Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 07:30 Autor: Roman Juranek

Ruszyła wyborcza dogrywka. Wszystkie lokale w regionie otwarto o godzinie 07:00

Głosowanie [fot. Jędrzej Łuczak]
Głosowanie [fot. Jędrzej Łuczak]
Rozpoczęło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. - Nie ma informacji, by były jakieś zakłócenia - przekazał Radiu Opole Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
- Wszystkie lokale, wydaje się na ten moment (godz. 07:30), że zostały otwarte bez zakłóceń. Nie mamy żadnych informacji o tym, żeby jakieś zakłócenia po otwarciu nastąpiły, więc wydaje się, że wszystko jest w porządku. Wszystkie karty do głosowania dojechały i głosowanie w regionie rozpoczęło się.

Jak dodał Rafał Tkacz, nie odnotowano dotychczas incydentów. - Jeśli chodzi o przypadki łamania ciszy wyborczej, to ja takich informacji nie otrzymałem. Krajowe Biuro Wyborcze również. Też nie było sygnałów z policji, że jakieś problemy były, więc przyjmuje, że na ten moment jest spokojnie i w porządku.

W naszym regionie wyborcza dogrywka potrzebna jest w 23 gminach. I tak głosowanie odbywa się w gminach: Biała, Brzeg, Głuchołazy, Gogolin, Grodków, Kamiennik, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Lubsza, Namysłów, Olszanka, Otmuchów, Pakosławice, Praszka, Prudnik, Skarbimierz, Skoroszyce, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Tułowice, Wilków i w gminie Zdzieszowice.

Mieszkańcy głosują w tych samych obwodach, co 7 kwietnia. Otrzymają jedną kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów. Dodajmy, że obowiązuje cisza wyborcza. W tym czasie nie można podejmować żadnych działań promujących któregoś z kandydatów biorących udział w drugiej turze.
Rafał Tkacz
Rafał Tkacz

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej 2024-05-22, godz. 17:44 Ta budka "nietelefoniczna" opowie historię gminy Głogówek Przy Centrum Kultury w Głogówku zamontowano specjalną budkę telefoniczną, w której można wysłuchać legend związanych z gminą. Jej wystrój nawiązuje… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Studenci przejęli Opole. Barwna żakinada przeszła przez miasto [ZDJĘCIA] W poniedziałek seniorzy, dziś studenci przejęli klucze do bram Opola i rozpoczęli oficjalnie Piastonalia. Jak co roku zabawa zaczęła się od żakinady, która… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Charytatywnie na rzecz absolwentki swojej szkoły. Koncert "Otwarte Serce" w Opolu Rock, muzyka chóralna, występ zespołu 'Biedronki' z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach i tańce. Tak wyglądał dwugodzinny koncert charytatywny 'Otwarte… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »