Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-03-27, 20:39 Autor: Agnieszka Stefaniak

Złota Maska za spektakl roku dla wspólnego projektu dwóch opolskich teatrów

Złota Maska za spektakl roku dla projektu dwóch opolskich teatrów [fot. Mirosław Pietrucha]
Złota Maska za spektakl roku dla projektu dwóch opolskich teatrów [fot. Mirosław Pietrucha]
Łukasz Bugowski został laureatem Złotej Maski za rolę męską [fot. Mirosław Pietrucha]
Łukasz Bugowski został laureatem Złotej Maski za rolę męską [fot. Mirosław Pietrucha]
W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej zakończyła się gala Złotych Masek. To nagrody przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie sztuki teatralnej w woj. opolskim i śląskim. Złotą Maską, za spektakl roku 2016, nagrodzono wspólny projekt Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz Opolskiego Teatru Lalki i Aktora - "Śmierć przyjeżdża w środę" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.
Jury przyznało w sumie 7 Złotych Masek. Łukasz Bugowski został laureatem nagrody za role męskie w spektaklu "Trzej Muszkieterowie" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Za najciekawszą rolę żeńską uznano z kolei Cecylię Caban-Jacewską, grającą trzy różne role w spektaklach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu: Wandę w „Bez znieczulenia”, Mette w „Uroczystości” i Małą Syrenkę w przedstawieniu „Śmierć przyjeżdża w środę”.

Złota Maska za reżyserię powędrowała do Anny Augustynowicz, która na deskach Kochanowskiego przedstawiła swoją wizję "Ślubu" Gombrowicza.

W kategorii scenografia nagrodzono Agatę Dudę-Gracz za "Śmierć przyjeżdża w środę", za muzykę jury nagrodziło 3 twórców - Michała Dymnego, Piotra Żyłę i Karola Kossakowskiego za spektakl "Coś pomiędzy" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, zaś maskę dla najlepszego scenarzysty odebrał Piotr Rowicki - autor tekstu "Bez znieczulenia", w Teatrze im. J. Kochanowskiego

Jury zdecydowało także o przyznaniu dwóch nagród specjalnych dla wyróżniających się aktorów. Otrzymali je Aleksandra Mikołajczyk i Krzysztof Jarota, z opolskich lalek.

Kultura i rozrywka

2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw… » więcej 2020-08-02, godz. 16:00 Elektrośmieci możesz wymienić na darmowe bilety do teatru, kina czy muzeum Mieszkańcy regionu za zebrane elektroodpady otrzymają bilety do różnych placówek kultury. Z taką inicjatywą wyszło stowarzyszenie Aglomeracja Opolska… » więcej 2020-08-01, godz. 16:00 Opolanie korzystają z weekendu darmowych atrakcji. Ogród zoologiczny cieszy się dużym powodzeniem Trwa weekend bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców Opola. To nagroda za rekordową - blisko 70-procentową - frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenck… » więcej 2020-07-31, godz. 12:45 Mieszkańcy naszego regionu mogą nauczyć się bezpłatnie malować porcelanę opolskim wzorem. Ruszyły warsztaty W Muzeum Wsi Opolskiej rozpoczął się cykl warsztatów rękodzieła artystycznego, które poprzedzają wojewódzki konkurs plastyki obrzędowej. Pod okiem twórczyń… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »