Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-15, 17:07 Autor: Witold Wośtak

Droga między Maciejowem a Kobylą Góra jak szwajcarski ser. Słuchacz Radia Opole pyta o plan remontu

Droga powiatowa między Maciejowem a Kobylą Górą [fot. Witold Wośtak]
Droga powiatowa między Maciejowem a Kobylą Górą [fot. Witold Wośtak]
Droga powiatowa między Maciejowem a Kobylą Górą [fot. Witold Wośtak]
Droga powiatowa między Maciejowem a Kobylą Górą [fot. Witold Wośtak]
Droga powiatowa między Maciejowem a Kobylą Górą [fot. Witold Wośtak]
Droga powiatowa między Maciejowem a Kobylą Górą [fot. Witold Wośtak]
Droga powiatowa pomiędzy Maciejowem a Kobylą Górą w powiecie kluczborskim wymaga pilnego remontu. Do naszej redakcji zadzwonił słuchacz z prośbą o zajęcie się tym tematem, a zarazem pyta władze powiatowe, kiedy droga zostanie naprawiona.
- Chodzi mi o taki odcinek 30-metrowy, między miejscowością Maciejów a Kobyla Góra, który jest w ogóle nieprzejezdny. Są okropne dziury, bardzo głębokie.

Pojechaliśmy na miejsce, żeby sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Na tej drodze nie ma dużego ruchu, ale jeden z kierowców sam zatrzymał się, by zwrócić uwagę na problem.

- Ta droga nie była remontowana od kilku lat. Pobocza są zajechane, rowy niewykopane i do tego bardzo duże dziury. Uszkadza się podwozia samochodów i oczekujemy na szybki remont. Nawet kierowcy autobusów narzekają i nie mogą przejechać. Jeździmy po rowach, a i tak nie ma gdzie. Walczymy o to już od pięciu lat. Ja uszkodziłem kiedyś oponę na tyle poważnie, że musiałem wymienić na nową.

Zapytaliśmy o tę drogę Lesława Czernika, wicestarostę kluczborskiego. - Obecnie remontujemy masą na ciepło odcinki w najgorszym stanie, ale i na tę drogę dotrzemy - mówi.

- Bezwzględnie między innymi na tę drogę w przyszłym roku chcemy wnioskować o krajowe lub unijne dofinansowanie. Chcemy zrobić dłuższy odcinek, nie tyko krótki fragment w fatalnym stanie. Być może uda nam się przebudować całą drogę. To będzie jednak zależeć od zasad finansowania, bo w naszej trudnej sytuacji finansowej dotacja na poziomie 50 procent jest raczej niemożliwa do przeskoczenia.

W tym roku kluczborskie starostwo wyda około 18 milionów na remont 24 kilometrów dróg powiatowych.
Słuchacz Radia Opole
Kierowca
Lesław Czernik

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 17:30 Powiat brzeski z budżetem na przyszły rok. Dochody wrosną szybciej niż inflacja 191,5 miliona złotych wyda w przyszłym roku powiat brzeski. Na ostatniej w tym roku sesji, radni przyjęli przyszłoroczny budżet. » więcej 2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej 2024-12-25, godz. 12:20 Powodzianie z Głuchołaz spotkali się na wspólnej wigilii Na wspólnej wieczerzy wigilijnej spotkali się powodzianie z Głuchołaz. W sali gimnastycznej PSP nr 2 w Głuchołazach przygotowano dla nich świąteczne potrawy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »