Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-16, 14:37 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej

Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Młodzież coraz częściej sięga po papierosy - alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu. Aby przeciwdziałać temu problemowi placówka warz z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu zorganizowała konkurs fotograficzny pt. "Sam nie palę i odradzam innym".
Nadesłano ponad 100 prac wykonanych przez 54 uczniów z 19 szkół. W kategorii reportażu nagród nie przyznano. W kategorii artystycznej I miejsce zajęła Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu.

- Wykonanie zwycięskiego zdjęcia zajęło sporo czasu - przyznaje laureatka. - Trzeba było dobrać odpowiedni czas naświetlania tak, żeby kolor czarny nie zlał się z tłem. Trudno było uchwycić dym na zdjęciu. Powstały tysiące zdjęć, aż było widać dym taki jaki chciałam - dodaje.

- Ten poziom wieku, w którym rozpoczyna się palenie papierosów obniża się - mówi Anna Matejuk, wojewódzki inspektor sanitarny. - Dane statystyczne też wykazały, że ten odsetek młodzieży palącej jest dość duży. Był też opracowany taki program rządowy ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu. W ramach tego programu realizowane są nasze działania i ten konkurs fotograficzny. On jest jednym z działań ponieważ organizujemy też inne działania mające ograniczyć palenie tytoniu wśród społeczeństwa - dodaje.

Drugie miejsce w konkursie fotograficznym "Sam nie palę i odradzam innym" zajął Michał Topolski ze Społecznego Gimnazjum STO w Kluczborku. Trzecia była Zuzanna Jędrzej z Zespołu Szkół w Ozimku.
Izabela Szczepanik
Anna Matejuk

Kultura i rozrywka

2018-07-22, godz. 20:07 Trampska Hudba na zakończenie muzycznej "KROPKOWEJ" uczty Kilkunastogodzinna muzyczna uczta dobiega końca. Trampska Hudba to ostatni koncert 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „KROPKA”. Trzeci dzień ... » więcej 2018-07-22, godz. 17:45 Bach zabrzmi wieczorową porą w barokowych wnętrzach nyskiego kościoła Niecodzienny koncert, zatytułowany 'Late Night Bach', to czwarta z pięciu propozycji koncertowych w ramach V Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej. » więcej 2018-07-22, godz. 14:57 Dzieci i młodzież z Głubczyc współpracowały z artystami. Efekt pokazano na wystawie Przez dwa tygodnie 8 artystów z Polski i Słowacji oraz około 50 dzieci przygotowywało swoje prace. Teraz efekt tej współpracy możemy podziwiać w Powiatowym Mu ... » więcej 2018-07-22, godz. 10:49 Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [DUŻO ZDJĘĆ] PUCH, czyli koncert konkursowy, to jeden z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „KROPKA”. Na deskach głuchołaskiej Muszl ... » więcej 2018-07-22, godz. 07:20 Kameralnie, ale z europejskim rozmachem. Wiolonczele przyciągają do Nysy kolejnych słuchaczy [ZDJĘCIA] Z koncertu na koncert przybywa melomanów, którzy odkrywają różne możliwości wiolonczeli. W trzecim z rzędu, koncertowym dniu (21.07), wystąpili wykładowcy V M ... » więcej 2018-07-20, godz. 23:00 Tłumy w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Trwa Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA Wszystkiego Najlepszego, Bez Idola, Wołosatki, Formacja i Grupa Bohema - to artyści, którzy przybyli dziś (20.07) do Głuchołaz, by wystąpić na 12. Międzynarod ... » więcej 2018-07-20, godz. 15:00 Kultura przygranicza. Fundacja "W Rozwoju" zaprasza młodzież do współpracy Młodzież z powiatów prudnickiego i nyskiego może wziąć udział w projekcie 'Kultura w społeczności przygranicza'. Organizatorem jest Fundacja 'W Rozwoju' z Opo ... » więcej 2018-07-20, godz. 12:00 Graftmann wystąpi dziś na wyspie Bolko w Opolu Autorskie piosenki Graftmanna, czyli Romana Szczepanka, usłyszy dziś (20.07) publiczność klubokawiarni Laba na wyspie Bolko w Opolu. Artysta, który mieszka i ... » więcej 2018-07-20, godz. 10:45 Weekend nad Odrą. Przed nami Dni Przemysłu i Żeglugi organizowane w Krapkowicach i Gogolinie Będą rejsy szlakiem industrialnym, wyścig smoczych łodzi czy naukowa zabawa z wodą. Już dziś (20.07) wieczorem od szant przy ognisku i seansu filmu 'Rejs' roz ... » więcej 2018-07-20, godz. 06:41 Moc wiolonczeli silniejsza od deszczu. V Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa zainaugurowana [ZDJĘCIA] Deszczowa pogoda nie odstraszyła entuzjastów wiolonczeli, którzy licznie przybyli na czwartkowy (19.07) koncert do Muzeum Powiatowego w Nysie. Wydarzenie ofic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »