Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-03-13, 10:21 Autor: Radio Opole

Twórcze błędy. Wystawa Magdaleny Żołędź w Aneksie

Wykorzystuje twórczy potencjał błędu. Magdalena Żołędź zaprezentowała swoje prace zatytułowane „01” w Galerii Aneks w Opolu. Artystka celowo niszczy pliki cyfrowe zdjęć i poszukuje niedoskonałości w fotografiach analogowych. Uzyskane w ten sposób efekty prezentuje na aluminiowych płytach wykorzystując autorską metodę druku.

Magdalena Żołędź- Zagadnienie błędu jest dla mnie ciekawe, ponieważ zazwyczaj staramy się go eliminować – wyjaśnia artystka. - Po prostu staramy się usuwać te błędy, a dla mnie jest ciekawe to, dlaczego to robimy. Staram się zauważać te błędy i wręcz starać się je powielać i wykorzystywać jako kolejny krok do tworzenia prac. Interesuje mnie to, dlaczego coś jest uznawane za błąd. Ja staram się go traktować jako coś pozytywnego - dodaje.

- Większość swoich projektów zaczynam od zepsucia tworzywa, z którym pracuję – podkreśla artystka. - W przypadku pliku cyfrowego jest to psucie kodu. Czasami staram się niszczyć przedmioty, zbić filiżankę lub podejmować inne kroki, które sprawiają, że zastanawiam się nad tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni - dodaje.

Magdalena Żołędź jest kulturoznawczynią. Pochodzi z Opola, a obecnie studiuje fotografię w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej prace w Galerii Aneks są prezentowane w ramach projektu „Nowe Opole”, który realizuje Galeria Sztuki Współczesnej. Jego celem jest promowanie młodych twórców związanych z naszym regionem.

 Katarzyna Zawadzka

Kultura i rozrywka

2024-02-29, godz. 10:00 "Gardło diabła" na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Instalacja wideo, obiekty rzeźbiarskie i świetlne pojawią się na wystawie Angeliki Markul w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Gardło… » więcej 2024-02-28, godz. 15:00 Biała: ukazała się książka o lokacji jednego z najstarszych miast w Polsce „W kręgu najstarszych miast Górnego Śląska” - to tytuł najnowszej książki wzbogacającej wiedzę o historii Białej. Wydawnictwo jest pokłosiem wystąpień… » więcej 2024-02-28, godz. 15:00 Przed nami V Maraton Teatralny. Pięć tytułów do obejrzenia w trzy dni Zbliża się V Maraton Teatralny. Przez trzy dni w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu będzie można zobaczyć pięć tytułów. Wśród nich można znaleźć… » więcej 2024-02-27, godz. 19:45 17. Zimowy Las Sztuki codziennie otwiera się na widzów [ZDJĘCIA] Teatr Ekostudio w Opolu codziennie otwiera swoje drzwi o 18:06 do 17. Zimowego Lasu Sztuki. To nie tylko wystawa obrazów, zdjęć rzeźb i innych obiektów. To… » więcej 2024-02-27, godz. 15:14 Ponad 400 osób na 15-leciu kluczborskiego Big Roll Bandu. Ile pieniędzy zebrano dla hospicjum? Ponad 5,5 tysiąca złotych na rzecz Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio w Smardach zebrano podczas niedzielnego koncertu charytatywnego w Kluczborku. » więcej 2024-02-27, godz. 11:15 Obrazy Moniki Kamińskiej w Muzeum Diecezjalnym w Opolu Muzeum Diecezjalne w Opolu zaprasza na wernisaż prac Moniki Kamińskiej - artystki pochodzącej z Nysy. Od wielu lat zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką… » więcej 2024-02-26, godz. 12:45 Spotkanie z pisarzem, historykiem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z autorem głośnych reportaży Piotrem Lipińskim. Publikował w różnych czasopismach. Specjalizuje… » więcej 2024-02-24, godz. 16:00 "Władza" zdominuje 17. Zimowy Las Sztuki w Opolu? Zimowy Las Sztuki otworzy się przed opolanami już po raz 17. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia organizowanego w Teatrze Eko Studio w Opolu jest 'Wła… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Standardy jazzowe, muzyka filmowa i rozrywkowa. Niedziela z koncertem charytatywnym w Kluczborku Jeden z najlepszych puzonistów jazzowych w Polsce weźmie udział w jutrzejszym (25.02) koncercie charytatywnym z okazji 15-lecia kluczborskiego Big Roll Bandu… » więcej 2024-02-24, godz. 09:54 Podróż przez elektroniczne dźwięki. Duet Kępiński Kowalonek w Studiu M [ZDJĘCIA] Elektroniczne dźwięki duetu Kępiński/Kowalonek wypełniły Studio M Radia Opole. Na scenie wystąpili Miro Kępiński znany jako kompozytor i producent muzyki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »