeria Sztuki Współczesnej powita wiosnę performansem Mari Bitki. Artystka pochodzi z Opola, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Instytutu ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:40 Czytanie sztuki Mrożka w Studiu M [FILM, ZDJĘCIA] 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Polska' rozpoczną się dopiero 3 kwietnia a już dziś aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zagrali w Stud ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:00 Spotkanie w Instytucie Śląskim. Na temat Opola Opolu będzie poświęcona kolejna 'Środa w Instytucie Śląskim'. Tym razem prelegenci opowiedzą o różnych perspektywach przestrzeni miasta. » więcej 2018-03-20, godz. 20:10 O mało znanym w naszym regionie matematyku w bibliotece Sylwetkę pochodzącego z Byczyny naukowca Wilhelma Martina Kuttę poznaliśmy w ramach Śląskiego Forum Krajoznawczego. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu ... » więcej 2018-03-20, godz. 16:00 Dobrodzieńska Dobroteka prezentowała się w Poznaniu Po raz kolejny Dobroteka zaistniała na Arena Design w Poznaniu. Tym razem zaprezentowano meble, które powstały w Dobrodzieniu podczas 'Dobrego Tygodnia Projek ... » więcej 2018-03-20, godz. 14:20 Koniec wystawy "Tatusiu, kiedy wrócisz?" Uroczyście zamknięto w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu wystawę zatytułowaną 'Tatusiu, kiedy wrócisz? Polskie rodziny w latach II wojn ... » więcej 2018-03-18, godz. 19:00 Zadebiutował chór Pueri Cantores Opolienses Występem w kościele pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza w Opolu swoją działalność koncertową zainaugurował chór Pueri Cantores Opolienses. Złożony jest z ... » więcej 2018-03-18, godz. 17:15 Na dwa tygodnie przed świętami prezentowały wielkanocne stoły w Walcach [ZDJĘCIA] Wielkanocne smakołyki i ozdoby można było zobaczyć dziś (18.03) w Walcach. W tamtejszej hali sportowej zorganizowano XX Wojewódzką Wystawę Stołów Wielkanocnyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »