Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-01-28, 12:49 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klasyka i swing w szczytnym celu

Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nyska publiczność owacyjnie przyjęła piątkowy (27.01) występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica w miejscowym domu kultury.
Młodzi artyści wystąpili podczas charytatywnego koncertu noworocznego, organizowanego już po raz szósty. Orkiestra pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia zagrała m.in fragmenty z operetki "Ptasznik z Tyrolu". Zabrzmiały także przeboje Gershwina i Sinatry. Solistami koncertu "Od klasyki do swinga" byli artyści związani z Opolszczyzną, m.in. Agnieszka Niewiadomska, Alina Adamska-Raitarovskyi i Oskar Koziołek-Goetz.

- To nie jest pierwszy taki koncert i mam nadzieję, że nie ostatni - mówi Antoni Hasenbeck ze Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu. - Ten cykl koncertów rozpoczęliśmy siedem lat temu. Pierwsze dwa koncerty były z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Mainz i Państwowej Szkoły Muzycznej z Opola. To był taki impuls. Publiczność była zachwycona.

Noworoczny koncert w wykonaniu orkiestry z Leśnicy miał na celu promowanie młodych artystów, a także wsparcie Nyskiego Hospicjum oraz Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową "Mówimy NIEboRAKOWI". To także okazja do propagowania kultury wśród lokalnej społeczności.

Organizatorem wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, było Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu.

Więcej na temat wydarzenia w niedzielnej (05.02) audycji "Opolskie klasycznie" (DAB+) po godzinie 21:00.
Antoni Hasenbeck

Kultura i rozrywka

2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:07 Obszerny i zróżnicowany program zabrzmi w kameralnym wydaniu w Filharmonii Opolskiej Cztery obszerne dzieła w zróżnicowanym stylu pojawią się na wieczornym (18.10) koncercie w Filharmonii Opolskiej. Obok dzieł polskich twórców, m.in. Serenady ... » więcej 2019-10-18, godz. 10:00 Po raz 26. w Kędzierzynie-Koźlu startuje festiwal filmowy "Publicystyka" Ponad 200 filmów nadesłali twórcy z całego świata na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia 'Publicystyka 2019' ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:30 Remigiusz Kuźmiński: "Śpiewam od zawsze". W niedzielę retransmisja koncertu [ZDJĘCIA] Gratka dla miłośników muzyki wokalnej, utworów pop-jazzowych, soulowych, funkowych, R&B, a także musicalowych i literackich. Niedawno w Studiu M im. SBB Radia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »