Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-06, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Jest akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki. "To polityczna próba usunięcia mnie z zajmowanego urzędu"

Urząd Gminy w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Urząd Gminy w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Grzegorz Domański [fot. Witold Wośtak]
Grzegorz Domański [fot. Witold Wośtak]
Akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki trafił do Sądu Rejonowego w Oleśnie. Prokuratura zarzuca Grzegorzowi Domańskiemu popełnienie trzech przestępstw oszustwa w latach 2012-2014.
Pracując jako dyrektor i nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Dalachowie, miał przydzielać sobie zajęcia lekcyjne w ramach zastępstwa doraźnego. Wójtowi zarzuca się, że lekcji nie realizował, a wypłacał sobie po ponad 40 złotych wynagrodzenia.

- Zweryfikowano, że w czasie lekcji oskarżony uczestniczył w sesjach rady powiatu oleskiego - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Poza tym Grzegorzowi D. zarzucono, iż jako dyrektor szkoły w Dalachowie miał obowiązek stworzenia archiwum zakładowego. Powinna być w nim przechowywana dokumentacja w postaci między innymi dzienników lekcyjnych, jak i ksiąg zastępstw. Taka dokumentacja nie była gromadzona. Oskarżony miał doprowadzić do utraty dzienników i ksiąg zastępstw za lata 2009-2014.

Grzegorz Domański stanowczo zaprzecza oskarżeniom i traktuje dotychczasowy przebieg sprawy jako próbę zdyskredytowania go. - Akt oskarżenia uważam za polityczną próbę usunięcia mnie z zajmowanego urzędu - podkreśla.

- Oświadczam, że zrealizowałem wszystkie zajęcia, za które pobrałem wynagrodzenie. To za mojej kadencji - jako dyrektora szkoły - wprowadzono procedury archiwizowania dokumentacji szkolnej. Jestem zdumiony faktem, że po wybraniu mnie na stanowisko wójta następują szeroko zakrojone działania mające na celu postawić mnie w niekorzystnym świetle i zdyskredytować moje dobre imię.

W przeszłości wójt był oskarżony o zniesławienie innej osoby, ale został prawomocnie uniewinniony.

Poniżej można posłuchać pełnego oświadczenia Grzegorza Domańskiego.
Stanisław Bar
Oświadczenie Grzegorza Domańskiego

Wiadomości z regionu

2020-09-27, godz. 13:00 Park za prudnickim liceum zyska nowy wygląd i... pszczoły. Czy dzięki inwestycji w technikum zostanie uruchomiony profil… Trwa przebudowa parku przy II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku. Inwestycja jest warta 950 tysięcy złotych, a 85 procent pieniędzy pochodzi z dotacji unijnej… » więcej 2020-09-27, godz. 12:29 Miody, chleby, lokalne przysmaki, porcelana i wiele innych wyrobów na Święcie Plonów i Targach Miodu w opolskim skansenie… Ponad 40 wystawców z Polski oraz Czech zjechało do Muzeum Wsi Opolskiej na Święto Plonów i Targi Miodów. Już po raz 8. mieszkańcy Opolszczyzny i nie tylko… » więcej 2020-09-27, godz. 10:57 Raport MZ: 1350 nowych zakażeń w Polsce i 16 na Opolszczyźnie. Jest kolejna ofiara śmiertelna w regionie [AKTUALIZ… 1350 nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w ciągu ostatniej doby w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych 8 zgonach związanych… » więcej 2020-09-27, godz. 09:19 Barier dla osób głuchych i niedosłyszących może być znacznie mniej. Dziś doskonała okazja, by o tym przypomnie… W przypadającym w niedzielę (27.09) Międzynarodowym Dniu Głuchych i Języka Migowego o barierach w urzędach i problemach z komunikacją, których może być… » więcej 2020-09-27, godz. 07:00 Krogulna karpiem płynąca! Finał akcji "Chcę wyjechać na wieś" 'Roladka stawowego Władka', 'Karp krogulniański z pieczarkami' i 'Pulpeciki rybne z ziołami' - o tych dniach rozmawialiśmy na antenie Radia Opole nadając… » więcej 2020-09-26, godz. 21:15 Przebiegli ponad 400 kilometrów górskim szlakiem, by zachęcić mężczyzn do regularnego badania się 440 kilometrów górskiego szlaku w 6 dni pokonało dwóch mieszkańców Opolszczyzny. W ten sposób chcieli promować profilaktyczne badania w kierunku nowotworów… » więcej 2020-09-26, godz. 21:00 Kochają orzeszki leszczynowe, a można je spotkać w gęstych lasach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. To orzesznice… Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego prowadzą inwentaryzację gryzoni popielicowatych na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Pracownicy Instytutu Biologii… » więcej 2020-09-26, godz. 20:30 Raport dnia: kolejne 2 ofiary COVID-19 w regionie. Ostatniej doby przybyło też 32 chorych i 19 ozdrowieńców Kolejne dwie ofiary śmiertelne koronawirusa na Opolszczyźnie. W ciągu ostatniej doby w regionie przybyło też 32 zarażonych i 19 ozdrowieńców. » więcej 2020-09-26, godz. 18:15 Brzeg: biesiada pod znakiem upamiętnienia Bitwy Warszawskiej Koncerty, pokazy dawnego żołnierskiego wyposażenia i wspólna zabawa - to wszystko czeka na gości trwającej do jutra (27.09) Brzeskiej Biesiady Piwnej. » więcej 2020-09-26, godz. 17:00 Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Dołączyć do nich można w każdej chwili, bo odbywają się on-line Do niedzieli (27.09) potrwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W tym roku, w związku z pandemią, wydarzenie to odbywa się online. W programie znalazły się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***