Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-10-17, 21:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Jacka Baranowskiego spojrzenie na londyńskie apartamenty

Spotkanie z Jackiem Baranowski [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z Jackiem Baranowski [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z Jackiem Baranowski [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z Jackiem Baranowski [fot. Katarzyna Zawadzka]
Najpierw pracował jako fotoreporter w Opolu, a później zajmował się fotografią reklamową w Londynie. Jacek Baranowski był dziś (17.10) gościem Opolskiego Festiwalu Fotografii, którego organizatorem jest Fundacja 2.8.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej fotograf opowiadał o zawrotnym tempie pracy w stolicy Wielkiej Brytanii.

- Kiedyś byłem młodym fotografem i pracowałem w Opolu w Gazecie Wyborczej. Wydawało mi się wówczas, że to jest bardzo szybkie tempo pracy, ale jak wygląda naprawdę szybkie tempo pracy zobaczyłem dopiero w Londynie - mówi Baranowski. - To jest tempo naprawdę obciążeniowe, pracuje się do granic wytrzymałości psychicznej i fizycznej organizmu. Chyba to jest główna różnica, plus to, że czas jest tam przeliczny na pieniądz - dodaje.

- W Londynie zaplecze fotografa jest lepsze - podkreśla Baranowski. - Postproces to wszystko tutaj jest w rękach fotografa, natomiast u nas było tak, że był cały zespół ludzi. Dostarczałem tylko gotowe, surowe pliki raw do agencji i tam siedzieli ludzie, którzy to opracowywali. Oprócz tego mieliśmy dodatkowy zespół w Indiach. Wykorzystywaliśmy różnicę czasu. Myśmy robili w dzień zdjęcia w Londynie, wysyłaliśmy je do Indii, gdzie właśnie był dzień a u nas była noc. One też były tam opracowywane i rano gotowe dla klienta - dodaje.

Już za tydzień 24 października kolejne spotkanie w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii w Opolu. Tym razem o swojej twórczości opowiedzą miłośnicy fotografii krajobrazowej Paweł Szpala i Paweł Uchorczak.
Jacek Baranowski 1
Jacek Baranowski 2

Kultura i rozrywka

2019-03-22, godz. 14:12 Blues zagości w Filharmonii Opolskiej W ramach cyklu 'Blues jest w FO.rmie' w sali klubowej wystąpi w sobotę (23.03) Jan Gałach Band. » więcej 2019-03-22, godz. 11:21 MBP w Opolu zaprasza na spotkanie "Sowa - kontrowersyjna i nietypowa" Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze organizują spotkanie edukacyjne poświęcone sowie. » więcej 2019-03-22, godz. 10:49 Opolski Projektor Animacji Kulturalnych obchodzi 10 lat Z okazji swojego dziesięciolecia OPAK zaprasza na urodzinową potańcówkę w Miejscu X. Historia OPAK-u rozpoczęła się od organizacji projektu Ulica Kultury, któ ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:00 Recital i wystawa w ramach przybliżania kultury francuskiej Biblioteka Obcojęzyczna po raz kolejny zorganizowała Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich. Były warsztaty dla dzieci, a w czwartek otwarto wyst ... » więcej 2019-03-22, godz. 07:08 29. Zimowa Giełda Piosenki w Opolu za nami. W tym roku patronem był Czesław Niemen Główna nagroda Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu powędrowała do zespołu Para z Warszawy. W tym roku na scenie Studenckiego Centrum Kultury zaprezentowało się w ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Poetyckie spotkanie z Teodozją Świderską Opolska poetka Teodozja Świderska spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Poetka przedstawiła czytelnikom swój zbiór poezji ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Mieszanka jazzu, popu, soulu i akustycznego rocka zabrzmiała w legendarnym Studiu M Zespół Lili PooPoo, niegdyś znany jako BoW, zagrał w końcu dla opolskiej publiczności. Od kilku lat pojawiają się na scenach całego świata, ale na Opolszczyźn ... » więcej 2019-03-21, godz. 19:34 W Paczkowie nie brakuje poetów. W miejscowej bibliotece zaprezentują swoje dzieła Paczkowska biblioteka zaprasza na obchody Światowego Dnia Poezji. Już jutro (22.03) odbędzie się tam koncert poezji śpiewanej połączony z prezentacją twórczoś ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:48 O kulinarnych zwyczajach Węgrów rozmawiano w MBP w Opolu Wykład 'Leczo językowe' był drugim punktem obchodów dnia przyjaźni polsko-węgierskiej. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu można było nie tylko posłucha ... » więcej 2019-03-21, godz. 15:24 29. OFTL: Znamy program tegorocznego festiwalu lalkowego XXIX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek w Opolu rozpocznie się 4 maja i potrwa do 10 maja. Spektakle konkursowe zobaczymy na małej i dużej scenie Opolskich L ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »