Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-16, 14:37 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej

Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Sam nie palę i odradzam innym" - otwarcie wystawy fotograficznej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Młodzież coraz częściej sięga po papierosy - alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu. Aby przeciwdziałać temu problemowi placówka warz z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu zorganizowała konkurs fotograficzny pt. "Sam nie palę i odradzam innym".
Nadesłano ponad 100 prac wykonanych przez 54 uczniów z 19 szkół. W kategorii reportażu nagród nie przyznano. W kategorii artystycznej I miejsce zajęła Izabela Szczepanik z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Opolu.

- Wykonanie zwycięskiego zdjęcia zajęło sporo czasu - przyznaje laureatka. - Trzeba było dobrać odpowiedni czas naświetlania tak, żeby kolor czarny nie zlał się z tłem. Trudno było uchwycić dym na zdjęciu. Powstały tysiące zdjęć, aż było widać dym taki jaki chciałam - dodaje.

- Ten poziom wieku, w którym rozpoczyna się palenie papierosów obniża się - mówi Anna Matejuk, wojewódzki inspektor sanitarny. - Dane statystyczne też wykazały, że ten odsetek młodzieży palącej jest dość duży. Był też opracowany taki program rządowy ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu. W ramach tego programu realizowane są nasze działania i ten konkurs fotograficzny. On jest jednym z działań ponieważ organizujemy też inne działania mające ograniczyć palenie tytoniu wśród społeczeństwa - dodaje.

Drugie miejsce w konkursie fotograficznym "Sam nie palę i odradzam innym" zajął Michał Topolski ze Społecznego Gimnazjum STO w Kluczborku. Trzecia była Zuzanna Jędrzej z Zespołu Szkół w Ozimku.
Izabela Szczepanik
Anna Matejuk

Kultura i rozrywka

2017-12-14, godz. 19:32 Tancerki jazzowe i baletowe ze szkoły Ramada w Opolu docenione na arenie międzynarodowej Kolejne sukcesy Akademii Tańca Ramada z Opola na arenie międzynarodowej. Uczennice szkoły doceniono podczas Mistrzostwa Świata IDO World Championship Modern, ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:05 Do niedzieli potrwa krapkowicki jarmark bożonarodzeniowy Ruszył czterodniowy jarmark bożonarodzeniowy w Krapkowicach. Od dziś (14.12) do niedzieli (17.12) na klientów czeka 26 domków ze zróżnicowaną ofertą produktów ... » więcej 2017-12-14, godz. 12:00 Aleksander Doba, podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca w Opolu Aleksander Doba będzie dziś gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. » więcej 2017-12-14, godz. 09:30 Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza na "Kolędowanie z aniołami" Magię świąt będzie można poczuć dzisiaj (14.12) w Strzelcach Opolskich. Tamtejszy ośrodek kultury zaprasza na koncert przy muzycznym stole pod tytułem 'Kolędo ... » więcej 2017-12-13, godz. 20:46 O twórczości Jana Cybisa w teatrze Muzeum Śląska Opolskiego razem z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu przygotowało spotkanie dotyczące twórczości i życia Jana Cybisa. Opolskie muzeum posi ... » więcej 2017-12-13, godz. 20:43 Nie żyje Yach Paszkiewicz twórca festiwalu wideoklipów Nie żyje Yach Paszkiewicz twórca festiwalu wideoklipów, który został z Gdańska przeniesiony do Opola. Był także autorem kilkuset teledysków. Współpracował ze ... » więcej 2017-12-13, godz. 14:07 Reymonta Czyta Dzieciom - w Namysłowie propagują czytelnictwo W ramach budżetu obywatelskiego realizowany jest zwycięski projekt, który zakłada rewitalizację dwóch bibliotek w szkołach podstawowych nr 4 i nr 2. Inwestycj ... » więcej 2017-12-13, godz. 11:12 Wspomnienia zmagań niepełnosprawnych sportowców można oglądać w holu urzędu marszałkowskiego Wystawę poświęconą zmaganiom polskiej reprezentacji na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii można już oglądać w holu urzędu marszałko ... » więcej 2017-12-13, godz. 06:30 Mocnym opolskim akcentem skończyła się Opolska Jesień Literacka Od 6 listopada Opolanie uczestniczyli w 15. Opolskiej Jesieni Literackiej. We wtorkowy (12.12) wieczór z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotka ... » więcej 2017-12-12, godz. 18:40 Teresa Zielińska opowiadała o ludziach, których spotkała na swojej drodze Teresa Zielińska opowiadała w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej o swojej książce 'Historie życiem pisane'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »