Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-01-28, 12:49 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klasyka i swing w szczytnym celu

Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nyska publiczność owacyjnie przyjęła piątkowy (27.01) występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica w miejscowym domu kultury.
Młodzi artyści wystąpili podczas charytatywnego koncertu noworocznego, organizowanego już po raz szósty. Orkiestra pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia zagrała m.in fragmenty z operetki "Ptasznik z Tyrolu". Zabrzmiały także przeboje Gershwina i Sinatry. Solistami koncertu "Od klasyki do swinga" byli artyści związani z Opolszczyzną, m.in. Agnieszka Niewiadomska, Alina Adamska-Raitarovskyi i Oskar Koziołek-Goetz.

- To nie jest pierwszy taki koncert i mam nadzieję, że nie ostatni - mówi Antoni Hasenbeck ze Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu. - Ten cykl koncertów rozpoczęliśmy siedem lat temu. Pierwsze dwa koncerty były z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Mainz i Państwowej Szkoły Muzycznej z Opola. To był taki impuls. Publiczność była zachwycona.

Noworoczny koncert w wykonaniu orkiestry z Leśnicy miał na celu promowanie młodych artystów, a także wsparcie Nyskiego Hospicjum oraz Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową "Mówimy NIEboRAKOWI". To także okazja do propagowania kultury wśród lokalnej społeczności.

Organizatorem wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, było Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu.

Więcej na temat wydarzenia w niedzielnej (05.02) audycji "Opolskie klasycznie" (DAB+) po godzinie 21:00.
Antoni Hasenbeck

Kultura i rozrywka

2018-08-20, godz. 14:00 Kawałek Europy i argentyńskie klimaty w sercu Głogówka. Przed nami kolejny "Heuriger" W najbliższy wtorek (21.08) odbędzie się kolejny koncert pod hasłem 'Heuriger'. Wystąpią artyści związani z projektem Baltic Neopolis Virtuosi, którego trzon ... » więcej 2018-08-19, godz. 12:30 Ostatni raz latynoska muzyka porwała opolan do tańca na deskach amfiteatru Dziś (19.08) zakończył się cykl wakacyjnych bezpłatnych spotkań z zumbą na świeżym powietrzu. Zarówno panie, jak i panowie w każdą niedzielę przez te dwa mies ... » więcej 2018-08-17, godz. 17:00 Prudnik: muzeum przyciąga turystów i szykuje się na narodowe święto W wakacje wśród zwiedzających Muzeum Ziemi Prudnickiej dominują mieszkańcy innych regionów. Panuje tam wzmożony ruch wycieczek odwiedzających to miasto, grup ... » więcej 2018-08-17, godz. 14:50 Prudnik: sztuka łączy opolsko-czeskie pogranicze Dwie wystawy będą efektem wakacyjnego pleneru fotograficznego, który odbył się w Prudniku. Zorganizował go tamtejszy ośrodek kultury we współpracy ze swoim od ... » więcej 2018-08-17, godz. 11:15 Dizzy Boyz Brass Band zagra dla najmłodszych melomanów Trąbki, saksofon czy tuba - takie instrumenty będą mogli odkryć w sobotę (18.08) najmłodsi melomani. W ramach przedostatniego, letniego koncertu rodzinnego sc ... » więcej 2018-08-17, godz. 10:46 Opolscy ułani będą świętowali swój jubileusz Dziesiąta rocznica powstania Stowarzyszenia Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu i Święto Pułku jest okazją, by spotkać się w sobotę z Opolanami. » więcej 2018-08-16, godz. 20:50 Odsłonięcie Mozaiki i ogrodu na bulwarze nadodrzańskim w Opolu [ZDJĘCIA] Na ścianie umocnień przeciwpowodziowych powstała niezwykła mozaika stworzona z fragmentów porcelany i kamieni wyrzuconych przez Morze Bałtyckie. Towarzyszy je ... » więcej 2018-08-16, godz. 12:33 Rozstrzygnięto konkurs grantowy Opolskie EDUKO 2018 Spośród 26 złożonych wniosków wyłoniono 14 projektów, które będą współrealizowane łącznie przez 68 podmiotów z obszaru województwa opolskiego od sierpnia do p ... » więcej 2018-08-16, godz. 10:55 Fani Harry'ego Pottera czarują na zamku w Mosznej. "On do złudzenia przypomina Hogwart" Różdżki, szaty, zaklęcia i eliksiry - na zamku w Mosznej trwają kolonie, pt. 'Szkoła Czarodziejów'. Dzieci oraz nastolatkowie spędzają czas w sposób bardzo zb ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Kino w Grodkowie po modernizacji ma się dobrze Grodkowskie kino 'Klaps' od kilku miesięcy znów wyświetla filmy. W seansach, podczas których można obejrzeć najnowsze dzieła filmowe bierze udział średnio kil ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »