Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-19, 21:53 Autor: Jacek Rudnik/Bogusław Kalisz

Coraz więcej wody w opolskich rzekach. Strażacy pomagają przy usuwaniu skutków opadów deszczu

Osobłoga © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)
Osobłoga © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)
Podtopienia (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
Podtopienia (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
Po trwających od kilkudziesięciu godzin intensywnych opadach deszczu coraz więcej wody w opolskich rzekach. Stan alarmowy od rana przekroczony jest na wodowskazie w Niemodlinie na Ścinawie Niemodlińskiej. Wiele opolskich rzek znajduje się w tzw. stanach średnich i podwyższonych. Duża woda płynie jednak Odrą z województwa śląskiego. Na wodowskazie w Miedoni stan ostrzegawczy jest przekroczony o kilkadziesiąt centymetrów i wynosił wieczorem (19.06) ponad 4,5 metra. W Koźlu poziom wody w Odrze utrzymuje się poniżej stanu ostrzegawczego, podobnie jest jeszcze w Krapkowicach oraz Opolu.
Opolscy strażacy od wielu godzin m.in. w powiecie brzeskim i nyskim są wyzwani do usuwania skutków opadów deszczu. Tak jest np. w Brzegu, Kościerzycach, czy Maciejowicach. Dwa zastępy strażaków pracują przy zabezpieczaniu elewacji budynku wielorodzinnego w Brzegu przy ul. Reja, gdzie w wyniku naporu wody opadowej lekka konstrukcja dachu została odkształcona. Z miejsca bezpośredniego zagrożenia ewakuowano pięć osób. W ocenie strażaków jest ryzyko, że nasączony wilgocią tynk może odpadać, stąd konieczne dodatkowe zabezpieczenia.

Trzy zastępy straży usuwają błoto poślizgowe, które w wyniku deszczu spłynęło na drogę w Maciejowicach w powiecie nyskim. Występują tam niewielkie utrudnienia w ruchu. W Kościerzycach w powiecie brzeskim zawaliła się część starej nieużytkowanej stodoły. Zapadł się dach o łącznej powierzchni około 100 metrów kwadratowych. W żadnym ze zdarzeń nikt nie został poszkodowany.

W ocenie synoptyków opady deszczu miejscowo o charakterze umiarkowanym mogą się utrzymywać w województwie opolskim także w nocy oraz w sobotę (20.06).
mł.asp. Elżbieta Zalewska KW PSP w Opolu

Wiadomości z regionu

2020-08-15, godz. 07:00 Gmina Jemielnica zadba o wsparcie rozwoju przedszkolaków. Poprawi się też wyposażenie placówek Zadbają o rozwój najmłodszych mieszkańców Jemielnicy i poprawią komfort przedszkolnych placówek. Gmina Jemielnica przystąpiła do projektu 'Przedszkolak… » więcej 2020-08-14, godz. 20:55 Zablokowana A4 w kierunku Wrocławia. Lądował śmigłowiec LPR. Kierowca TIR-a miał atak padaczki [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest autostrada A4 w kierunku Wrocławia na wysokości miejscowości Ochodze, między węzłami Opole Południe a Opole Zachód. » więcej 2020-08-14, godz. 20:30 Ponad połowa maturzystów w powiecie krapkowickim nie zdała egzaminu dojrzałości. "Uczniom brakuje motywacji" Powiat krapkowicki odnotował najmniejszą zdawalność egzaminów maturalnych w regionie. Egzamin dojrzałości pozytywnie napisało tu jedynie 46,6% osób, przy… » więcej 2020-08-14, godz. 18:57 Utrudnienia na DK 46 w Niemodlinie. Zderzenie dwóch samochodów osobowych, poszkodowany pieszy [AKTUALIZACJA] Do wypadku doszło na alei Wolności w Niemodlinie. Ok. 18:30 zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku poszkodowany został także przechodzień. » więcej 2020-08-14, godz. 18:30 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Sześć razy więcej zachorowań niż ozdrowień Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 832 nowych zachorowaniach w kraju, w tym o 31 na Opolszczyźnie. To dobowy rekord zakażeń w regionie. Od… » więcej 2020-08-14, godz. 17:00 Święto Ziół w Talentowi upłynie pod znakiem porad zielarskich, warsztatów i naturalnych kosmetyków Będą promować naturalne kosmetyki, produkty spożywcze i porady zielarskie, a przede wszystkich alternatywne rozwiązania zdrowotne. Fundacja Kwitnące Talenty… » więcej 2020-08-14, godz. 16:15 Święto Wojska Polskiego w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Z powodu pandemii koronawirusa bez pikniku wojskowego Uroczystą zbiórką żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 10. Opolska Brygada Logistyczna uczciła przypadające na jutro (15.08) święto Wojska… » więcej 2020-08-14, godz. 16:00 Remont autostrady. Powstają kilkukilometrowe zatory Zatory na opolskim odcinku autostrady A4. Dzisiaj (14.08) na wysokości Gogolina kierowcy jadący na południe stali w 40-minutowym korku. Utrudnienia powstały… » więcej 2020-08-14, godz. 15:45 Ojciec major Seweryn Jędrysik zostanie uhonorowany w Kamieniu Śląskim. Plan obchodów 100. rocznicy II Powstania Ś… Obchody setnej rocznicy drugiego Powstania Śląskiego zaplanowano na 22 sierpnia w Kamieniu Śląskim. » więcej 2020-08-14, godz. 14:45 Oleska interna znów przyjmuje pacjentów. Testy na koronawirusa dały wynik negatywny Wznowiono dziś (14.08) rano przyjęcia pacjentów na Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***