Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-06, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Wsparcie dla instytucji kultury, szerzenie krwiodawstwa, spotkania z kandydatami na prezydenta. Młodzi radni obradowali w Opolu

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Opola [fot. Katarzyna Doros]
Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Opola [fot. Katarzyna Doros]
Stanowisko ws. zakazu spożywania alkoholu na bulwarach nad Odrą, wspieranie instytucji kultury i akcja krwiodawstwa. To główne tematy, jakie Młodzieżowa Rada Miasta Opola poruszyła na piątkowej (05.06) sesji w opolskim ratuszu. Młodzi radni obradowali w reżimie sanitarnym: w maseczkach i z zachowaniem odległości.
- Wiemy, że sytuacja instytucji kulturalnych w dobie koronawirusa jest bardzo trudna, dlatego uruchamiamy projekt "wirtualna kultura" - mówi Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola.

- Będziemy za pomocą najnowszej technologii prezentować mieszkańcom instytucje kulturalne i zachęcać do tego, żeby znów je odwiedzić i wesprzeć finansowo. Taką kampanią, którą ostatnio zajmujemy się coraz bardziej intensywnie jest kampania poświęcona sytuacji osób bezdomnych, która jest trudna, szczególnie w dobie koronawirusa. Chcemy w ten sposób przekazać mieszkańcom wiedzę jak można pomóc. Oprócz tego chcielibyśmy reaktywować również kampanię "Młodzi głosują", czyli spotkania z kandydatami na urząd prezydenta Polski.

Przewodniczący rady podkreśla, że dla młodych radnych ważny jest Światowy Dzień Krwiodawcy, który wypada 14 czerwca. - Chcemy zachęcić mieszkańców i młodych ludzi do dzielenia się krwią. Na pewno będziemy robić spotkanie online z honorowymi krwiodawcami i przeprowadzimy serię informacyjno-edukacyjną - mówi Posacki.

Młodzi radni odnieśli się także do wprowadzonego na czas pandemii zakazu spożywania alkoholu na bulwarach nad Odrą. - Chcemy dopytać o dane statystyczne i powody wprowadzenia tego zakazu, żeby rozważyć, czy wkrótce zaapelować o zmianę tej decyzji - dodaje Franciszek Posacki.
Franciszek Posacki

Wiadomości z regionu

2020-08-10, godz. 21:43 Badania przesiewowe na COVID-19 w szpitalu ginekologicznym w Opolu. Zakażonych jest 18 pracowników Do 18 wzrosła liczba zakażonych pracowników Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Po tym jak placówka poinformowała o uzyskaniu… » więcej 2020-08-10, godz. 21:37 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK 46 w Chrząstowicach Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej 46 w Chrząstowicach. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2020-08-10, godz. 20:15 Raport dnia. 7 kolejnych zarażeń i 2 ozdrowienia w regionie. W kraju znów ponad 600 nowych zakażeń 7 nowych zarażeń koronawirusem i 2 ozdrowienia odnotowano dzisiaj (10.08) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 619… » więcej 2020-08-10, godz. 19:30 Rosną piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy przypominają o problemie uciążliwej substancji w mieście Chcą przypomnieć, że problem benzenu w Kędzierzynie-Koźlu nie zniknął, a latem piki tego związku chemicznego potrafią drastycznie wzrastać. Grupa mieszkańców… » więcej 2020-08-10, godz. 19:15 Strażacy z Szybowic przesiądą się do nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego Za 787 tysięcy złotych zakupiono wóz strażacki dla jednostki OSP Szybowice. Zwiększy to bezpieczeństwo przeciwpożarowe w powiecie prudnickim. Przetarg na… » więcej 2020-08-10, godz. 18:30 Szpital w Głubczycach wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny. Powodem koronawirus u jednego z… Szpital Powiatowy w Głubczycach wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny do soboty (15.08). U jednego z pacjentów wykryto koronawirusa… » więcej 2020-08-10, godz. 18:15 Dwa światopoglądy, dwie równoległe manifestacje. Sympatycy Tęczowego Opola i narodowców przekonywali o swoich ra… Warszawskie starcia osób wspierających środowiska LGBT z policją były przyczyną dwóch dzisiejszych (10.08) manifestacji w Opolu. » więcej 2020-08-10, godz. 18:00 Namysłów odświeża plany dotyczące bioróżnorodności. To inwestycja, której początki sięgają jeszcze poprzedniej… Namysłów wraca do planów utworzenia Centrum Bioróżnorodności nad Widawą. To projekt, którego realizację zapowiadano już prawie 3 lata temu. » więcej 2020-08-10, godz. 17:00 Z brzeskiej Fontanny Trytona znów poleci woda. Rzeźba stanie w ogrodach klubu garnizonowego Fontanna Trytona wróci do krajobrazu Brzegu. Najprawdopodobniej już we wrześniu będzie ją można oglądać w ogrodach przy ulicy Piastowskiej. » więcej 2020-08-10, godz. 17:00 Głogówek: ogromne szkody na polach plantatorów zbóż, rolnicy chcą ogłoszenia stanu klęski Plaga gryzoni niszcząc plony zbóż pustoszy pola w gminie Głogówek. Kolejne samorządy z powiatu prudnickiego podejmują uchwały popierające ogłoszenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***