Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-16, 14:37 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej

Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Młodzież coraz częściej sięga po papierosy - alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu. Aby przeciwdziałać temu problemowi placówka warz z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu zorganizowała konkurs fotograficzny pt. "Sam nie palę i odradzam innym".
Nadesłano ponad 100 prac wykonanych przez 54 uczniów z 19 szkół. W kategorii reportażu nagród nie przyznano. W kategorii artystycznej I miejsce zajęła Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu.

- Wykonanie zwycięskiego zdjęcia zajęło sporo czasu - przyznaje laureatka. - Trzeba było dobrać odpowiedni czas naświetlania tak, żeby kolor czarny nie zlał się z tłem. Trudno było uchwycić dym na zdjęciu. Powstały tysiące zdjęć, aż było widać dym taki jaki chciałam - dodaje.

- Ten poziom wieku, w którym rozpoczyna się palenie papierosów obniża się - mówi Anna Matejuk, wojewódzki inspektor sanitarny. - Dane statystyczne też wykazały, że ten odsetek młodzieży palącej jest dość duży. Był też opracowany taki program rządowy ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu. W ramach tego programu realizowane są nasze działania i ten konkurs fotograficzny. On jest jednym z działań ponieważ organizujemy też inne działania mające ograniczyć palenie tytoniu wśród społeczeństwa - dodaje.

Drugie miejsce w konkursie fotograficznym "Sam nie palę i odradzam innym" zajął Michał Topolski ze Społecznego Gimnazjum STO w Kluczborku. Trzecia była Zuzanna Jędrzej z Zespołu Szkół w Ozimku.
Izabela Szczepanik
Anna Matejuk

Kultura i rozrywka

2018-10-21, godz. 23:16 Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA] Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal. » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Motyw z symfonii pretekstem do zabawy. Za nami pierwszy koncert rodzinny w FO [ZDJĘCIA] Zgadywanki, muzyczne prezentacje, bajkowa opowieść i wspólne śpiewanie - takie atrakcje umiliły niedzielne (21.10) spotkanie opolskich rodzin z opolskimi filh ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Kończy się VIII Dobrodzień Classic Festival. Przed nami ostatni koncert Koncertem w Muzeum Diecezjalnym w Opolu zakończy się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festival. » więcej 2018-10-20, godz. 20:00 "Siedmiu Wspaniałych" otworzy dzieci na świat muzyki klasycznej. Ruszają koncerty rodzinne w filharmonii 'Siedmiu Wspaniałych' to cykl koncertów rodzinnych, stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych melomanów. Pierwsze takie spotkanie w najbliższą niedzielę ( ... » więcej 2018-10-20, godz. 18:00 Cybis na nowo. "Wystawa jest trochę prowokacyjna" [ZDJĘCIA] Galeria Muzeum Śląska Opolskiego po długiej przerwie remontowej otworzyła swoje sale wystawiennicze. Zwykle część parterowa prezentowała bogate opolskie zbior ... » więcej 2018-10-20, godz. 13:15 Kameralny koncert przy pełnej sali koncertowej. Vivaldi działa jak magnes Długimi owacjami na stojąco, przy pełnej sali i podwójnym bisem zakończył się piątkowy (20.10) koncert w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-10-20, godz. 11:00 Realne obrazy doprawiane fikcją [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski prezentuje w swojej galerii 'Pierwsze Piętro' w Opolu obrazy Małgorzaty Futkowskiej. » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 "Najpiękniejsze melodie świata" zabrzmią w Oleśnie 'Najpiękniejsze melodie świata' to tytuł przedostatniego koncertu w ramach VIII Dobrodzień Classic Festival, który trwa od 13 października na Opolszczyźnie. » więcej 2018-10-20, godz. 07:01 Symfoniczny pop zagościł w Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Występująca pod pseudonimem artystycznym Kasai wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka porwała publiczność w legendarnym ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »