Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-16, 14:37 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej

Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Młodzież coraz częściej sięga po papierosy - alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu. Aby przeciwdziałać temu problemowi placówka warz z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu zorganizowała konkurs fotograficzny pt. "Sam nie palę i odradzam innym".
Nadesłano ponad 100 prac wykonanych przez 54 uczniów z 19 szkół. W kategorii reportażu nagród nie przyznano. W kategorii artystycznej I miejsce zajęła Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu.

- Wykonanie zwycięskiego zdjęcia zajęło sporo czasu - przyznaje laureatka. - Trzeba było dobrać odpowiedni czas naświetlania tak, żeby kolor czarny nie zlał się z tłem. Trudno było uchwycić dym na zdjęciu. Powstały tysiące zdjęć, aż było widać dym taki jaki chciałam - dodaje.

- Ten poziom wieku, w którym rozpoczyna się palenie papierosów obniża się - mówi Anna Matejuk, wojewódzki inspektor sanitarny. - Dane statystyczne też wykazały, że ten odsetek młodzieży palącej jest dość duży. Był też opracowany taki program rządowy ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu. W ramach tego programu realizowane są nasze działania i ten konkurs fotograficzny. On jest jednym z działań ponieważ organizujemy też inne działania mające ograniczyć palenie tytoniu wśród społeczeństwa - dodaje.

Drugie miejsce w konkursie fotograficznym "Sam nie palę i odradzam innym" zajął Michał Topolski ze Społecznego Gimnazjum STO w Kluczborku. Trzecia była Zuzanna Jędrzej z Zespołu Szkół w Ozimku.
Izabela Szczepanik
Anna Matejuk

Kultura i rozrywka

2018-03-21, godz. 19:30 Biograficzna książka o patriotyzmie i niepodległości dla dzieci Wioletta Piasecka napisała książkę dla dzieci o Janie Ignacym Paderewskim 'Ignaś. Opowieści patriotyczne'. » więcej 2018-03-21, godz. 17:00 Galeria Sztuki Współczesnej obchodzi 60-lecie istnienia Trwają imprezy związane z obchodami 60-lecia powstania Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2018-03-21, godz. 14:45 Grafika w galerii Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Mieszkająca we Włoszech polska artystka Joanna Brześcińska-Riccio prezentuje swoje prace w galerii Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-03-21, godz. 10:00 Pierwszy dzień wiosny w galerii Galeria Sztuki Współczesnej powita wiosnę performansem Mari Bitki. Artystka pochodzi z Opola, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Instytutu ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:40 Czytanie sztuki Mrożka w Studiu M [FILM, ZDJĘCIA] 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Polska' rozpoczną się dopiero 3 kwietnia a już dziś aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zagrali w Stud ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:00 Spotkanie w Instytucie Śląskim. Na temat Opola Opolu będzie poświęcona kolejna 'Środa w Instytucie Śląskim'. Tym razem prelegenci opowiedzą o różnych perspektywach przestrzeni miasta. » więcej 2018-03-20, godz. 20:10 O mało znanym w naszym regionie matematyku w bibliotece Sylwetkę pochodzącego z Byczyny naukowca Wilhelma Martina Kuttę poznaliśmy w ramach Śląskiego Forum Krajoznawczego. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu ... » więcej 2018-03-20, godz. 16:00 Dobrodzieńska Dobroteka prezentowała się w Poznaniu Po raz kolejny Dobroteka zaistniała na Arena Design w Poznaniu. Tym razem zaprezentowano meble, które powstały w Dobrodzieniu podczas 'Dobrego Tygodnia Projek ... » więcej 2018-03-20, godz. 14:20 Koniec wystawy "Tatusiu, kiedy wrócisz?" Uroczyście zamknięto w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu wystawę zatytułowaną 'Tatusiu, kiedy wrócisz? Polskie rodziny w latach II wojn ... » więcej 2018-03-18, godz. 19:00 Zadebiutował chór Pueri Cantores Opolienses Występem w kościele pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza w Opolu swoją działalność koncertową zainaugurował chór Pueri Cantores Opolienses. Złożony jest z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »