Radio Opole » Wiadomości z regionu
2011-07-11, 14:41 Autor: Radio Opole

Mieszkańcy Opola niszczą akademiki UO

Połamany szlaban i graffiti na ścianach nowowyremontowanych budynków dydaktycznych i akademików to obraz miasteczka akademickiego Uniwersytetu Opolskiego.

Graffiti w miasteczku UO

– Mamy z tym ogromny problem, bo z mozołem budowaliśmy obraz kampusu – mówi Zbigniew Budziszewski, koordynator miasteczka akademickiego UO.

– Akty wandalizmu na terenie miasteczka akademickiego mają miejsce przez cały czas. Wcześniej wskazywano, że odpowiadają za nie studenci. Natomiast teraz, gdy się wyprowadzili, nic się nie zmieniło. Winni są jednak mieszkańcy Opola – przekonuje Budziszewski.

– Mamy kamery, ale ujęcie sprawców jest trudne, gdyż do aktów wandalizmu dochodzi nocą – kontynuuje Budziszewski. – Mamy nagrania z monitoringu i zgłaszamy wszelkie zajścia na policję. Udadło nam się wykryć jednego sprawcę, który został zidentyfikowany i zapłacił 800 zł za wymianę szlabanu – tłumaczy Budziszewski.

Niestety oszpecone ściany nie są dobrą wizytówką uczelni, na co nie mają wpływu pracownicy.

– Graffiti powstały nie tylko na Collegium Iuridicum, ale także na akademiku Kmicic i na innych obiektach, które są po remoncie. Gdyby jeszcze były ładne, można by przełknąć zniszczoną elewację. Mam wrażenie, że ludzie malują je tylko po to, by nam zniszczyć mury. Kiedyś myślałem nad tym, żeby na terenie miasteczka postawić specjalną drewnianą ścianę przeznaczoną na graffiti – dodaje Budziszewski.

Najbardziej zniszczone przez grafficiarzy są elewacje Wydziału Prawa od strony akademika "Kmicic".

Posłuchaj wiadomości:

Adam Wołek (oprac. Karolina Kopacz)

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 15:30 Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwa ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:10 Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji" - Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi An ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:45 Witold Zembaczyński z rekordową liczbą głosów w regionie - To jest ogromny sukces wszystkich, którzy wierzą w to, że program Koalicji Obywatelskiej jest panaceum na obecną rzeczywistość - tak wyniki wyborów na Opols ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:30 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 14:11 Senator Jerzy Czerwiński: O wyborczym zwycięstwie PiS zdecydowała wiarygodność tej partii Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na kolejną kadencję do senatu. Ubiegając się o reelekcję do izby wyższej parlamentu uzyskał ponad 73 ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:26 Ryszard Galla po raz 5. będzie posłem. "Jestem godzien uznania dla wyborców MN" Ryszard Galla po raz piąty został posłem Mniejszości Niemieckiej. We wczorajszych wyborach do parlamentu zdobył około 14 tysięcy głosów i jak sam mówi to najl ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:24 Kamil Bortniczuk o poselskiej reelekcji. "Bardzo ciężko pracowałem przez ostatnie miesiące" - Ciężka praca zawsze się opłaca - tak swoją reelekcję komentuje poseł Kamil Bortniczuk, który w wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. » więcej 2019-10-14, godz. 13:00 Region dla Prawa i Sprawiedliwości. Opole "wyspą" Koalicji Obywatelskiej Po podliczeniu głosów wyłonił się nowy obraz podziału regionu pod kątem przewagi liczby głosów. Według zebranych danych tylko w Opolu zwyciężyła Koalicja Obyw ... » więcej 2019-10-14, godz. 12:48 Dyżur członka Rady Programowej Radia Opole. Zadzwoń i podziel się opinią! Czy Radio Opole w sposób rzetelny i obiektywny przekazuje sprawy polityczne? Zapraszamy do podzielenia się z nami opiniami w tej sprawie podczas dyżuru telefo ... » więcej 2019-10-14, godz. 11:47 Danuta Jazłowiecka zaskoczona dobrym wynikiem. "Bardzo, bardzo dziękuję wyborcom" Danuta Jazłowiecka, kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do senatu zdobyła 60 597 głosów. Ten wynik potwierdza, że obok Beniamina Godyli i Jerzego Cze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »