Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-29, 10:33 Autor: Krzysztof Rapp

Konfederacja powalczy o mandaty w kwietniowych wyborach. Wystartuje z Bezpartyjnymi Samorządowcami

Włodzimierz Skalik [fot. Jędrzej Łuczak]
Włodzimierz Skalik [fot. Jędrzej Łuczak]
- Wybory samorządowe są najtrudniejszymi wyborami ze wszystkich, bo miejsc, gdzie wypadałoby wystartować jest bardzo wiele - tak mówił dziś (29.02) w Porannej Rozmowie Radia Opole Włodzimierz Skalik, poseł Konfederacji. Zapytaliśmy go o aspiracje jego ugrupowania w kwietniowych wyborach.
Kandydatem Konfederacji na prezydenta Opola jest Ryszard Skawiński. Poprosiliśmy naszego gościa o przybliżenie tej postaci. - Ryszard Skawiński to mieszkaniec Opola zaangażowany politycznie od przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku, wolnościowiec. Może nie jest to eksponowany działacz polityczny, ale jest to bardzo sprawnie działający przedsiębiorca prowadzący wiele ważnych procesów inwestycyjnych. Świetny organizator. Uznaliśmy, że Ryszard Skawiński, jako członek Nowej Nadziei - środowiska politycznego tworzącego Konfederację, jest świetnym kandydatem na prezydenta Opola. Postaramy się to udowodnić w trakcie naszej kampanii - mówi poseł - Konfederacji Włodzimierz Skalik.

Konfederacja wystawia też kandydatów na radnych do sejmiku województwa opolskiego.
- To bardzo ważna nasza oferta wyborcza - dodaje poseł Skalik.

- Mamy we wszystkich okręgach komplet list. To znakomici kandydaci. Pozwolę sobie wspomnieć: Opole Mariusz Rybczyński, Miłosz Kawałkowski - młody nasz działacz w północnej części województwa, pani profesor Beata Gaj w Strzelcach Opolskich, Piotr Kołodziej z Bezpartyjnych Samorządowców i Daniel Szkarubski - bardzo ważny okręg nysko-brzeski, to nasz lider Ruchu Narodowego - wymienia gość Radia Opole.

Konfederacja wystawia też swoich kandydatów na burmistrzów w kilku opolskich miastach - między innymi Oleśnie i Namysłowie. W wielu innych stawia na współpracę z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Zapytaliśmy, czy Konfederacja planuje wspólne listy z Kukiz'15, bo taką możliwość zasugerował niedawno na antenie Radia Opole Paweł Kukiz. Włodzimierz Skalik wykluczył jednak takie rozwiązanie i nazwał Kukiz'15 "przystawką PiS-u".
Włodzimierz Skalik cz.1
Włodzimierz Skalik cz.2

Wiadomości z regionu

2024-04-15, godz. 13:32 Gotowi na przybycie turystów. Nyscy ratownicy już dyżurują na jeziorze Nyscy ratownicy WOPR gotowi do sezonu. Całkiem niedawno zaprezentowali nową łódź, która posłuży do szybkiego reagowania w razie zagrożenia na akwenie. » więcej 2024-04-15, godz. 13:30 Kozielski szpital zawiesił przyjmowanie pacjentów na oddziale neurologicznym Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu od dziś (15.04) nie przyjmuje nowych pacjentów. Powodem są braki kadrowe… » więcej 2024-04-15, godz. 11:45 Ponad 9 mln na badania kliniczne pacjentów z miażdżycą w USK w Opolu Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu pozyskał ponad 9 mln złotych na badania dotyczące nowej terapii u pacjentów z miażdżycą. Lekarze będą chcieli… » więcej 2024-04-15, godz. 11:27 "Lokal zlicytowany za niespełna 2 tysiące długu". Mieszkanka Niemodlina w walce o swoje dobro [INTERWENCJA] Mieszkanka Niemodlina od ponad 7 lat walczy z wymiarem sprawiedliwości. W 2017 roku otrzymała pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej na kwotę niespełna 2… » więcej 2024-04-15, godz. 10:19 Będą "wykopki". Gazownicy wchodzą na zabytkowe uliczki Opola Gazownicy rozkopią wybrukowane, zabytkowe uliczki w ścisłym centrum Opola. Od dzisiaj (15.04), w różnych odstępach czasu, pojawią się na ulicach: Krakowska… » więcej 2024-04-15, godz. 10:09 Słaby wynik wyborczy Lewicy. Jerzy Przystajko gościem Radia Opole - Wynik jest bardzo słaby. Będziemy teraz analizować, dlaczego tak się stało - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy… » więcej 2024-04-15, godz. 09:42 Brzeg: kradł ze sklepów słodycze, perfumy oraz... patelnie Kradł ze sklepów głównie słodycze oraz perfumy, ale nie gardził też patelniami. Policjanci z Brzegu zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który swoim przestępczym… » więcej 2024-04-15, godz. 07:40 Śmiertelny wypadek na DK94 koło Opola. Zginął 33-letni kierowca [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe - toyota oraz skoda zderzyły się dzisiaj (15.04) po godzinie 7:00 na ul. Strzeleckiej, na wysokości strzelnicy w Grudzicach. Strażacy… » więcej 2024-04-14, godz. 19:00 Pożar poddasza budynku wielorodzinnego w miejscowości Wierzch koło Głogówka Pożar budynku wielorodzinnego w miejscowości Wierzch w gminie Głogówek. Ogień pojawił się na poddaszu budynku przed godziną 18:00. Na miejsce skierowano… » więcej 2024-04-14, godz. 17:45 "Łączy nas ten znaczek". Francuskie samochody zjechały na zamek w Niemodlinie Właściciele i miłośnicy samochodów marki Citroen XM spotkali się dziś (14.04) w Niemodlinie. Na dziedzińcu niemodlińskiego zamku zorganizowano metę trwającego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »