Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-30, 10:00 Autor: Roman Juranek

WYBORY 2020: "Spierajmy się o przyszłość, a nie o przeszłość" - apeluje przed drugą turą wyborów prezydenckich Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Opolski poseł powiedział, że szanse kandydatów w II turze wyborów prezydenckich są wyrównane.
- Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę w Opolu uzyskując prawie dwukrotnie większe poparcie - ocenił w Radiu Opole poseł Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Kostuś, odnosząc się do wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich. Czym w stolicy regionu prezydent Warszawy zasłużył sobie na tak duże poparcie mieszkańców ?
- Ciężką pracą parlamentarzystów, radnych, tym, że bez wątpienia wsparł Rafała Trzaskowskiego prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. To, że na spotkaniu w Opolu z Rafałem Trzaskowskim było dwa razy więcej osób, niż na wszystkich spotkaniach na Opolszczyźnie z prezydentem Andrzejem Dudą.

- Rafał Trzaskowski przegrał w regionie to fakt, ale różnica na korzyść urzędującego prezydenta jest mniejsza niż średnia krajowa - dodał Tomasz Kostuś, a różnica 13 procent między kandydatami do objęcia najważniejszego urzędu w państwie jest do odrobienia i szanse w drugiej turze wyrównane.

- Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy mogą czuć się nieco rozczarowani, ponieważ zakładali, że wygra on w pierwszej turze, a przynajmniej, że ten wynik przekroczy 45% poparcia. Tak się niestety nie stało, "niestety" mówię tutaj o obozie Zjednoczonej Prawicy. To jest dobrym prognostykiem dla prezydenta Rafała Trzaskowskiego i wierzę, że w tej 2-tygodniowej kampanii prezydent Rafał Trzaskowski przekona tych wszystkich niezdecydowanych i tych wszystkich, którzy głosowali na innych kandydatów szeroko pojętego obozu opozycji

Tomasz Kostuś nie ma wątpliwości, że najbliższe niecałe dwa tygodnie będą miały decydujący wpływ na ostateczny wynik wyborów. Rafał Trzaskowski będzie próbował przekonać do siebie część elektoratu Szymona Hołowni i na pewno też Władysława Kosiniaka-Kamysza - zaznaczył parlamentarzysta KO.

- Kampania przed drugą turą rozpoczyna się w zasadzie od nowa, ważne jest to, aby była kampanią merytoryczną, niech to będzie czas sporu, ale nie konfliktu. Spierajmy się o przyszłość, a nie o przeszłość - konkludował poranny gość RO.

Druga tura wyborów z udziałem Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego odbędzie się 12 lipca. Wygra kandydat, który uzyska większą liczbę głosów.
Tomasz Kostuś
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2020-07-07, godz. 06:46 Śmiertelny wypadek w Sidzinie. Kierowca ciężarówki zjechał z drogi i uderzył w drzewo Ruch wahadłowy wprowadzono na DK 46 na trasie Opole - Nysa. To skutki tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj (06.07) wieczorem. » więcej 2020-07-07, godz. 06:30 Kolejne zmiany nad Jeziorem Nyskim. Mają zapewnić bezpieczeństwo przed koronawirusem i spokój od hałasu Kolejne zmiany nad Jeziorem Nyskim. Ze względów bezpieczeństwa, zarządca obiektu postanowił ograniczyć liczbę miejsc na polu namiotowym, a także wprowadzić nocny… » więcej 2020-07-06, godz. 21:45 Raport dnia: w regionie zakaziła się kobieta z powiatu strzeleckiego. Cztery osoby wyzdrowiały Jedno zakażenie koronawirusem i cztery przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (06.07) na Opolszczyźnie. Zachorowała mieszkanka powiatu strzeleckiego, to kobieta… » więcej 2020-07-06, godz. 20:30 WYBORY 2020. "Te wybory są niezmiernie ważne, może zadecydować nawet tysiąc głosów". Poseł Janusz Kowalski odwiedza opolskie… - Od tego kto i w jaki sposób będzie rządzić Polską, zależeć będzie kontynuacja programów społecznych 500+ i trzynastej emerytury - mówił Janusz Kowalski, poseł… » więcej 2020-07-06, godz. 20:00 Powołują partnerstwo samorządów, aby przywrócić pasażerski ruch kolejowy na trasie Racławice Śląskie – Racibórz Reaktywowanie linii kolejowej Racławice Śląskie - Racibórz, taki jest cel umowy o partnerstwie samorządów lokalnych z województw opolskiego i śląskiego. Wspólnie… » więcej 2020-07-06, godz. 19:00 Głuchołazy: gmina pomaga w „odmrażaniu” ruchu turystycznego w Górach Opawskich Z akcją adresowaną do krajowych turystów ruszyły Głuchołazy. Ma ona zachęcić do wakacyjnego wypoczynku w Górach Opawskich. » więcej 2020-07-06, godz. 18:30 Utrudnienia na Moście Groszowym. Przejście możliwe tylko połową szerokości Ruszyły prace remontowe przy Moście Groszowym w Opolu. Od dziś (06.07) piesi mogą poruszać się tylko połową szerokości kładki. » więcej 2020-07-06, godz. 18:00 Jest akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki. "To polityczna próba usunięcia mnie z zajmowanego urzędu" Akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki trafił do Sądu Rejonowego w Oleśnie. Prokuratura zarzuca Grzegorzowi Domańskiemu popełnienie trzech przestępstw oszustwa… » więcej 2020-07-06, godz. 17:45 Rozpoczęła się budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. "Od tego momentu mieszkańcy będą odliczali czas" [ZDJĘCIA… Uroczystym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęto budowę ostatniego odcinka obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. Licząca 14,5 kilometra trasa powstanie w ciągu nieco… » więcej 2020-07-06, godz. 17:00 Nyscy policjanci wspólnie z kolejarzami przypominali o zasadach bezpieczeństwa na torach Nyscy policjanci, wspólnie z pracownikami PKP PLK przypominali zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W ramach akcji 'Bezpieczny piątek' kontrolowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »