Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-01-28, 12:49 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klasyka i swing w szczytnym celu

Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nyska publiczność owacyjnie przyjęła piątkowy (27.01) występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica w miejscowym domu kultury.
Młodzi artyści wystąpili podczas charytatywnego koncertu noworocznego, organizowanego już po raz szósty. Orkiestra pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia zagrała m.in fragmenty z operetki "Ptasznik z Tyrolu". Zabrzmiały także przeboje Gershwina i Sinatry. Solistami koncertu "Od klasyki do swinga" byli artyści związani z Opolszczyzną, m.in. Agnieszka Niewiadomska, Alina Adamska-Raitarovskyi i Oskar Koziołek-Goetz.

- To nie jest pierwszy taki koncert i mam nadzieję, że nie ostatni - mówi Antoni Hasenbeck ze Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu. - Ten cykl koncertów rozpoczęliśmy siedem lat temu. Pierwsze dwa koncerty były z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Mainz i Państwowej Szkoły Muzycznej z Opola. To był taki impuls. Publiczność była zachwycona.

Noworoczny koncert w wykonaniu orkiestry z Leśnicy miał na celu promowanie młodych artystów, a także wsparcie Nyskiego Hospicjum oraz Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową "Mówimy NIEboRAKOWI". To także okazja do propagowania kultury wśród lokalnej społeczności.

Organizatorem wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, było Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu.

Więcej na temat wydarzenia w niedzielnej (05.02) audycji "Opolskie klasycznie" (DAB+) po godzinie 21:00.
Antoni Hasenbeck

Kultura i rozrywka

2019-01-23, godz. 14:45 Angielski dramat kina niezależnego w Kinie Studio w Opolu Działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu Kino Studio proponuje w czwartkowe wieczory filmy, które nie pojawiają się w dużych kinach. » więcej 2019-01-23, godz. 11:45 Filmowy Wieczór OZcarowy w Ozimku Dom Kultury w Ozimku w ramach 'Filmowego Wieczoru OZcarowego' zaprezentuje film promocyjny zatytułowany 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów', który powstał w ra ... » więcej 2019-01-23, godz. 09:46 Styczniowa "Środa w Instytucie Śląskim" Instytut Ślaski w Opolu zaprasza na comiesięczne otwarte zebranie naukowe z cyklu 'Środy w Instytucie Śląskim'. » więcej 2019-01-22, godz. 15:44 "Służące od wszystkiego". O nich posłuchacie w MBP w Opolu 'Służące do wszystkiego' - o tej książce opowie jutro (23.01) w Opolu Joanna Kuciel-Frydryszak. Autorka opisała życie kobiet z najniższego szczebla w hierarch ... » więcej 2019-01-21, godz. 20:41 Koncert na rzecz opolskiej katedry. Wystąpili Ania Deko i Dżem Ania Deko i zespół Dżem zagrali dla opolskiej Katedry. Koncert charytatywny na rzecz renowacji świątyni zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego przy ul. D ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:42 Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lomb ... » więcej 2019-01-21, godz. 10:51 "Biesiada z Mickiewiczem" już dziś w Prószkowie 'Biesiada z Mickiewiczem' odbędzie się dzisiaj (21.01) w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Widowisko przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawow ... » więcej 2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »