Radio Opole » Wiadomości z regionu
2014-01-24, 17:11 Autor: Radio Opole

Ozimek: Dbają o zdrowe kręgosłupy

W tornistrze ucznia szkoły podstawowej zbyt często jest wiele niepotrzebnych przedmiotów. Kolejny problem to tornister niedostosowany do wieku i budowy ciała młodej osoby. Czyli tornister jest za ciężki i niewygodny.

W ozimskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano dziś "Wojewódzki dzień lekkiego tornistra". Wcześniej w szkole odbywały się zajęcia promujące przeciwdziałanie wadom postawy.

- Dzieci miały możliwość wypakowywania swoich plecaków - mówi Agnieszka Kaczmarek, koordynatorka projektu. – I zobaczenia tego, ile jest w nim niepotrzebnych rzeczy – dodaje nauczycielka. - Dzieci były również uczone zasad, które pozwalają uniknąć wad postawy.

- Do plecaka wkłada się to, co jest potrzebne, czyli podręczniki niezbędne podczas zajęć w danym dniu, zeszyty i przybory – mówi Natalia.

- Plecaki są coraz lżejsze dzięki temu, że zastanawiamy się, co w danym dniu będzie nam naprawdę potrzebne – dodaje Julia.

- Korzystam z wagi, która jest przy wejściu do szkoły – mówi kolejna z uczennic Olga.

Jednym z elementów kampanii jest umieszczona przy wejściu do szkoły w Ozimku waga. Dzięki niej uczniowie mogą sprawdzić ciężar tornistra, który nie powinien przekraczać 15 procent wagi ciała ucznia. Wskazany ciężar to nawet 10 procent wagi dziecka.

Posłuchaj naszej relacji:

Piotr Wrona

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 10:50 Reorganizacji szkół w Komprachcicach w tym roku nie będzie. W 2020 - niewykluczone 4,3 miliona złotych będzie musiała dołożyć do oświaty w tym roku szkolnym gmina Komprachcice. Jak wyliczał 'Poglądach i osądach' wójt Leonard Pietruszka, gmin ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »