Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-01-28, 18:00 Autor: Mariusz Majeran

Poplenerowa wystawa w ZPAP

Wystawa poplenerowa w ZPAP [fot.Mariusz Majeran]
Wystawa poplenerowa w ZPAP [fot.Mariusz Majeran]
Obrazy na poplenerowej wystawie można oglądać w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Pierwsze Piętro w Opolu. Obrazy siedmiu artystów i film, który powstał podczas czerwcowego pleneru zatytułowanego Wolgast w Widzeńsku składają się na ekspozycję.
Komisarzem Interdyscyplinarnego sympozjum Body Art w Starej Leśniczówce była dr Lucilla Kossowska.

- Stara Leśniczówka to były Dom Pracy Twórczej malarza Henryka Naruszewicza – dodaje artystka.

- Tematem przewodnim pleneru było body art. Był to plener interdyscyplinarny, czyli artyści reprezentowali różne dziedziny i tych obrazów w sensie stricto nie ma na wystawie dlatego, że one zostały u Martina Schroetera, który jest właścicielem domu Naruszewicza obecnie. Natomiast została zrobiona dokumentacja fotograficzna i ona jest obecna na wystawie. Tutaj są już takie prace, które częściowo nawiązują do body art - dodaje artystka.

Wystawa będzie dostępna przez trzy tygodnie. Żeby wejść do galerii należy nacisnąć jakikolwiek przycisk domofonu.
Lucilla Kosowska

Kultura i rozrywka

2020-02-23, godz. 15:00 Życie w Afryce pokazuje oleskie muzeum na specjalnych obrazach. Tkaniny są pokryte woskiem 'Radość życia na afrykańskich batikach' to tytuł nowej wystawy prezentowanej przez Muzeum Regionalne w Oleśnie. » więcej 2020-02-23, godz. 11:00 Za nami Kresowy Wieczór Filmowy w opolskiej WBP O plejadzie aktorek i aktorów filmowych z kresowym rodem opowiadano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-02-23, godz. 09:00 Nowoczesna adaptacja kultowej „Alicji w Krainie Czarów” zrobiła wrażenie na opolskich widzach Za nami kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W sztuce reżyserowanej przez Konrada Dworakowskiego główna bohaterka nie jest 7-letnim dzieckiem, tylko… » więcej 2020-02-22, godz. 19:00 Rodzinne koncerty w NCPP, czyli "Dziecięce encepence" 'Dziecięce encepence', czyli nowy cykl koncertów dla całych rodzin w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Będą się charakteryzować żywiołową formą, wspólną… » więcej 2020-02-22, godz. 17:30 Prawie 30 impresjonistycznych obrazów można zobaczyć w oleskim MDK-u Wystawę 'Spojrzenie nieoczywiste' autorstwa Krzysztofa Mazonia prezentuje Miejski Dom Kultury w Oleśnie. » więcej 2020-02-22, godz. 14:30 Koncert charytatywny dla Frania w zabytkowym kościele w Pokoju Tworzą kartki okolicznościowe, spotykają się na próbach zespołu, upieką też ciasto specjalnie na koncert charytatywny - wszystko, żeby wesprzeć małego Franka Marcinkowskiego… » więcej 2020-02-22, godz. 13:49 Strefa Retro Gier, czyli przenieś się w "ośmiobitową prehistorię" 'Strefa Gier Retro' - to interaktywna wystawa, która pozwala przenieść się w czasie - jak twierdzą organizatorzy - aż do ośmiobitowej prehistorii. W Wojewódzkiej… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Wygodniej, nowocześniej i bezpieczniej. Sala widowiskowa MOK w Głubczycach po generalnym remoncie Przebudowa widowni, nowa kurtyna i sterowana cyfrowo rampa oświetleniowa, czy też odnowione kulisy. Zakończył się remont sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury… » więcej 2020-02-21, godz. 09:46 "Giełda Kultury nad Młynówką" w MBP w Opolu zagości jutro Przed nami kolejna odsłona cyklicznej akcji pod hasłem 'Giełda Kultury nad Młynówką'. To okazja do tego, by zdobyć 'białe kruki', a nawet trochę się potargować… » więcej 2020-02-20, godz. 14:00 Przejść blisko 700 km w niespełna miesiąc? Rafał Sierecki opowie o swojej wyprawie Przeszedł ponad 700 km szlakiem św. Olafa. W piątkowy wieczór spotka się z opolanami, by odpowiedzieć o swoich przygodach. Rafał Sierecki, bo o nim mowa, w zeszłym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »