Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-02-02, 10:34 Autor: Radio Opole

Toastmasters Opole

„Słowo, które wszystko zmienia” – to tytuł dzisiejszego spotkania opolskiego klubu Toastmasters. Jego członkowie doskonalą umiejętności potrzebne podczas wystąpień publicznych. Rozwijają także kompetencje liderskie.

Toastmasters Opole- Dołączyć do nas może każdy – podkreśla prezes klubu Mateusz Tuński. - Toastmasters to jest miejsce, w którym rozwijają się osoby z różnych branży: informatycy, trenerzy, przedsiębiorcy czy dziennikarze. Przekrój wieku jest ogromny. Mamy studentów oraz osoby w wieku pięćdziesięciu lat. Przyjdź i zobacz, bo przemawianie to jest sztuka. Trzeba przełamać się, wyjść na środek i powiedzieć coś do innych tak, aby ich przekonać - dodaje.

- Bardzo zależy mi, aby nauczyć się mówić przejrzyście tak, aby każdy zrozumiał to, co mam na myśli - mówi Magdalena Kurowska, członek klub. - Podczas spotkań ćwiczy się między innymi umiejętność improwizacji, która jest niesamowitą bronią. Można nauczyć się także porządkowania myśli i radzenia sobie w takich sytuacjach, kiedy myśli uciekają, a jednak chce się przekazać coś bardzo ważnego - dodaje.

Dodajmy, że Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która powstała w Stanach Zjednoczonych ponad 90 lat temu. Obecnie zrzesza około 313 000 członków na całym świecie.

Spotkania opolskiego klubu Toastmasters obywają się w poniedziałki o godzinie 18:20 w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Kośnego 72 w Opolu.

 Katarzyna Zawadzka

Kultura i rozrywka

2018-11-19, godz. 19:17 Wernisaż i promocja książki o zwierzętach w opolskim ZOO [ZDJĘCIA] Studenci i opolscy twórcy przez miesiąc obserwowali zwierzęta. Na tej podstawie powstały obrazy, zdjęcia, kolaże i zbiór opowiadań. » więcej 2018-11-19, godz. 17:56 Historia opolskiej piłki ręcznej spisana w książce Czterech autorów przez cztery lata zbierało materiały do książki 'Piłka ręczna w Opolu. Historia nieznana'. » więcej 2018-11-19, godz. 12:51 "Podróże z Andrzejem Stasiukiem" - do piątku MBP czeka na eseje 'Podróże z Andrzejem Stasiukiem' - taki jest tytuł XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przypomina, że termin składania p ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Muzyczna Jesień rozstrzygnięta. Charles Pakowsky z nagrodą główną i sesją w Studiu M Wrocławianie z Charles Pakowsky wygrali „Muzyczną Jesień” w Grodkowie. Kwartet zdobył nagrodę finansową i sesję nagraniową w Studiu M im. SBB Radia Opole. » więcej 2018-11-18, godz. 18:00 "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajne ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:00 Fantastycznie spędzili weekend uczestnicy Opolconu. Szósty zlot dobiega końca Miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki spotkali się tego weekendu w Opolu na szóstym konwencie Opolcon. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'Rozpalmy płomień ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:00 Centryfuga, płatki do prania i stół do mycia naczyń - w Górkach można się przenieść w czasie W Małym Goreckim Muzeum można poznać życie dawnych mieszkańców wsi, a także dotknąć przyrządów jakich używali na co dzień. Założył je i prowadzi Stanisław Lac ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »