Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-07, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Do Kuratorium Oświaty w Opolu trafiają zgłoszenia wakacyjnych obozów i kolonii. Liczba nieporównywalna z 2019 rokiem

Półkolonie WAKACJE 2019! [fot. Witold Wośtak]
Półkolonie WAKACJE 2019! [fot. Witold Wośtak]
Obóz artystyczny w Złotym Stoku [fot GBP w Skorogoszczy]
Obóz artystyczny w Złotym Stoku [fot GBP w Skorogoszczy]
25 wakacyjnych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży zgłoszono na razie do Kuratorium Oświaty w Opolu. Chodzi przede wszystkim o kolonie, półkolonie i obozy.
9 z nich zostało zarejestrowanych, tyle samo czeka na rejestrację, a 7 zgłoszeń odesłano do korekty ze względu na braki. Dla porównania, w ubiegłym roku na początku czerwca było już około 140 zgłoszonych kolonii czy obozów.

Jak mówi Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty, wiele osób czy organizacji dostosowuje się do reżimu sanitarnego, co może tłumaczyć niezbyt dużą liczbę zgłoszeń. Jest za to sporo pytań.

- Chodzi między innymi o liczebność grup, zasady przewozu autokarami czy kwalifikacje karty. Tradycyjnie już organizatorzy chcący zapewnić wypoczynek pierwszy raz proszą nas o wskazanie zasad rejestracji. W związku z epidemią nie było też okazji, aby zebrać wszystkich chętnych w jednym miejscu i z jednej strony przypomnieć zasady, a z drugiej przedstawić reguły nowym organizatorom.

Michał Siek zdaje sobie sprawę, że w obecnych realiach rodzice często nie mają pewności, jak się zachować.

- Z jednej strony dzieci są w domach od dawna, więc dla zdrowia psychicznego fajnie byłoby odpocząć gdzieś indziej. Z drugiej jednak strony każdy ma gdzieś z tyłu głowy, że zagrożenie cały czas jest. Na pewno również część organizatorów dopiero przygotowuje się, bo wytyczne są dość świeże. Trzeba poważnie zastanowić się, czy jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedni obiekt i właściwie przygotować go.

Wiele wskazuje na to, że nie odbędą się dwie formy wypoczynku, które miało sfinansować lub dotować Kuratorium Oświaty - organizatorzy wycofali się. W planie jest więc ogłoszenie konkursu na pozostałe pieniądze.
Michał Siek 1
Michał Siek 2

Wiadomości z regionu

2021-06-15, godz. 11:50 Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji. Niechlubny rekordzista miał blisko 2 promile W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Mężczyznom grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i… » więcej 2021-06-15, godz. 11:09 "Teraz walczymy o nowe fundusze unijne dla regionu, bo to determinuje jego rozwój". Goście Radia Opole o pracy samorządu… W Porannej Loży Radiowej pracę samorządu województwa na półmetku kadencji podsumowali wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca i radny… » więcej 2021-06-15, godz. 11:08 Kolizja na autostradzie A4. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Kolizja na opolskim odcinku autostrady A4. Do tego zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Wrocławia, między węzłami Opole Zachód a Brzeg. » więcej 2021-06-15, godz. 11:05 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 215 nowych zakażeń. Na Opolszczyźnie nikt nie zachorował na COVID-19 [INFOGRAFI… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 215 zakażeniach koronawirusem. W regionie nie stwierdzono nowych infekcji. Zmarło 50 chorych, z czego 42 w wyniku współistnienia… » więcej 2021-06-15, godz. 10:16 Konieczna będzie budowa nowego przedszkola w Tarnowie Opolskim. Budynek obecnego jest w złym stanie technicznym Budynek przedszkola samorządowego przy ulicy Klimasa w Tarnowie Opolskiem jest w coraz gorszym stanie technicznym. Władze gminy szukają rozwiązań, aby zastąpić… » więcej 2021-06-15, godz. 09:30 MOP-y na opolskim odcinku A4 do przebudowy, ale nie wszystkie. Ogłoszono przetarg Remont 3 Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A4 zaplanowano na przyszły i kolejny rok. Na razie GDDKiA ogłosiła przetarg na realizację zadania. » więcej 2021-06-15, godz. 08:30 W Nysie można już korzystać z rzecznej przystani łódkowej. Inicjatywa starostwa dostarczy frajdy nawet niedoświadczonym… Ponownie można korzystać z nyskiej przystani łódkowej. Tamtejszemu starostwu udało się reaktywować tę formę rekreacji po dwóch latach przerwy. » więcej 2021-06-15, godz. 07:45 Brzeg chce podświetlać swoje najcenniejsze zabytki. Na początek iluminacji doczekał się ratusz oraz magistrat Brzeski ratusz ma nową iluminację. Wczoraj (14.06) w nocy oficjalnie uruchomiono podświetlenie renesansowego obiektu, co stanowi zwieńczenie rozpoczętego… » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Raport dnia: Pandemia wyhamowuje? Kolejny spadek liczby zakażeń 5 osób w regionie i 140 w kraju. Tak przedstawia się statystyka minionej doby zachorowań na COVID-19. Dane przekazało Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Neurologia w kędzierzyńskim szpitalu znów przyjmuje pacjentów bez COVID-19 Jak informuje szpital na portalu społecznościowym od dziś (14.06) wraca do dyspozycji pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 Oddział Neurologii wraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »