Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 14:06 Autor: Jakub Biel

"Robimy to dla wszystkich". Akcja sprzątania ogrodu w centrum miasta

Akcja sprzątania fundacji HumanDOC pod ogródek społeczny [fot. Marcin Boczek]
Akcja sprzątania fundacji HumanDOC pod ogródek społeczny [fot. Marcin Boczek]
Powstanie ogródka społecznego – taki cel postawili przed sobą przedstawiciele Fundacji HumanDoc, którzy zaprosili mieszkańców do sprzątania terenu znajdującego się przy ul. Krakowskiej w Opolu. Miejsce, które dotychczas było opuszczone ma według planów przedstawicieli fundacji stać się przyjazną przestrzenią, gdzie w miłej atmosferze będą mogły spędzać czas dzieci wspierane przez HumanDoc.
- Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieciaków przy ul. Krakowskiej i zaniedbane otoczenie budynku, w którym to robimy, zmotywowało nas do działania - mówi Anna Stężały, Fundacja HumanDoc. - Zrobiliśmy "małe śledztwo". Okazało się, że ogród należy do miasta. Napisaliśmy prośbę do miasta o możliwość udostępnienia i korzystania z tego ogrodu po to, aby był on dostępny dla nas i dla wszystkich mieszkańców. Miasto zgodziło się i tak oto sprzątamy.

A wyzwanie przed członkami fundacji i mieszkańcami chętnymi do społecznej pracy było dość spore. - No niestety, okazało się, że ten ogródek był bardzo długo używany jako miejsce do prawdopodobnie różnego rodzaju libacji i tego typu spotkań. W związku z tym postanowiliśmy poprosić mieszkańców o pomoc – dodaje Anna Stężały.

Ten czyn społeczny byłby niemożliwy, gdyby nie pomoc Zakładu Komunalnego, który udostępnił członkom fundacji kontener, gdzie mogą trafiać zebrane wielkogabarytowe śmieci.
Anna Stężały
Anna Stężały

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej 2024-05-22, godz. 17:44 Ta budka "nietelefoniczna" opowie historię gminy Głogówek Przy Centrum Kultury w Głogówku zamontowano specjalną budkę telefoniczną, w której można wysłuchać legend związanych z gminą. Jej wystrój nawiązuje… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Studenci przejęli Opole. Barwna żakinada przeszła przez miasto [ZDJĘCIA] W poniedziałek seniorzy, dziś studenci przejęli klucze do bram Opola i rozpoczęli oficjalnie Piastonalia. Jak co roku zabawa zaczęła się od żakinady, która… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Charytatywnie na rzecz absolwentki swojej szkoły. Koncert "Otwarte Serce" w Opolu Rock, muzyka chóralna, występ zespołu 'Biedronki' z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach i tańce. Tak wyglądał dwugodzinny koncert charytatywny 'Otwarte… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »