Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-04, 10:30 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne potwierdzone zakażenia w namysłowskim "pośredniaku". Na kwarantannę trafi prawdopodobnie cała załoga

Urząd Pracy w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Pracy w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Kolejni pracownicy namysłowskiego urzędu pracy zarażeni koronawirusem. Władze powiatu poinformowały dziś (04.06) o dwóch pozytywnych wynikach badań przeprowadzonych wśród załogi "pośredniaka".
Obecnie ustalane jest, z kim chore na COVID-19 osoby mogły mieć styczność w ostatnich dniach. Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz wskazuje, że w czasie pracy nie miały jednak częstego bezpośredniego kontaktu z petentami.

- Te dwie kolejne osoby mogły mieć kontakt, ale w minimalnym stopniu. To też jest analizowane, w tej chwili robione są wywiady. Nie pracowały na punktach obsługi bezpośredniej, natomiast sprawdzamy, czy w jakiś sposób nie mogły mieć też kontaktu z osobami z zewnątrz - tłumaczy.

Ze względu na kolejne potwierdzone zakażenia, namysłowski "pośredniak" będzie zamknięty do odwołania. Najprawdopodobniej testom na obecność wirusa poddana zostanie cała jego załoga. Władze starostwa zapewniają jednak, że pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli na wypłatę świadczeń w nieprzekroczonym terminie.

- Najprawdopodobniej do kwarantanny trafią wszyscy pracownicy. W tej chwili analizujemy, w jaki sposób zorganizować pracę na tyle, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, które są należne osobom bezrobotnym, czy też będącym na stażu - dodaje starosta.

Ponadto, osoby chcące złożyć dokumenty mające trafić do urzędu pracy, mogą to zrobić za pośrednictwem skrzynki podawczej przed starostwem.

Dodajmy, że dotychczas w namysłowskim PUP-ie potwierdzono łącznie 3 przypadki koronawirusa. W najbliższym czasie mają być znane wyniki badań kolejnych 4 osób, od których materiał do badań pobrano wczoraj.
Konrad Gęsiarz
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2020-07-10, godz. 23:30 Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej ma już 25 lat! "To była odważna decyzja" Politechnika Opolska była drugą uczelnią techniczną w Polsce, która 25 lat temu rozpoczęła kształcenie nauczycieli wychowania fizycznego na poziomie akademickim… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 22:10 Blisko 50 interwencji strażaków po deszczach i burzach, które przeszły wieczorem przez Opolszczyznę Z pomocą strażacy spieszyli m.in. na Jeziorze Turawskim, gdzie wiatr przewrócił łódkę, a dwie osoby wpadły do wody. » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 Bez obaw można kąpać się w miejscach okazjonalnie do tego wyznaczonych w regionie Woda we wszystkich trzech akwenach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w województwie opolskim jest dobrej jakości. Z komunikatu przesłanego przez Wojewódzką… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Głuchołazy: rodzinna impreza plenerowa w górskich klimatach Biesiada Góralska oraz kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła to niektóre atrakcje Święta Gór Opawskich w Głuchołazach. Jest to pierwsza w tym sezonie letnim impreza… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Prudnik: zrujnowano objęty ochroną konserwatorską obiekt poprzemysłowy, będzie zawiadomienie do prokuratury Wiele wskazuje, że rozbiórka zabytkowego obiektu po włókienniczych zakładach w Prudniku jest bezprawna. Przed kilku laty fabryczne hale po byłych zakładach „Frotex”… » więcej 2020-07-10, godz. 21:00 Raport dnia: 9 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. 6 osób wyzdrowiało 9 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (10.07) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie patogen z Chin… » więcej 2020-07-10, godz. 20:55 23 lata temu Opole nawiedziła powódź tysiąclecia Mijają 23 lata od powodzi tysiąclecia w Polsce. 10 lipca 1997 o godzinie 5 rano wielka woda zaczęła podtapiać lewobrzeżną część Opola, wyspę Bolko z zoo, Pasiekę… » więcej 2020-07-10, godz. 20:50 Uniwersytecki Szpital Kliniczny będzie mieć Centrum Badań i Innowacji. To projekt wart prawie 27 milionów złotych Nowoczesne metody leczenia chorób serca, kręgosłupa i cywilizacyjnych będą opracowywane w Opolu. Dziś (10.07) podpisano umowę między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2020-07-10, godz. 20:40 WYBORY 2020. "Prezydent Andrzej Duda to dobre zmiany w kraju i dbałość o społeczeństwo". Opolscy parlamentarzyści Prawa… 376 spotkań wyborczych na Opolszczyźnie, 56 tysięcy uściśniętych dłoni, wizyty kandydata, marszałka sejmu oraz ministrów - tak opolscy parlamentarzyści Prawa i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »