Radio Opole » Wiadomości z regionu
2013-12-30, 17:42 Autor: Radio Opole

Tragedia Bonków. Bilans 2013

Zabójstwa, rozboje, wymuszenia, haracze i narkotyki - takimi przestępstwami, jak co roku, zajmował się Sąd Okręgowy w Opolu. Ogromne zainteresowanie opinii publicznej wzbudziła jednak inna sprawa: proces, który opolski sztangista Bartłomiej Bonk wytoczył opolskiemu szpitalowi ginekologiczno-położniczemu.

 Gdy brązowy medalista z Londynu odbierał medale, dedykował je swoim córeczkom, które miały urodzić się za kilka miesięcy. W listopadzie ubiegłego roku jedna z córek Bartłomieja Bonka urodziła się zdrowa, natomiast druga - Julia - z ostrym niedotlenieniem mózgu. W czerwcu rozpoczął się proces w tej sprawie. Według rodziców Julii, gdyby nie błędy lekarzy, dziewczynka byłaby zdrowa. Już po trzech dniach procesu sąd zdecydował się przyznać rodzinie medalisty miesięczną rentę na czas toczącego się postępowania, w wysokości 8 500 złotych.

- Nie jest tak, że możemy wziąć oddech. Doskonale wiemy, w jakim stanie jest nasze dziecko. Zasądzone pieniądze pomogą nam, żona będzie mogła odpocząć, a ja być może będę mógł przygotować się do Mistrzostw Świata (Bonk ostatecznie zajął 3 miejsce - przyp. red.), będę mógł pracować, wykonywać swój zawód. Najważniejsze jest to, że są pieniądze na rehabilitację, na opiekę. Nie musimy się martwić i pożyczać od znajomych - dodaje Bartłomiej Bonk.

Kolejna rozprawa odbyła się w październiku i miała być kluczowa, gdyż świadkiem był ówczesny ordynator w szpitalu ginekologiczno-położniczym w Opolu dr Bronisław Łabiak. Jak się okazało, jego zeznania nic nie wniosły do sprawy.

- Odmawiam udzielenia informacji na ten temat ze względu na postępowanie karne, moje zeznania mogą być wykorzystane przeciwko mnie – odpowiadał na większość pytań sądu.

Oprócz miesięcznej renty państwo Bonkowie domagają się 2 milionów zł zadośćuczynienia i 200 tysięcy zł odszkodowania. Proces trwa.

Posłuchaj wypowiedzi naszych rozmówców:

Kacper Śnigórski

Wiadomości z regionu

2024-12-24, godz. 18:00 W święta dominowała magia. Wiele symboli zachowało się do dziś - Jaka wigilia, taki cały rok - w ten przesąd w dawnych czasach mieszkańcy naszego regionu bardzo mocno wierzyli. Wigilia na Śląsku Opolskim prezentowała… » więcej 2024-12-24, godz. 17:00 "Jaka wigilia, taki cały rok". Dawniej przesądy wigilijne były mocno przestrzegane Święta, a szczególnie wigilia, to dla chrześcijan czas szczególnie ważny. Dawniej mieszkańcy naszego regionu bardzo mocno zwracali uwagę na to, co można… » więcej 2024-12-24, godz. 16:15 Wigilia w Czechach ze... złotym prosiaczkiem i zupą rybną Do Wigilii zasiądą również Czesi. Mimo, że nasi południowi sąsiedzi są jednym z najbardziej zlaicyzowanych społeczeństw w Europie, to jednak kultywują… » więcej 2024-12-24, godz. 15:00 Kiedyś królował na świątecznym stole, dziś głównie smażony i podawany symbolicznie. Co się stało z karpiem? Smażony, w galarecie albo w zalewie. Jeszcze kilkanaście lat temu karpia w wigilię serwowało się na potęgę. Dziś mieszkańcy regionu zgodnie przyznają… » więcej 2024-12-24, godz. 15:00 Biskup Czaja z życzeniami na Boże Narodzenie. "Bądźmy znakami nadziei" Biskup Diecezjalny Andrzej Czaja złożył życzenia Opolanom. Duchowny zwrócił się do mieszkańców regionu mówiąc o radości i pokoju. Aby ich zaznać… » więcej 2024-12-24, godz. 12:00 To ostatnia robocza wigilia? Przygotowania "last minute" W tym roku wigilia wypadła w dzień roboczy, co oznacza, że nie wszyscy mogli sobie pozwolić na przygotowywanie świątecznych potraw od wczesnych godzin porannych… » więcej 2024-12-24, godz. 12:00 Nasi radiowcy też dobrze gotują! Karp faszerowany czy sernik z rosą to tylko niektóre specjały Choć zwykle pracują głosem, nie straszna im kuchnia, a pasją jest gotowanie. Pracownicy Radia Opole, których mogą Państwo kojarzyć z naszej anteny, dziś… » więcej 2024-12-24, godz. 11:00 Potrawy z makiem mają zapewnić dobrobyt, dlatego w wigilię nie może zabraknąć makówki Wśród wigilijnych potraw nie może zabraknąć tych z makiem. Po wytrawnej kolacji z karpiem czy kapustą na przełamanie smaków w śląskich domach serwuje… » więcej 2024-12-24, godz. 11:00 U rodziny Cimermanów święta to nie lada wyzwanie. Do wieczerzy zasiądzie w tym roku 19 osób Ponad 150 uszek, kilka litrów barszczu i mnóstwo pierników - tak w skrócie wyglądają przygotowania do wigilii u państwa Cimermanów z Lewina Brzeskiego… » więcej 2024-12-24, godz. 10:49 "Ksiądz na rowerze" o znaczeniu wigilii i Bożego Narodzenia - W kościele katolickim mamy wiele wigilii - bo słowo 'wigilia' oznacza 'dzień wcześniej'. Mamy więc dzisiejszą Wigilię Bożego Narodzenia, ale mamy też… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »