Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-04, 10:30 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne potwierdzone zakażenia w namysłowskim "pośredniaku". Na kwarantannę trafi prawdopodobnie cała załoga

Urząd Pracy w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Pracy w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Kolejni pracownicy namysłowskiego urzędu pracy zarażeni koronawirusem. Władze powiatu poinformowały dziś (04.06) o dwóch pozytywnych wynikach badań przeprowadzonych wśród załogi "pośredniaka".
Obecnie ustalane jest, z kim chore na COVID-19 osoby mogły mieć styczność w ostatnich dniach. Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz wskazuje, że w czasie pracy nie miały jednak częstego bezpośredniego kontaktu z petentami.

- Te dwie kolejne osoby mogły mieć kontakt, ale w minimalnym stopniu. To też jest analizowane, w tej chwili robione są wywiady. Nie pracowały na punktach obsługi bezpośredniej, natomiast sprawdzamy, czy w jakiś sposób nie mogły mieć też kontaktu z osobami z zewnątrz - tłumaczy.

Ze względu na kolejne potwierdzone zakażenia, namysłowski "pośredniak" będzie zamknięty do odwołania. Najprawdopodobniej testom na obecność wirusa poddana zostanie cała jego załoga. Władze starostwa zapewniają jednak, że pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli na wypłatę świadczeń w nieprzekroczonym terminie.

- Najprawdopodobniej do kwarantanny trafią wszyscy pracownicy. W tej chwili analizujemy, w jaki sposób zorganizować pracę na tyle, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, które są należne osobom bezrobotnym, czy też będącym na stażu - dodaje starosta.

Ponadto, osoby chcące złożyć dokumenty mające trafić do urzędu pracy, mogą to zrobić za pośrednictwem skrzynki podawczej przed starostwem.

Dodajmy, że dotychczas w namysłowskim PUP-ie potwierdzono łącznie 3 przypadki koronawirusa. W najbliższym czasie mają być znane wyniki badań kolejnych 4 osób, od których materiał do badań pobrano wczoraj.
Konrad Gęsiarz
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2020-11-28, godz. 21:15 W gorączce zakupów nie traćmy głowy! Warto porównywać ceny i sprawdzać ofertę różnych sprzedawców W tygodniu handlowych promocji i w gorączce przedświątecznych zakupów warto dokładnie porównywać ceny konkretnych towarów nie dając się 'złapać' na… » więcej 2020-11-28, godz. 20:52 RAPORT DNIA: 429 nowych zachorowań i 18 ofiar śmiertelnych na Opolszczyźnie 429 nowych przypadków koronawirusa i 18 kolejnych ofiar śmiertelnych to bilans ostatniej doby pandemii na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-28, godz. 19:30 Po 8 latach ruszy budowa łącznika między podstawówką i halą w Żywocicach Ruszy budowa łącznika między budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej w Żywocicach a tamtejszą halą sportową. To obiekt długo wyczekiwany przez społeczność… » więcej 2020-11-28, godz. 19:29 Sanepid potrzebuje pomocy studentów. Będą oni wykonywać prace biurowe, a także dzwonić do przebywających na kwarantannie… Ponad 30 osób do pomocy poszukują stacje sanitarno-epidemiologiczne na Opolszczyźnie. Placówki liczą na to, że dodatkowego wsparcia udzielą im studenci… » więcej 2020-11-28, godz. 18:05 Burmistrz Brzegu walczy z koronawirusem. Samorządowiec apeluje, by nie lekceważyć zagrożenia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak zaraził się koronawirusem. O swojej chorobie, samorządowiec poinformował dziś (28.11) w mediach społecznościowych. » więcej 2020-11-28, godz. 17:30 W Nysie powstanie żłobek dla 100 dzieci. Miasto planuje wydać na ten cel ponad 8 milionów złotych W przyszłym roku w Nysie powstanie nowy żłobek miejski. Dzięki wsparciu w ramach programu Maluch plus, opieką w placówce będzie mogło zostać objętych… » więcej 2020-11-28, godz. 17:00 Limit osób i dezynfekcja. Opolanie ruszyli na zakupy do centrów handlowych Od dziś (28.11) w Polsce ponownie czynne są centra handlowe. Placówki muszą jednak działać w ścisłym reżimie sanitarnym. » więcej 2020-11-28, godz. 16:00 Przyszli informatycy i elektrycy z Kędzierzyna-Koźla zyskali nowy sprzęt do praktycznej nauki Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał nowy sprzęt do prowadzenia zajęć praktycznych dla przyszłych informatyków… » więcej 2020-11-28, godz. 15:00 Dzięki zaangażowaniu społeczników zapomniany cmentarz żydowski w Dębowej zmienia się Dobiega końca przywracanie do właściwego stanu kirkutu, czyli cmentarza żydowskiego w rejonie Dębowej w gminie Reńska Wieś. Jeszcze w zeszłym roku cmentarz… » więcej 2020-11-28, godz. 14:55 Opolscy logistycy otrzymali sześć nowych ciężarówek. To samochody ogólnego przeznaczenia dużej ładowności Sześć nowych ciężarówek marki Volvo ma 10. Opolska Brygada Logistyczna. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »