Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-07-24, 14:40 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Świecie Nasz" - koncert na wodzie

Scena koncertowa w trakcie budowy [fot. Żaneta Plotnik]
Scena koncertowa w trakcie budowy [fot. Żaneta Plotnik]
Po raz pierwszy w historii Krapkowic, na specjalnie zbudowanej scenie, wystąpi zespół złożony z ponad 100 osób. Repertuar będzie zróżnicowany, a część popularnych utworów zabrzmi w zupełnie nowych aranżacjach.
Inspiracji do utworzenia takiego wydarzenia było kilka, ale jednym z najważniejszych są Światowe Dni Młodzieży.

- Wypadało zorganizować coś wyjątkowego, szczególnego, niesamowitego, dlatego ten koncert będzie na wodzie, w porcie jachtowym, gdzie na co dzień nie organizujemy takich imprez - mówi Żaneta Plotnik, koordynator projektu. - Oprócz tego, że to będzie piękne przedsięwzięcie dla gości, to chcieliśmy też zorganizować coś dla naszych mieszkańców - zaznacza.

Do projektu zaproszono wszystkie chóry krapkowickie, dołączyli także goście - m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Komes" z Kędzierzyna-Koźle. Wśród gości pojawi się także grupa wokalna Ad Novem prowadzona przez dr Mariusza Pucię - muzykologa i wykładowcę Uniwersytetu Opolskiego. To właśnie on zadyryguje potężnym aparatem wykonawczym, a koncert poprowadzi Żaneta Plotnik.

Koncert "Świecie Nasz" zabrzmi na finale V Pikniku Odrzańskiego w Porcie Jachtowym w Krapkowicach już w najbliższą niedzielę (24.07) o godzinie 20:00.
Żaneta Plotnik - koordynator koncertu "Świecie nasz"

Kultura i rozrywka

2019-11-13, godz. 16:23 Mniejszość Niemiecka będzie pokazywała swoje największe wartości. Rusza kampania 'Mniejszość Niemiecka ma wartość' - to nowa kampania przygotowana przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Jej celem jest przedstawienie… » więcej 2019-11-13, godz. 14:28 Rusza jubileuszowy XXX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu Tegoroczna impreza rozpocznie się oficjalnie w czwartek (14.10) w Collegium Maius Muzeum Uniwersytetu Opolskiego międzynarodowym spotkaniem literatów. » więcej 2019-11-13, godz. 07:15 Ryszard Krynicki głównym bohaterem czwartego dnia 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA, AUDIO] 'Milczenie, nicość, język' - pod takim hasłem odbyło się wtorkowe (12.11) spotkanie autorskie z Ryszardem Krynickim, poetą, tłumaczem i wydawcą, uznawanym za jednego… » więcej 2019-11-12, godz. 11:30 Głogówek: zaśpiewają na patriotyczną nutę Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany jest w Głogówku. Adresowany jest do uczestników w wieku od przedszkolnego po szkoły średnie. Podczas tej imprezy wystąpi… » więcej 2019-11-12, godz. 08:30 W Brzegu otwarto wystawę poświęconą życiu na kresach. "To jedna z niewielu prób zaprezentowania tej tematyki" [ZDJĘCIA] W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu można oglądać wyjątkową wystawę poświęconą dawnym ziemiom Rzeczpospolitej. 'Kresy. Ocalone wspomnienia' to zbiór ponad tysiąca… » więcej 2019-11-12, godz. 07:30 Filharmonia: perły polskiej literatury muzycznej zabrzmiały w dniu Narodowego Święta Niepodległości Dwugodzinna uczta muzyczna kilkukrotnie przerywana oklaskami i owacje na stojąco - tak świętowano 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Filharmonii… » więcej 2019-11-11, godz. 21:15 Dzieci wcielały się w dziennikarzy radiowych, robiąc wywiady o momentach przełomowych dla polskiej niepodległości [ZDJ… Dzieci, ich rodzice oraz seniorzy spotkali się dziś (11.11) w Radiu Opole podczas audycji 'Przy świątecznym stole'. To było podsumowanie projektu 'Niepodległość… » więcej 2019-11-11, godz. 16:30 Radosne śpiewanie, żeby uczcić niepodległość Po raz pierwszy w nowo otworzonym Muzeum Ziemi Kozielskiej zabrzmiały pieśni i piosenki patriotyczne śpiewane przez mieszkańców miasta. W muzycznym spotkaniu udział… » więcej 2019-11-10, godz. 23:39 Klasyczna uczta szykuje się 11 listopada w Filharmonii Opolskiej Maliszewski, Wieniawski i Stojowski - to nazwiska kompozytorów, których dzieła zabrzmią podczas świątecznego (11.11) koncertu w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-11-10, godz. 22:13 Nysa Południe Hip-Hop Festiwal. Tłumnie, energetycznie i ...charytatywnie Głośna muzyka i dużo młodzieży, która wciąż ustawia się jeszcze w kolejkach do wejścia, bo niektórzy przychodzą na konkretne występy swoich idoli. W nyskiej hali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »