Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-01-28, 12:49 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klasyka i swing w szczytnym celu

Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do swinga" w NDK [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nyska publiczność owacyjnie przyjęła piątkowy (27.01) występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica w miejscowym domu kultury.
Młodzi artyści wystąpili podczas charytatywnego koncertu noworocznego, organizowanego już po raz szósty. Orkiestra pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia zagrała m.in fragmenty z operetki "Ptasznik z Tyrolu". Zabrzmiały także przeboje Gershwina i Sinatry. Solistami koncertu "Od klasyki do swinga" byli artyści związani z Opolszczyzną, m.in. Agnieszka Niewiadomska, Alina Adamska-Raitarovskyi i Oskar Koziołek-Goetz.

- To nie jest pierwszy taki koncert i mam nadzieję, że nie ostatni - mówi Antoni Hasenbeck ze Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu. - Ten cykl koncertów rozpoczęliśmy siedem lat temu. Pierwsze dwa koncerty były z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Mainz i Państwowej Szkoły Muzycznej z Opola. To był taki impuls. Publiczność była zachwycona.

Noworoczny koncert w wykonaniu orkiestry z Leśnicy miał na celu promowanie młodych artystów, a także wsparcie Nyskiego Hospicjum oraz Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową "Mówimy NIEboRAKOWI". To także okazja do propagowania kultury wśród lokalnej społeczności.

Organizatorem wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, było Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu.

Więcej na temat wydarzenia w niedzielnej (05.02) audycji "Opolskie klasycznie" (DAB+) po godzinie 21:00.
Antoni Hasenbeck

Kultura i rozrywka

2018-10-16, godz. 20:00 Dzień Ukraiński w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Warsztaty plastyczne i koncert muzyki ludowej - to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na Dzień Ukraiński. Opolanie wykonali własnoręcznie amul ... » więcej 2018-10-16, godz. 15:00 Animowana opowieść o historii mniejszości niemieckiej w Polsce Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim przygotowało film animowany zatytułowany 'Niemcy w Polsce'. » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Już niedługo będzie lepszy dostęp do Krapkowickiego Domu Kultury. Zyskają też uczestnicy zajęć stałych Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury. Modernizacja ma na celu przede wszystkim ułatwienie dostępu do biur i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do prow ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:15 Spotkanie z muzyką chóralną w Filharmonii Opolskiej W koncercie zatytułowanym 'Narodowe Śpiewanie w Opolu', który odbędzie się we wtorek (16.10) wezmą udział zespoły z Głuchołaz, Głubczyc, Głogówka i Strzelec O ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:45 Opolskie maluchy poznają Austrię Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ruszyła z cyklem spotkań pod hasłem 'Austria Czyta'. Czytanie na kolanie, zwiedzanie tematycznych wystaw, czy wykłady ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:30 Ilona Wiśniewska odwiedzi WBP. Opowie o grenlandzkiej wyspie Autorka reportaży z dalekiej Północy będzie we wtorek (16.10) gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ilona Wiśniewska opowie o najnowszej książce ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:04 Zbierają stare zdjęcia, by wydać je w książce Mieszkańcy gminy Jemielnica, którzy mają w domu stare fotografie, mogą zostać współautorami albumu o przeszłości tych terenów. W ramach projektu 'Ocalić od za ... » więcej 2018-10-14, godz. 14:33 Zasmakuj historii i... kaszy z ogniska. Trwa kozielski piknik historyczny Strzelaniu z łuku, rzut włócznią lub toporem, a potem odpoczynek przy misce kaszy z mięsiwem, uwarzonym na ognisku. Takie atrakcje czekają na uczestników kozi ... » więcej 2018-10-14, godz. 07:30 "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Przegląd piosenki religijnej w zabytkowym kościółku Około 30 wykonawców z Opolszczyzny oraz województw ościennych zaprezentowało się w sobotę (13.10) w murach zabytkowego kościoła św. Marcina w Ochodzach. W tym ... » więcej 2018-10-13, godz. 10:17 Twórcy filmów nagrodzeni. "Opolskie Lamy" trafiły do młodych autorów 'Opolskie Lamy' rozdane. Znamy laureatów festiwalu filmowego w Opolu. Uroczysta gala odbyła się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »