Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-02-02, 10:34 Autor: Radio Opole

Toastmasters Opole

„Słowo, które wszystko zmienia” – to tytuł dzisiejszego spotkania opolskiego klubu Toastmasters. Jego członkowie doskonalą umiejętności potrzebne podczas wystąpień publicznych. Rozwijają także kompetencje liderskie.

Toastmasters Opole- Dołączyć do nas może każdy – podkreśla prezes klubu Mateusz Tuński. - Toastmasters to jest miejsce, w którym rozwijają się osoby z różnych branży: informatycy, trenerzy, przedsiębiorcy czy dziennikarze. Przekrój wieku jest ogromny. Mamy studentów oraz osoby w wieku pięćdziesięciu lat. Przyjdź i zobacz, bo przemawianie to jest sztuka. Trzeba przełamać się, wyjść na środek i powiedzieć coś do innych tak, aby ich przekonać - dodaje.

- Bardzo zależy mi, aby nauczyć się mówić przejrzyście tak, aby każdy zrozumiał to, co mam na myśli - mówi Magdalena Kurowska, członek klub. - Podczas spotkań ćwiczy się między innymi umiejętność improwizacji, która jest niesamowitą bronią. Można nauczyć się także porządkowania myśli i radzenia sobie w takich sytuacjach, kiedy myśli uciekają, a jednak chce się przekazać coś bardzo ważnego - dodaje.

Dodajmy, że Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która powstała w Stanach Zjednoczonych ponad 90 lat temu. Obecnie zrzesza około 313 000 członków na całym świecie.

Spotkania opolskiego klubu Toastmasters obywają się w poniedziałki o godzinie 18:20 w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Kośnego 72 w Opolu.

 Katarzyna Zawadzka

Kultura i rozrywka

2018-09-21, godz. 09:00 Mocny akcent na rozpoczęcie 26. Śląskiego Festiwalu im. L. van Beethovena w Głogówku Na koncercie inauguracyjnym (21.09) zabrzmi I symfonia g-moll op. 8 Witolda Maliszewskiego oraz koncert skrzypcowy patrona festiwalu w interpretacji wybitnej ... » więcej 2018-09-20, godz. 19:00 Przeciwko stereotypom z poezją u boku. Wystartował projekt Poetry Slam Poezją w stereotypy - młodzież z trzech krajów Europy będzie uczyła się o stereotypach i o tym, jak wpływają na postrzeganie narodów i członków różnych grup. ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:00 "Książę i Prawda" w OTLiA, czyli, że droga jest ważniejsza od stacji końcowej [RECENZJA TOMASZA ZACHAREWICZA] Tak to już jest, że dzieci rosną, a razem z nimi rosną ich bajki. Dylematy niezależnie od wieku pozostają dylematami, a pragnienie miłości i poszukiwanie tego ... » więcej 2018-09-20, godz. 11:41 Opolskie lalki najlepsze w minionym sezonie artystycznym Miesięcznik Teatr podsumował miniony sezon artystyczny. Opolski Teatr Lalki i Aktora został uznany najlepszym teatrem. » więcej 2018-09-20, godz. 11:15 Hiszpańska realizacja tekstów Lorki w opolskich lalkach W OTLiA trwają próby do spektaklu 'Zraniony jeleń' będącym autorską interpretacją 'Poety w Nowym Jorku', którego autorem jest Frederico Lorca. Spektakl reżyse ... » więcej 2018-09-20, godz. 08:15 Jesień: zobacz, dotknij, poczuj! Warsztaty dla dzieci w Muzeum Śląska Opolskiego Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Muzeum Śląska Opolskiego ruszył cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą 'Jesień: zobacz, dotknij, poczuj!'. Warsztaty adresowan ... » więcej 2018-09-19, godz. 20:00 Gratka dla miłośników muzyki kameralnej w sercu Opola Muzyka kameralna i nietuzinkowe instrumenty - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', który odbędzie się w Opolu od 20 do 22 września. » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 PKS-em do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Widzowie z Niemodlina już byli Opolski teatr ruszył z akcją przywożenia mieszkańców konkretnych miejscowości na konkretne przedstawienia. Akcja nosi tytuł 'PKS-em do teatru' i ma na celu za ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Historia zaklęta w płytach i okładkach. Muzeum Polskiej Piosenki dostało muzyczny prezent Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zyskało ponad 1000 nowych eksponatów od firmy fonograficznej Warner Music Poland. » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Najpierw ogłosili konkurs, a teraz zapraszają na wystawę. Bohaterką św. Jadwiga Śląska Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu kilka tygodni temu ogłosiło konkurs plastyczno-literacki „Święta Jadwiga jest bliska wszystkim”. Organizatorzy nie spodziewal ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »