Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-29, 20:35 Autor: Katarzyna Doros

W tym roku Opole przekaże gminie Dąbrowa 1,5 miliona złotych na wsparcie funkcjonowania placówek oświatowych

Szkoła podstawowa w Chróścinie [fot. UM w Dąbrowie]
Szkoła podstawowa w Chróścinie [fot. UM w Dąbrowie]
Nie 2 miliony złotych, a 1,5 miliona - tyle Opole przekaże gminie Dąbrowa na wsparcie funkcjonowania placówek oświatowych. Pozostałe 500 tysięcy pomocy finansowej trafi do gminy dopiero w przyszłym roku, o co zawnioskował wójt.
- Pierwszym etapem miała być budowa hali sportowej przy szkole podstawowej w Naroku. Zmiana wynika z tego, że przy tej inwestycji będziemy się wspierać finansowaniem z ministerstwa sportu - mówi Marcin Oszańca, zastępca wójta Dąbrowy. - W naszej ocenie nie jesteśmy w stanie "skonsumować" tej kwoty w tym roku dlatego, że dopiero złożyliśmy wniosek o dofinansowanie i mamy świadomość, że my zablokujemy te pieniądze w budżecie miasta Opola, natomiast nie będziemy realizować tej inwestycji w tym roku.

- To efekt porozumienia, jakie jest między gminą Dąbrowa a Opolem o przekazaniu nieruchomości. My z drugiej strony przekazujemy pieniądze, które pozwolą sfinansować ważne wydarzenia, ważne zadania inwestycyjne w samej gminie Dąbrowa. Jest to przykład tego, że Opole i sąsiedzi mogą współpracować - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

1,5 miliona złotych z budżetu Opola zostanie przeznaczone na wsparcie finansowe działalności szkół podstawowych w Chróścinie, Dąbrowie oraz na przystosowanie budynku byłego gimnazjum w Żelaznej na przedszkole.
Marcin Oszańca, Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »