Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-06-30, 15:13 Autor: Adam Szostok

Wspomnienie Mirosława Bednarka

Mirosław Bednarek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Mirosław Bednarek [fot. Justyna Krzyżanowska]
W Teatrze im. Jana Kochanowskiego trwają przygotowania do wieczoru wspomnieniowego, poświęconego Mirosławowi Bednarkowi – aktorowi, który zmarł kilka miesięcy temu w wyniku ciężkiej choroby.
Mirosława Bednarka wspominać będą aktorzy, znajomi, a także jego podopieczni z warsztatów teatralnych.

- Zobaczymy filmowy montaż ze spektakli, w których grał Mirek, to wspaniałe, że będziemy go mogli zobaczyć. Będą także fragmenty "Małego księcia", którego Mirosław Bednarek zinterpretował i napisał na nowo. Ten specjalny występ przygotowała młodzież, którą Mirek prowadził w ramach warsztatów teatralnych. Nie zabraknie również wspomnień aktorów i przyjaciół - dodaje Cecylia Jacewska-Caban.

Wśród osób, które wspominają artystę, znajdzie się Andrzej Jakubczyk – aktor opolskiego teatru, a także kolega ze szkolnej ławki Mirosława Bednarka.

- Miał bardzo szerokie zainteresowania. Czytał bardzo dużo dobrej i różnej literatury, słuchał dużo muzyki i oglądał dużo filmów, także był człowiekiem bardzo otwartym na świat, na sztukę i ludzi - mówi Jakubczyk.

Wspomnienie opolskiego aktora rozpocznie się o 19:00 na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu i potrwa 1,5 godziny. Wstęp bezpłatny
Cecylia Jacewska-Caban
Andrzej Jakubczyk

Kultura i rozrywka

2020-01-18, godz. 11:30 Opolskie wyroby artystyczne z certyfikatami. Poznamy je po znaku "Dobre bo lokalne" Teraz łatwiej będziemy mogli rozpoznać produkty, które zostały wykonane przez opolskich artystów. Poznamy je po specjalnym certyfikacie, który został przyznany… » więcej 2020-01-18, godz. 09:15 O historii opolskich dagerotypów opowiadano w WBP Zygmunt Wielowiejski przyjechał do Opola, by promować swoją książkę, która jest pracą naukową dotyczącą początków fotografii w Opolu. Książka nosi tytuł 'Historia… » więcej 2020-01-18, godz. 08:00 "Fale" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Przebudowana przestrzeń Galerii Sztuki Współczesnej została udostępniona Paulinie Ptaszyńskiej - opolskiej artystce, która mogła zaprezentować swoje prace. Artystka… » więcej 2020-01-18, godz. 07:00 O miłości do Pendżabu opowiedziała opolanom Anna Singh, autorka książki "Czwarta prawda" Pendżab to region Indii, który jest podróżniczce bardzo bliski, z tego względu, że właśnie z tamtych stron pochodzi jej mąż. Anna Singh zdradziła słuchaczom nie… » więcej 2020-01-17, godz. 20:10 W muzycznym studiu Radia Opole było o tańcu, ale nie tylko. Gościem radiowego MOSTU był Jan Kliment Jan Kliment gościł w Studiu M im. SBB Radia Opole w ramach projektu 'MOST - polsko-czeska współpraca redakcji', który promuje czeską kulturę. Czeski tancerz, sędzia… » więcej 2020-01-17, godz. 18:46 Powołali Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bialskiej, które prezentuje dzieje gminy Historyczna Izba Regionalna powstała w Białej. Znajduje się w jednym z pomieszczeń dawnego kościoła ewangelickiego. Można tam zobaczyć, jak miasteczko wyglądało… » więcej 2020-01-17, godz. 12:00 Zobaczymy i poczujemy fale na wystawie Pierwszą wystawą, jaką zobaczymy w Galerii Sztuki Współczesnej na początku tego roku będzie artystyczna prezentacja Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowana 'Fale'. » więcej 2020-01-17, godz. 10:09 Wirtuozka skrzypiec oczarowała publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Kamila Malik, bo o niej mowa, gra na skrzypcach od 7. roku życia. Jako jedna z nielicznych łączy wirtuozerię klasycznych brzmień z muzyką rozrywkową. Gra i tańczy… » więcej 2020-01-17, godz. 09:30 Filharmonia: Maciej Niesiołowski znów będzie "odczarowywał" muzykę klasyczną Noworoczne gale 'Z batutą i humorem' zabrzmią ponownie w Filharmonii Opolskiej. Cykl siedmiu koncertów opracowanych i prowadzonych przez wybitnego polskiego dyrygenta… » więcej 2020-01-16, godz. 21:30 Spacerownik - książka o Opolu, by odkrywać historię miasta Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie promocyjne poświęcone publikacji pod tytułem „Opole - Spacery po mieście, którego już nie ma”. Publikacja została… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »