Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-08-24, 14:30 Autor: Dorota Kłonowska

Marek Kędzierski nowym dyrektorem Nyskiego Domu Kultury

NDK [Fot. Dorota Kłonowska]
NDK [Fot. Dorota Kłonowska]
Marek Kędzierski, mieszkaniec Opola i menadżer kultury, będzie nowym dyrektorem Nyskiego Domu Kultury. Tak zdecydował burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, nie ogłaszając konkursu na to stanowisko, po przesłuchaniach kilku kandydatów.
- Decyzja zapadła kilka minut temu. Szefem Nyskiego Domu Kultury będzie pan Marek Kędzierski. Ujął mnie swoją wizją pracy NDK. Myślę, że w związku z bogatym doświadczeniem scenicznym i menadżerskim jest to optymalna osoba na to stanowisko, o czym zapewne wkrótce przekonają się mieszkańcy Nysy – mówi Kolbiarz.

Burmistrz dodaje, że emocje wokół domu kultury są tak ogromne, iż dobrze, że nowy dyrektorem będzie osoba z zewnątrz. Zgodnie z przepisami burmistrz - jak mówi - nie był zobligowany do ogłaszania konkursu na to stanowisko.

- Ktokolwiek byłby tu z Nysy, moim zdaniem, zostałby narażony na ogromne ataki, plotki i posądzenia. Marek Kędzierski jest wprawdzie z Opola, ale pracował w wielu miejscach, ostatnio w stolicy. To znany w środowisku menedżer kultury, jego CV liczy kilkanaście stron. Zacznie pracować od 1 września – mówi burmistrz.

Wcześniej, jeszcze w sierpniu, jest planowana konferencja prasowa z udziałem nowego dyrektora NDK.

- Sam przedstawi na niej swoją wizję funkcjonowania domu kultury – mówi Kolbiarz.

Przypominamy, że poprzednia dyrektor NDK Marta Klubowicz złożyła wypowiedzenie z pracy. Powodem - jak mówiła - były niewybredne ataki na jej osobę ze strony jednego z portali internetowych i lokalnej telewizji, w której pracują osoby wcześniej związane z NDK. Sprawy nawet trafiły do prokuratury. Przypomnijmy także, że politycy prawicy zarzucali jej, że przebywając na zwolnieniu lekarskim brała udział w antyrządowych manifestacjach. Ona sama tłumaczyła, że zwolnienie zawierało adnotację "pacjent może chodzić".
Kordian Kolbiarz

Kultura i rozrywka

2019-04-24, godz. 20:32 Mieszkanka Rozmierzy wydała książkę o lokalnych tradycjach Dawne zwyczaje, śląskie słowa czy opis pieczenia chleba zawarte są w wydanej właśnie książce „Dzieje i tradycje wsi Rozmierz” autorstwa Róży Witoń. Publikacja ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:57 O "Obietnicy" Żylińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Krzysztof Żyliński, pedagog, reżyser i instruktor teatralny spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, by opowiedzieć o swojej ksią ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »