Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 12:38 Autor: Marzena Śmierciak

Spokojna niedziela wyborcza. Policja nie musiała do tej pory interweniować

Głosowanie [fot. Wanda Kownacka]
Głosowanie [fot. Wanda Kownacka]
Druga tura wyborów samorządowych na Opolszczyźnie przebiega bardzo spokojnie - informuje opolska policja. Opolscy policjanci od wczesnych godzin porannych czuwają nad bezpiecznym przebiegiem wyborów.
- Na ten moment na terenie całej Opolszczyzny nie musieliśmy podejmować żadnych interwencji przed lokalami wyborczymi. Nie podejmowaliśmy również żadnych interwencji na prośbę komisji wyborczych. Również wczorajszy dzień (20.04) przebiegł bardzo spokojnie. Nie odnotowaliśmy incydentów w związku ze złamaniem ciszy wyborczej -mówi sierżant sztabowa Marta Białek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Dodajmy, w niemal co trzeciej gminie i w ponad połowie miast prezydenckich w Polsce obywatele wybierają wójtów, burmistrzów i prezydentów. W województwie opolskim do wyborczych urn idą dziś mieszkańcy 23 gmin.

Przypomnijmy, druga tura w regionie trwa w gminach: Biała, Brzeg, Głuchołazy, Gogolin, Grodków, Kamiennik, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Lubsza, Namysłów, Olszanka, Otmuchów, Pakosławice, Praszka, Prudnik, Skarbimierz, Skoroszyce, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Tułowice, Wilków i w gminie Zdzieszowice.

Jak poinformowała Państwowa Komicja Wyborcza, w skali kraju druga tura wyborów samorządowych przebiega spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów - doszło do 76 przestępstw i wykroczeń. Lokale wyborcze otwarto zgodnie z planem. Głosowanie potrwa potrwa do 21:00. Do tego czasu obowiązuje cisza wyborcza.
Marta Białek

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej 2024-05-22, godz. 17:44 Ta budka "nietelefoniczna" opowie historię gminy Głogówek Przy Centrum Kultury w Głogówku zamontowano specjalną budkę telefoniczną, w której można wysłuchać legend związanych z gminą. Jej wystrój nawiązuje… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Studenci przejęli Opole. Barwna żakinada przeszła przez miasto [ZDJĘCIA] W poniedziałek seniorzy, dziś studenci przejęli klucze do bram Opola i rozpoczęli oficjalnie Piastonalia. Jak co roku zabawa zaczęła się od żakinady, która… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Charytatywnie na rzecz absolwentki swojej szkoły. Koncert "Otwarte Serce" w Opolu Rock, muzyka chóralna, występ zespołu 'Biedronki' z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach i tańce. Tak wyglądał dwugodzinny koncert charytatywny 'Otwarte… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »