Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-28, 10:50 Autor: Daniel Klimczak

Koronawirus w grodkowskiej podstawówce. Kolejna placówka czeka na wyniki testów wykonanych u nauczycieli

Pusta szkoła [fot. Daniel Klimczak]
Pusta szkoła [fot. Daniel Klimczak]
PSP nr 1 w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
PSP nr 1 w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
PSP nr 3 w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
PSP nr 3 w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
PSP w Jędrzejowie [fot. Daniel Klimczak]
PSP w Jędrzejowie [fot. Daniel Klimczak]
Obostrzenia związane z koronawirusem spowodowały zmianę trybu pracy trzech szkół podstawowych w gminie Grodków.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Grodkowie, a także placówka w Jędrzejowie pracują w całości w trybie zdalnym. Jak mówi dyrektor grodkowskiej "Jedynki" Teresa Basiura, powodem wprowadzenia takiego systemu nauczania dla 281 uczniów było objęcie kwarantanną kilkudziesięciu osób związanych z placówką.

- Kwarantanną zostało objętych ponad 40 uczniów z dwóch klas oraz 11 nauczycieli. Mamy potwierdzony 1 przypadek - dodaje.

Do tej pory zakażenie potwierdzono u jednego z uczniów, a szkoła będzie pracować zdalnie co najmniej do końca tygodnia.

Natomiast w Publicznej Szkle Podstawowej numer 3 zajęcia zorganizowano dziś jedynie dla części uczniów. Dyrektor placówki Katarzyna Telęga-Romian wyjaśnia, że decyzję o pozostaniu w domach podjęto wobec około 300 podopiecznych.

- Klasy 4 - 8 są w tak zwanym nadzorze epidemiologicznym jednodniowym przebywają w domach. Klasy 1 - 3 pracują w trybie stacjonarnym. Dziś będą podejmowane decyzje, jak będzie wyglądała praca szkoły od dnia jutrzejszego, z uwagi na to, że czekamy na wyniki badań 4 nauczycieli - zapowiada.

Wyniki badań czwórki nauczycieli mają zostać przekazane dyrekcji placówki jeszcze dzisiaj.

Z kolei od jutra (29.09) do normalnej pracy wraca szkoła w Jędrzejowie. Jak informuje dyrekcja placówki, pod koniec ubiegłego tygodnia testom na obecność koronawirusa zostali poddani wszyscy uczniowie wraz z personelem. Wyniki badań wszystkich próbek okazały się negatywne.
Teresa Basiura
Katarzyna Telęga-Romian

Wiadomości z regionu

2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej 2020-10-21, godz. 16:57 Koronawirus w dwóch szkołach podstawowych z Opola. 63 uczniów skierowano na dozór epidemiczny Kolejne infekcje koronawirusem potwierdzono w dwóch szkołach podstawowych z Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***