Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-02-02, 10:34 Autor: Radio Opole

Toastmasters Opole

„Słowo, które wszystko zmienia” – to tytuł dzisiejszego spotkania opolskiego klubu Toastmasters. Jego członkowie doskonalą umiejętności potrzebne podczas wystąpień publicznych. Rozwijają także kompetencje liderskie.

Toastmasters Opole- Dołączyć do nas może każdy – podkreśla prezes klubu Mateusz Tuński. - Toastmasters to jest miejsce, w którym rozwijają się osoby z różnych branży: informatycy, trenerzy, przedsiębiorcy czy dziennikarze. Przekrój wieku jest ogromny. Mamy studentów oraz osoby w wieku pięćdziesięciu lat. Przyjdź i zobacz, bo przemawianie to jest sztuka. Trzeba przełamać się, wyjść na środek i powiedzieć coś do innych tak, aby ich przekonać - dodaje.

- Bardzo zależy mi, aby nauczyć się mówić przejrzyście tak, aby każdy zrozumiał to, co mam na myśli - mówi Magdalena Kurowska, członek klub. - Podczas spotkań ćwiczy się między innymi umiejętność improwizacji, która jest niesamowitą bronią. Można nauczyć się także porządkowania myśli i radzenia sobie w takich sytuacjach, kiedy myśli uciekają, a jednak chce się przekazać coś bardzo ważnego - dodaje.

Dodajmy, że Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która powstała w Stanach Zjednoczonych ponad 90 lat temu. Obecnie zrzesza około 313 000 członków na całym świecie.

Spotkania opolskiego klubu Toastmasters obywają się w poniedziałki o godzinie 18:20 w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Kośnego 72 w Opolu.

 Katarzyna Zawadzka

Kultura i rozrywka

2018-07-16, godz. 20:26 Malowana historia i dziedzictwo przodków rubieży dawnej Rzeczpospolitej Obrazy rubieży dawnej Rzeczpospolitej oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Chocim, czy Kamieniec Podolski to tylko niektóre z krajobrazów, ... » więcej 2018-07-16, godz. 17:15 Opolanie odkrywali tajemnice Oleskiej Róży Mieszkańcy Opola poznali historię oleskiego kościoła św. Anny - perły architektury drewnianej, która obchodzi w tym roku 500-lecie konsekracji. 'W okręgu oles ... » więcej 2018-07-16, godz. 14:54 Artur Wasążnik debiutuje powieścią "Przemienienie. Zakładnik obietnicy" Ukazała się debiutancka powieść Artura Wasążnika pt. 'Przemienienie. Zakładnik Obietnicy'. Opowiada o zakulisowej walce o władze, spiskach, intrygach i rywali ... » więcej 2018-07-15, godz. 17:00 "Opolanie lubią czytać". Wojciech Mieczysławski o kondycji czytelnictwa w Opolu - Jako bibliotekarz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że opolanie czytają - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Mieczysławski, bibliote ... » więcej 2018-07-15, godz. 13:45 Znów tańczyli tango w Opolu. "Ci ludzie mogą być na parkiecie godzinami" Muzykę w rytmie tanga można było usłyszeć wokół opolskiego amfiteatru od 12:00. Na głównej scenie zorganizowano taneczną imprezę Tango Milonga. » więcej 2018-07-15, godz. 10:00 Dzięki tej książce poznamy historię Baborowa. Powstaje monografia gminy Powstaje pierwsza po II wojnie światowej monografia gminy Baborów. Za jej przygotowanie odpowiada dr Katarzyna Meller. Książka ma zawierać najważniejsze fakty ... » więcej 2018-07-14, godz. 20:30 Całonocne granie w WBP w Opolu. "To poprawia kontakt z ludźmi" W kontrze do gier komputerowych zorganizowali noc grania w planszówki. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu trwa wydarzenie, które zorganizował Opolsk ... » więcej 2018-07-14, godz. 16:15 Muzyczna Owczarnia w Jaworkach tonie w dźwiękach. Radio Opole przygląda się temu z bliska [ZDJĘCIA] W Jaworkach, miejscowości położnej kilka kilometrów od Szczawnicy, szkoli się blisko 100 młodych ludzi. W starej owczarni, przerobionej na klub muzyczny od bl ... » więcej 2018-07-14, godz. 13:48 Wilamowice Nyskie pochwalą się swoją kuchnią Będą wypiekać chleb, ubijać masło i kosztować lokalnych produktów. Kulinarne Dziedzictwo w Wilamowicach Nyskich to wydarzenie, które jest okazją dla mieszkańc ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:15 Dyktando Niepodległościowe także na Opolszczyźnie VI Dyktando Niepodległościowe 'Po polsku o historii' do tej pory odbywało się tylko w województwie małopolskim. Organizator - Fundacja 'Zawsze Warto' rozszerz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »