Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-20, 15:12 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Europosłanka Róża Thun chce współpracować z samorządami

Konferencja Prasowa europosłanki Róży Thun [fot. Jędrzej Łuczak]
Konferencja Prasowa europosłanki Róży Thun [fot. Jędrzej Łuczak]
Konferencja Prasowa europosłanki Róży Thun [fot. Jędrzej Łuczak]
Konferencja Prasowa europosłanki Róży Thun [fot. Jędrzej Łuczak]
Konferencja Prasowa europosłanki Róży Thun [fot. Jędrzej Łuczak]
Konferencja Prasowa europosłanki Róży Thun [fot. Jędrzej Łuczak]
Europosłanka Róża Thun, liderka Trzeciej Drogi w eurowyborach w okręgu dolnośląsko-opolskim, chce działać na rzecz samorządów. Pierwsze kroki w tym celu już podjęła. Jak przekazała dziś (20.05) na konferencji prasowej na opolskim rynku, spotkała się z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim i zapytała go o to, czego jeszcze brakuje i co można zrobić w stolicy regionu.
- Jesteśmy już 20 lat w Unii Europejskiej i ważne jest bardzo, abyśmy aktywnie ją współkształtowali. Brakuje nam przede wszystkim lepszej informacji, jeśli chodzi o funkcjonowanie UE - dodaje europosłanka Thun.

- Informacja, która wypływa z Brukseli musi być dobrze przetwarzana na rynek krajowy przez odpowiednie osoby na szczeblu centralnym i dochodzić do samorządów tak, żeby samorząd mógł ją adaptować do potrzeb lokalnych. Absolutnie w to wierzę, że Unia Europejska nie będzie dobrze funkcjonować, jeżeli takiej współpracy między centralnym urzędami europejskim, które są w Brukseli, rządami krajowymi a samorządami oraz organizacjami pozarządowymi nie będzie.

Róża Thun zapowiedziała, że będzie też organizować konsultacje z mieszkańcami. Mają oni wyrazić swoje zdanie, co trzeba uzupełnić, a co usunąć z obowiązującego prawa w Europie.
Róża Thun

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej 2024-06-17, godz. 12:45 Kierowca-recydywista poszedł na rekord. Na razie nie pojeździ Mandat na 5 tysięcy złotych dostał kierowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Rzepcze, w gminie Głogówek. Mężczyzna… » więcej 2024-06-17, godz. 11:28 Nyscy ratownicy przygotowani do wakacyjnych zajęć. Na wyposażeniu między innymi podwodny dron Ratownicy z nyskiego WOPR działający na tamtejszym akwenie gotowi do sezonu. Już od początku czerwca pełnią 24-godzinne dyżury na stanicy. Uzupełniają… » więcej 2024-06-17, godz. 11:15 Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia… » więcej 2024-06-17, godz. 09:30 Minister nauki i szkolnictwa wyższego wizytuje opolskie uczelnie. Będzie namawiał do łączenia uczelni - Chcemy odwiedzić wszystkie 16 województw. Rozmawiamy z rektorami uczelni państwowych i prywatnych. Celem tych wizyt jest przekazanie planów ministerstwa… » więcej 2024-06-16, godz. 20:00 Stypendium za pracę w szpitalu w Kluczborku. Ruszył nabór wniosków Studenci kierunków medycznych czwarty raz mogą wnioskować o stypendium w programie gminy Kluczbork. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »