Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-08-25, 14:40 Autor: Agnieszka Stefaniak

Opole zorganizuje imprezy okołofestiwalowe. "Festiwal to marka, na której nam zależy"

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki na Rynku w Opolu. Fot. J. Maćkowiak © (fot. )
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki na Rynku w Opolu. Fot. J. Maćkowiak © (fot. )
Strefa widza na rynku, spotkania z artystami w kawiarence festiwalowej oraz nowe gwiazdy w alei - to niektóre atrakcje przygotowane przez Opole na czas 54. KFPP. - Organizacją samego festiwalu, z przejęciem całego ciężaru finansowego, zajmuje się Telewizja Polska, ale miasto chce pokazać, że nadal żyje festiwalem. Że jest to marka, na której nam zależy i którą chcemy wzmacniać - powiedział w Radiu Opole Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza.
- Będzie i nowość. Po raz pierwszy na rynku zagoszczą teledyski.

- Nawiązaliśmy współpracę ze znaną instytucją, Yach Film, która promuje polskie teledyski, teledyski polskich twórców. I te najlepsze będziemy mogli zobaczyć właśnie na opolskim rynku. Będzie to swego rodzaju nowość. Myślę, że będzie cieszyć się ona, ta inicjatywa, dużym zainteresowaniem i opolan i turystów - dodaje Śmierciak.

Imprezy okołofestiwalowe rozpoczną się już 14 września.

A sam 54. KFPP rusza w piątek 15 września. Muzyczne święto w amfiteatrze potrwa 3 dni. W piątek - dwa koncerty - muzyczny jubileusz Maryli Rodowicz, pt. "Wariatka tańczy - 50 lat na scenie" oraz koncert Debiuty. Drugi dzień festiwalu (16.09) to koncert Premier i występ Jana Pietrzaka, pt. "Z PRL-u do Polski". Na finał, 17 września, również będzie można posłuchać dwóch koncertów: "Od Opola do Opola" oraz "After Party".


Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Łukasz Śmierciak

Kultura i rozrywka

2018-06-20, godz. 21:30 Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry. "Gramy radosne utwory" Natalia Kukulska, Cello Brothers i chór ekumeniczny Trzecia Godzina Dnia zagrali na rzecz opolskiej katedry. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostani ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:00 Przedpremiera sztuki Woody Allena w Opolu Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu postanowił na zakończenie sezonu artystycznego pokazać przedpremierę sztuki, która będzie miała swoją premierę dopiero w ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 Dysonans i dysharmonia, czyli spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim Sławomir Kuźnicki - doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki i poeta, będzie gościem na spotkaniu autorskim w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2018-06-20, godz. 14:00 Leszek Ołdak nagrodzony na Satyrykonie Opolski grafik, satyryk i karykaturzysta Leszek Ołdak zdobył srebrny medal podczas 41. edycji Satyrykonu 2018 w Legnicy. » więcej 2018-06-20, godz. 12:30 Balet "Sen", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w Klubowym Fotelu" Biblioteka Muzyczna w Opolu po raz kolejny organizuje spotkanie w ramach akcji 'Muzyka w Klubowym Fotelu'. To okazja by zapoznać się ze zgromadzonymi przez bi ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:00 "Szczęście w pracy" - spotkanie z Radosławem Walczakiem Dr Radosław Walczak poprowadzi ostatnie w tym roku akademickim wydarzenie z serii 'Psychologia w praktyce', które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publiczn ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 Ożywią stare fotografie. Każdy może zagrać w nietypowym filmie Każdy może wystąpić w filmie i zapisać się w historii Kędzierzyna-Koźla. Jutro (20.06) odbędzie się casting, a potrzebnych jest sporo osób, które wcielą się w ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:55 Opolska dziennikarka i pisarka spotkała się z czytelnikami Tym razem Teresa Zielińska zaprezentowała czytelnikom swoją najnowszą książkę zatytułowaną (O)Polskie Antypody. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Pu ... » więcej 2018-06-19, godz. 18:12 IX Opolskie Dni Kresowe pod znakiem wierszy Kresowiaków i regionalnych potraw Prezentacją publikacji 'Kresowianie piszą wiersze... ' poświęconą twórczości mieszkańców województwa opolskiego rozpoczęły się Opolskie Dni Kresowian. Zbiorow ... » więcej 2018-06-19, godz. 14:30 Wzrost wyników finansowych w instytucjach kulturalnych województwa - 6 instytucji kultury, które podlegają pod samorząd województwa ma dodatnie wyniki finansowe - powiedziała w porannej rozmowie Radia Opole Agnieszka Kamińska ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »