Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-10-17, 21:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Jacka Baranowskiego spojrzenie na londyńskie apartamenty

Spotkanie z Jackiem Baranowski [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z Jackiem Baranowski [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z Jackiem Baranowski [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z Jackiem Baranowski [fot. Katarzyna Zawadzka]
Najpierw pracował jako fotoreporter w Opolu, a później zajmował się fotografią reklamową w Londynie. Jacek Baranowski był dziś (17.10) gościem Opolskiego Festiwalu Fotografii, którego organizatorem jest Fundacja 2.8.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej fotograf opowiadał o zawrotnym tempie pracy w stolicy Wielkiej Brytanii.

- Kiedyś byłem młodym fotografem i pracowałem w Opolu w Gazecie Wyborczej. Wydawało mi się wówczas, że to jest bardzo szybkie tempo pracy, ale jak wygląda naprawdę szybkie tempo pracy zobaczyłem dopiero w Londynie - mówi Baranowski. - To jest tempo naprawdę obciążeniowe, pracuje się do granic wytrzymałości psychicznej i fizycznej organizmu. Chyba to jest główna różnica, plus to, że czas jest tam przeliczny na pieniądz - dodaje.

- W Londynie zaplecze fotografa jest lepsze - podkreśla Baranowski. - Postproces to wszystko tutaj jest w rękach fotografa, natomiast u nas było tak, że był cały zespół ludzi. Dostarczałem tylko gotowe, surowe pliki raw do agencji i tam siedzieli ludzie, którzy to opracowywali. Oprócz tego mieliśmy dodatkowy zespół w Indiach. Wykorzystywaliśmy różnicę czasu. Myśmy robili w dzień zdjęcia w Londynie, wysyłaliśmy je do Indii, gdzie właśnie był dzień a u nas była noc. One też były tam opracowywane i rano gotowe dla klienta - dodaje.

Już za tydzień 24 października kolejne spotkanie w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii w Opolu. Tym razem o swojej twórczości opowiedzą miłośnicy fotografii krajobrazowej Paweł Szpala i Paweł Uchorczak.
Jacek Baranowski 1
Jacek Baranowski 2

Kultura i rozrywka

2020-01-28, godz. 22:17 "Kolędowe Last Minute", czyli noworoczny koncert w Galerii WuBePe w Opolu Zespół Canto Con Gioia wystąpił ze swoim noworocznym repertuarem w Galerii WuBePe w Opolu. Muzyczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kolędowe Last Minute”. » więcej 2020-01-28, godz. 16:51 Okolicznościową wystawą prudnickie muzeum oddało hołd więźniom i ofiarom II wojny światowej  „Tu są żywi, ale już umarli. Rzeczywistość obozowa na przykładzie losów Wacława Surowieckiego”. Taki tytuł ma najnowsza wystawa w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Ekspozycja… » więcej 2020-01-28, godz. 13:30 Przed nami koncert kolędowy w gospelowej odsłonie 'Radość wielka nastała', czyli koncert kolędowy w gospelowym klimacie odbędzie się w środę (29.01) w Filharmonii Opolskiej. Na scenie klubowej zaprezentuje się… » więcej 2020-01-28, godz. 07:42 Film o zamku w Mosznej na dużym ekranie [ZDJĘCIA] W kinie Helios autorzy filmu o zamku w Mosznej zaprezentowali swój film. Produkcja nosi tytuł 'Moszna, historia która nigdy się nie kończy'. » więcej 2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »