Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-08-30, 13:00 Autor: Mariusz Majeran

54. KFPP: zespół Pectus wystąpi w trzech koncertach

Tomasz Szczepanik Pectus [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Szczepanik Pectus [fot. Paweł Stauffer]
Przed nami 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Święto piosenki rozpocznie w piątek 15 września jubileusz Maryli Rodowicz. Oprócz ikony polskiej piosenki w tym koncercie wystąpi plejada gwiazd. Usłyszymy między innym zespół Bracia, Feel, Michała Szpaka a także grupę Pectus.
Tomek Szczepanik - lider grupy Pectus zdradza, że zespół wystąpi w trzech koncertach.

- Oczywiście widzimy się w połowie września na opolskim festiwalu. Zespół Pectus z przyjemnością powróci, jak za dawnych lat na deski opolskiego amfiteatru. To jest jednak kultowe miejsce na mapie polskiej piosenki. Jest to miejsce przede wszystkim ciekawe, ze względu na to, że tak wielu artystów na przestrzeni tych wielu, wielu lat stanęło na tych deskach. I czujemy się wyróżnieni, mogąc uczestniczyć w tym wydarzeniu - podkreśla artysta.

54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu rozpocznie się 15 września i potrwa trzy dni. W sprzedaży są bilety na wszystkie dni festiwalowe. Ruszył także proces akredytacyjny dla fotoreporterów i dziennikarzy. Szczegóły na stronie internetowej Telewizji Polskiej. Radio Opole jest patronem medialnym święta polskiej piosenki.
Tomasz Szczepanik

Kultura i rozrywka

2018-06-20, godz. 21:30 Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry. "Gramy radosne utwory" Natalia Kukulska, Cello Brothers i chór ekumeniczny Trzecia Godzina Dnia zagrali na rzecz opolskiej katedry. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostani ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:00 Przedpremiera sztuki Woody Allena w Opolu Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu postanowił na zakończenie sezonu artystycznego pokazać przedpremierę sztuki, która będzie miała swoją premierę dopiero w ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 Dysonans i dysharmonia, czyli spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim Sławomir Kuźnicki - doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki i poeta, będzie gościem na spotkaniu autorskim w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2018-06-20, godz. 14:00 Leszek Ołdak nagrodzony na Satyrykonie Opolski grafik, satyryk i karykaturzysta Leszek Ołdak zdobył srebrny medal podczas 41. edycji Satyrykonu 2018 w Legnicy. » więcej 2018-06-20, godz. 12:30 Balet "Sen", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w Klubowym Fotelu" Biblioteka Muzyczna w Opolu po raz kolejny organizuje spotkanie w ramach akcji 'Muzyka w Klubowym Fotelu'. To okazja by zapoznać się ze zgromadzonymi przez bi ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:00 "Szczęście w pracy" - spotkanie z Radosławem Walczakiem Dr Radosław Walczak poprowadzi ostatnie w tym roku akademickim wydarzenie z serii 'Psychologia w praktyce', które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publiczn ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 Ożywią stare fotografie. Każdy może zagrać w nietypowym filmie Każdy może wystąpić w filmie i zapisać się w historii Kędzierzyna-Koźla. Jutro (20.06) odbędzie się casting, a potrzebnych jest sporo osób, które wcielą się w ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:55 Opolska dziennikarka i pisarka spotkała się z czytelnikami Tym razem Teresa Zielińska zaprezentowała czytelnikom swoją najnowszą książkę zatytułowaną (O)Polskie Antypody. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Pu ... » więcej 2018-06-19, godz. 18:12 IX Opolskie Dni Kresowe pod znakiem wierszy Kresowiaków i regionalnych potraw Prezentacją publikacji 'Kresowianie piszą wiersze... ' poświęconą twórczości mieszkańców województwa opolskiego rozpoczęły się Opolskie Dni Kresowian. Zbiorow ... » więcej 2018-06-19, godz. 14:30 Wzrost wyników finansowych w instytucjach kulturalnych województwa - 6 instytucji kultury, które podlegają pod samorząd województwa ma dodatnie wyniki finansowe - powiedziała w porannej rozmowie Radia Opole Agnieszka Kamińska ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »