Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-01-28, 12:49 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klasyka i swing w szczytnym celu

Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nyska publiczność owacyjnie przyjęła piątkowy (27.01) występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica w miejscowym domu kultury.
Młodzi artyści wystąpili podczas charytatywnego koncertu noworocznego, organizowanego już po raz szósty. Orkiestra pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia zagrała m.in fragmenty z operetki "Ptasznik z Tyrolu". Zabrzmiały także przeboje Gershwina i Sinatry. Solistami koncertu "Od klasyki do swinga" byli artyści związani z Opolszczyzną, m.in. Agnieszka Niewiadomska, Alina Adamska-Raitarovskyi i Oskar Koziołek-Goetz.

- To nie jest pierwszy taki koncert i mam nadzieję, że nie ostatni - mówi Antoni Hasenbeck ze Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu. - Ten cykl koncertów rozpoczęliśmy siedem lat temu. Pierwsze dwa koncerty były z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Mainz i Państwowej Szkoły Muzycznej z Opola. To był taki impuls. Publiczność była zachwycona.

Noworoczny koncert w wykonaniu orkiestry z Leśnicy miał na celu promowanie młodych artystów, a także wsparcie Nyskiego Hospicjum oraz Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową "Mówimy NIEboRAKOWI". To także okazja do propagowania kultury wśród lokalnej społeczności.

Organizatorem wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, było Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu.

Więcej na temat wydarzenia w niedzielnej (05.02) audycji "Opolskie klasycznie" (DAB+) po godzinie 21:00.
Antoni Hasenbeck

Kultura i rozrywka

2018-06-20, godz. 16:30 Dysonans i dysharmonia, czyli spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim Sławomir Kuźnicki - doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki i poeta, będzie gościem na spotkaniu autorskim w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2018-06-20, godz. 14:00 Leszek Ołdak nagrodzony na Satyrykonie Opolski grafik, satyryk i karykaturzysta Leszek Ołdak zdobył srebrny medal podczas 41. edycji Satyrykonu 2018 w Legnicy. » więcej 2018-06-20, godz. 12:30 Balet "Sen", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w Klubowym Fotelu" Biblioteka Muzyczna w Opolu po raz kolejny organizuje spotkanie w ramach akcji 'Muzyka w Klubowym Fotelu'. To okazja by zapoznać się ze zgromadzonymi przez bi ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:00 "Szczęście w pracy" - spotkanie z Radosławem Walczakiem Dr Radosław Walczak poprowadzi ostatnie w tym roku akademickim wydarzenie z serii 'Psychologia w praktyce', które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publiczn ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 Ożywią stare fotografie. Każdy może zagrać w nietypowym filmie Każdy może wystąpić w filmie i zapisać się w historii Kędzierzyna-Koźla. Jutro (20.06) odbędzie się casting, a potrzebnych jest sporo osób, które wcielą się w ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:55 Opolska dziennikarka i pisarka spotkała się z czytelnikami Tym razem Teresa Zielińska zaprezentowała czytelnikom swoją najnowszą książkę zatytułowaną (O)Polskie Antypody. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Pu ... » więcej 2018-06-19, godz. 18:12 IX Opolskie Dni Kresowe pod znakiem wierszy Kresowiaków i regionalnych potraw Prezentacją publikacji 'Kresowianie piszą wiersze... ' poświęconą twórczości mieszkańców województwa opolskiego rozpoczęły się Opolskie Dni Kresowian. Zbiorow ... » więcej 2018-06-19, godz. 14:30 Wzrost wyników finansowych w instytucjach kulturalnych województwa - 6 instytucji kultury, które podlegają pod samorząd województwa ma dodatnie wyniki finansowe - powiedziała w porannej rozmowie Radia Opole Agnieszka Kamińska ... » więcej 2018-06-19, godz. 10:30 W Opolu trwa festiwal podróżniczy "4 strony marzeń" Za nami już pierwsze spotkania w ramach rodzinnego festiwalu podróżniczego zorganizowanego przez filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Młodzi po ... » więcej 2018-06-18, godz. 20:00 "(O)Polskie Antypody", czyli spotkanie z Teresą Zielińską Teresa Zielińska, była dziennikarka Radia Opole, będzie kolejnym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie ona o swojej nowej książce '(O)Polski ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »