Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-02-02, 10:34 Autor: Radio Opole

Toastmasters Opole

„Słowo, które wszystko zmienia” – to tytuł dzisiejszego spotkania opolskiego klubu Toastmasters. Jego członkowie doskonalą umiejętności potrzebne podczas wystąpień publicznych. Rozwijają także kompetencje liderskie.

Toastmasters Opole- Dołączyć do nas może każdy – podkreśla prezes klubu Mateusz Tuński. - Toastmasters to jest miejsce, w którym rozwijają się osoby z różnych branży: informatycy, trenerzy, przedsiębiorcy czy dziennikarze. Przekrój wieku jest ogromny. Mamy studentów oraz osoby w wieku pięćdziesięciu lat. Przyjdź i zobacz, bo przemawianie to jest sztuka. Trzeba przełamać się, wyjść na środek i powiedzieć coś do innych tak, aby ich przekonać - dodaje.

- Bardzo zależy mi, aby nauczyć się mówić przejrzyście tak, aby każdy zrozumiał to, co mam na myśli - mówi Magdalena Kurowska, członek klub. - Podczas spotkań ćwiczy się między innymi umiejętność improwizacji, która jest niesamowitą bronią. Można nauczyć się także porządkowania myśli i radzenia sobie w takich sytuacjach, kiedy myśli uciekają, a jednak chce się przekazać coś bardzo ważnego - dodaje.

Dodajmy, że Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która powstała w Stanach Zjednoczonych ponad 90 lat temu. Obecnie zrzesza około 313 000 członków na całym świecie.

Spotkania opolskiego klubu Toastmasters obywają się w poniedziałki o godzinie 18:20 w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Kośnego 72 w Opolu.

 Katarzyna Zawadzka

Kultura i rozrywka

2018-02-18, godz. 19:47 Dzieci znów wybrały się w muzyczną podróż po oceanie dźwięków. Tym razem odwiedziły Rosję [FILM, DUŻO ZDJĘĆ] Rosja była drugim przystankiem czwartej edycji 'Radiowej podróży po oceanie dźwięków'. Młodzi uczestnicy bawili się w Studiu M Radia Opole, poznając kulturę t ... » więcej 2018-02-18, godz. 19:45 Český díplom powrócił na deski opolskiego teatru [ZDJĘCIA] Przedstawienie dyplomowe studentów PWST we Wrocławiu weszło do repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. » więcej 2018-02-18, godz. 12:00 Krapkowicki Dom Kultury mógłby oferować więcej, ale nie ma wystarczająco miejsca Grać premiery kinowe czy organizować koncerty i spektakle? Taki dylemat towarzyszy na co dzień dyrekcji Krapkowickiego Domu Kultury. » więcej 2018-02-18, godz. 07:00 Album z obrazami Jana Cybisa Muzeum Śląska Opolskiego w ramach grantu remontuje Galerię im. Jana Cybisa w Opolu a także wydała specjalny album z obrazami tego najsłynniejszego kolorysty. » więcej 2018-02-17, godz. 21:00 Rok Krapkowickiego Domu Kultury z wątkiem niepodległościowym w tle Akcenty związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości będą widoczne w tegorocznej ofercie Krapkowickiego Domu Kultury. » więcej 2018-02-17, godz. 20:30 Przemierza świat gry komputerowej. "Zagubiony chłopiec" na scenie opolskiego teatru lalek Za nami premiera spektaklu 'Zagubiony chłopiec' Artura Pałygi w reż. Pawła Passiniego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W główna rolę wcieliła się debiutując ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:15 Grzegorz Wilk wystąpił na rynku w Opolu w koncercie walentynkowym Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zaprosiło Opolan na rynek na koncert walentynkowy. Usłyszeliśmy piosenki o miłości w wykonaniu Grzegorza Wilka. » więcej 2018-02-17, godz. 07:41 Energetyczne obrazy na wystawie w Opolu Prace Ariany Karimy można oglądać w Kawiarni Kafka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Kolorowe obrazy są pełne energii. » więcej 2018-02-17, godz. 07:20 Kolejny interesujący koncert w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Eksperymentalne brzmienia usłyszeli słuchacze w legendarnym Studiu M Radia Opole podczas koncertu wrocławskiej grupy Kagyuma. Zespół został ciepło przyjęty pr ... » więcej 2018-02-17, godz. 07:00 Rusza cykl wykładów o sztuce na 100 lecie odzyskania niepodległości Galeria Sztuki Współczesnej wpisuje się w obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji instytucja kultury przygotowała cykl wykładów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »