Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-09-17, 22:31 Autor: Kacper Śnigórski

Wszystkie dzielnice Opola po raz drugi pokażą się opolanom. Tym razem na rynku

Konferencja prasowa zapowiadająca II Festiwal Dzielnic [fot. Kacper Śnigórski]
Konferencja prasowa zapowiadająca II Festiwal Dzielnic [fot. Kacper Śnigórski]
Konferencja prasowa zapowiadająca II Festiwal Dzielnic [fot. Kacper Śnigórski]
Konferencja prasowa zapowiadająca II Festiwal Dzielnic [fot. Kacper Śnigórski]
Konferencja prasowa zapowiadająca II Festiwal Dzielnic [fot. Kacper Śnigórski]
Konferencja prasowa zapowiadająca II Festiwal Dzielnic [fot. Kacper Śnigórski]
Dzielnice stolicy regionu pochwalą się tym, co mają najlepszego. W przyszły weekend odbędzie się II Festiwal Dzielnic Opola. W programie pokazy szermierki, występy mażoretek i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie Joanna Bartel, czyli popularna "Andzi" z serialu "Święta Wojna", która zaprezentuje się w repertuatrze kabaretowo - muzycznym.
- To doskonała okazja do tego, żeby poznać całe miasto - mówi prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. - Muszę się przyznać, że nawet jako opolanin mam również czasami taką satysfakcję, że trafiam w miejsca, w których bywam trochę rzadziej. Wtedy mam okazję się spotkać i porozmawiać ze wspaniałymi mieszkańcami naszego miasta - mówi Wiśniewski.

- Chcemy przedstawić bogactwo Opola, które jest ukryte we wszystkich 9 dzielnicach - mówi Dorota Piechowicz - Witoń z Centrum Dialogu Obywatelskiego. - Na głównej scenie będziemy po kolei przeglądać i prezentować najcenniejszych artystów dzielnic, najpiękniejsze zespoły. Każda dzielnica będzie się również dzieliła swoją aktywnością, smakami i tradycjami - dodaje Piechowicz Witoń.

Początek imprezy w sobotę 24 września o godzinie 12:00. W tym roku Festiwal Dzielnic odbędzie się na opolskim rynku.
Arkadiusz Wiśniewski
Dorota Piechowicz - Witoń

Kultura i rozrywka

2019-09-22, godz. 15:36 Muzyka barokowych mistrzów i monumentalna msza W.A. Mozarta zabrzmią dziś w Nysie Kompozycję stworzoną przez 17-letniego kompozytora wiosną 1773 roku w Salzburgu dla arcybiskupa Salzburga, księcia Hieronima Colloredo (z przeznaczeniem na ur ... » więcej 2019-09-22, godz. 13:51 Głogówek: występ ukraińskiego pianisty zachwycił publiczność Owacją na stojąco publiczność nagrodziła obszerny recital fortepianowy, zakończony podwójnym bisem. Takie wrażenia na uczestnikach drugiego koncertu tegoroczn ... » więcej 2019-09-22, godz. 09:44 Niedziela z Europejskimi Targami Chłopskimi w gminie Olszanka. Znany kucharz będzie smażyć na wielkiej patelni Smażenie na wielkiej patelni, konkurs 'Sałatkowa Rewia' i pokaz tradycyjnych zawodów to część atrakcji przygotowywanych na XIX Europejskie Targi Chłopskie w K ... » więcej 2019-09-21, godz. 19:41 Trwa jazzowy finał festiwalu "W oparach dźwięków" Jazzowym akcentem zakończy się tegoroczny 9. Festiwal muzyczny 'W oparach dźwięków', który trwa w Opolu od czwartku (19.09). W programie projekcja filmowa i k ... » więcej 2019-09-21, godz. 16:45 "Dobry wieczór z Wodeckim". Gościem Katarzyna Wodecka-Stubbs W Muzeum Polskiej Piosenki odbyło się wyjątkowe spotkanie pt: 'Dobry Wieczór z Wodeckim'. » więcej 2019-09-21, godz. 12:59 Owacyjne przyjęcie koncertu inauguracyjnego 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Owacyjnie zakończył się koncert symfoniczny oficjalnie otwierający 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. W piątkowy (20.09) wieczór w Koś ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:00 Kino Meduza dla najmłodszych. W Opolu rusza Festiwal Filmowy "Kino Dzieci" 'Kino Dzieci' to ogólnopolska inicjatywa, która w tym samym czasie odbywa się w 15 innych miastach Polski. Tegoroczne hasło brzmi: 'Czas na spotkanie'. Dzieci ... » więcej 2019-09-19, godz. 21:00 Chce teatru różnych perspektyw. Norbert Rakowski o wizji kolejnych 4 lat w TJK Jeszcze w tym roku przed nami trzy premiery w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Instytucja ma już nową stronę internetową. Chcę także komunikować się z ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Rozśpiewany początek 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Nietypowe muzyczne spotkanie i sala wypełniona młodzieżą - tak został zainaugurowany 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarzenie, na ... » więcej 2019-09-18, godz. 21:35 Różnorodność w kameralnym wydaniu. Rusza 9. Festiwal "W oparach dźwięków" Nietypowe instrumenty, kameralny klimat i interdyscyplinarne podejście do świata dźwięku - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', kt ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »