Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-06-30, 15:13 Autor: Adam Szostok

Wspomnienie Mirosława Bednarka

Mirosław Bednarek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Mirosław Bednarek [fot. Justyna Krzyżanowska]
W Teatrze im. Jana Kochanowskiego trwają przygotowania do wieczoru wspomnieniowego, poświęconego Mirosławowi Bednarkowi – aktorowi, który zmarł kilka miesięcy temu w wyniku ciężkiej choroby.
Mirosława Bednarka wspominać będą aktorzy, znajomi, a także jego podopieczni z warsztatów teatralnych.

- Zobaczymy filmowy montaż ze spektakli, w których grał Mirek, to wspaniałe, że będziemy go mogli zobaczyć. Będą także fragmenty "Małego księcia", którego Mirosław Bednarek zinterpretował i napisał na nowo. Ten specjalny występ przygotowała młodzież, którą Mirek prowadził w ramach warsztatów teatralnych. Nie zabraknie również wspomnień aktorów i przyjaciół - dodaje Cecylia Jacewska-Caban.

Wśród osób, które wspominają artystę, znajdzie się Andrzej Jakubczyk – aktor opolskiego teatru, a także kolega ze szkolnej ławki Mirosława Bednarka.

- Miał bardzo szerokie zainteresowania. Czytał bardzo dużo dobrej i różnej literatury, słuchał dużo muzyki i oglądał dużo filmów, także był człowiekiem bardzo otwartym na świat, na sztukę i ludzi - mówi Jakubczyk.

Wspomnienie opolskiego aktora rozpocznie się o 19:00 na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu i potrwa 1,5 godziny. Wstęp bezpłatny
Cecylia Jacewska-Caban
Andrzej Jakubczyk

Kultura i rozrywka

2020-11-24, godz. 12:53 Nie żyje opolski poeta i prozaik Władysław Żołnowski Władysław Żołnowski urodził się 3 września 1932 roku w Rohaczynie na kresach II Rzeczypospolitej. Po wojnie osiadł w Namysłowie. Pracował jako nauczyciel… » więcej 2020-11-24, godz. 08:38 Obraz współczesnego świata - spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wojciech Jagielski - znany reporter, dziennikarz oraz korespondent wojenny był gościem spotkania online w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-11-23, godz. 15:00 Nokta Festival i debata o nowych mediach Nokta Festival i Wyższa Szkoła Bankowa przygotowują debatę zatytułowaną 'Nowe media, czy nowe technologie'. Ze względu na obostrzenia epidemiczne spotkanie… » więcej 2020-11-21, godz. 08:00 "Węgrzy narzekają na wszystko, ale zachwycają mnie kulturą osobistą". Za nami event (O)polsko-węgierski W czym Węgrzy są bliscy Polakom, a w czym się od nas różnią? Na to pytanie starano się odpowiedzieć podczas internetowego spotkania organizowanego przez… » więcej 2020-11-20, godz. 20:00 Opolski spektakl "Wielkie mi Coś" nagrodzony 26. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej okazał się szczęśliwy dla Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Marta Guśniowska… » więcej 2020-11-20, godz. 17:26 Justyna Suchecka o wyjątkowych młodych ludziach - spotkanie online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Justyna Suchecka, pisarka oraz dziennikarka gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Okazją do spotkania była promocja książki 'Young power! 30… » więcej 2020-11-20, godz. 14:34 Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na wystawę [ZDJĘCIA] Od jakiegoś czasu Archiwum Państwowe proponuje Opolanom wystawy plenerowe przed swoją siedzibą. Tym razem placówka proponuje historie związane z winem. '(Nie)… » więcej 2020-11-19, godz. 19:15 Jaka jest twórczość w czasie pandemii? GSW czeka na "emocjonalny zapis zmagań z rzeczywistością" opolskich artys… 'Niekończąca się teraźniejszość' to tytuł nowego projektu przygotowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Propozycja skierowana jest do artystów… » więcej 2020-11-19, godz. 15:21 Głubczycki MOK stara się jak może realizować swoje zadania w "covidowej" rzeczywistości Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach, mimo panujących obostrzeń związanych z pandemią, stara się w miarę możliwości utrzymać pewne formy działaln… » więcej 2020-11-19, godz. 09:45 Jesień Literacka on-line: spotkanie z Justyna Suchecką Kolejnym gościem 18. Opolskiej Jesieni Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu będzie dziennikarka Justyna Suchecka. Kanwą do rozmowy Agnieszki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***