Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-24, 09:51 Autor: Mariusz Chałupnik

"Takiego miejsca brakowało". Dąbrowa buduje rolkowisko

Budowa rolkowiska w Dąbrowie [fot. UG Dąbrowa]
Budowa rolkowiska w Dąbrowie [fot. UG Dąbrowa]
Budowa rolkowiska w Dąbrowie [fot. UG Dąbrowa]
Budowa rolkowiska w Dąbrowie [fot. UG Dąbrowa]
Nie tylko dla sportu i rekreacji, ale również dla integracji. W Dąbrowie powstaje rolkowisko. To miejsce, z którego na co dzień będzie korzystała głównie miejscowa młodzież, ale również piłkarze, a czasami pozostali mieszkańcy, nie tylko z gminy.
- Powstanie rolkowiska poprzedziły konsultacje z naszą młodzieżą - mówi Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy. - Młodzież lobbowała w kierunku powstania takiego skateparku. Grupy młodych ludzi przekazywały mi informację, że muszą jeździć do Opola, żeby szukać takich miejsc. Będziemy też realizować jeszcze dodatkowe działania, tak zwane miękkie. To będą spotkania, rolkowanie z innymi gminami. Zawarliśmy umowę partnerską z gminami ościennymi na wspólne integracyjne spotkania.

Inwestycja realizowana jest przez gminę wraz z miejscowym klubem piłkarskim KS Dąbrowa.

- To jest nasz projekt partnerski, a jego beneficjentem jest tak naprawdę klub, który będzie miał z niego wymierne korzyści - zaznacza Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Przedsięwzięcie zakładało budowę rolkowiska, skateparku i remont szatni sportowych. Do tego upiększenie i zagospodarowanie miejsc zielonych.

Całkowity koszt tej inwestycji to 470 tysięcy złotych. Uzyskała ona dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Rolkowisko ma być gotowe na wakacje.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 15:30 Kluczborski magistrat chce pomagać seniorom i chorym w codziennych sprawach podczas jesiennej fali COVID-19 Gmina Kluczbork kontynuuje program pomocy osobom starszym, samotnym i chorym w celu zminimalizowania ryzyka infekcji COVID-19. » więcej 2020-10-27, godz. 14:45 Kolejny etap prac w rejonie dworca Opole Wschodnie. Tunel jest "wpychany" w nasyp Drogowcy rozpoczęli 'przecisk' tunelu w nasypie kolejowym w rejonie dworca Opole Wschodnie. Prace mają związek z budową centrum przesiadkowego, czyli gruntowną… » więcej 2020-10-27, godz. 14:38 Kierowca tira zasnął za kierownicą. Uderzył w barierki na A4 Kierowca samochodu ciężarowego najprawdopodobniej zasnął w trakcie jazdy na autostradzie A4 i uderzył w barierki. Doszło do tego na 237 kilometrze na wysokości… » więcej 2020-10-27, godz. 14:15 Dobre tempo prac drogowych w Otmuchowie. Na wiosnę poprawi się dojazd do jeziora i dworca, a także terenów inwesty… Gmina Otmuchów modernizuje kolejne drogi w mieście. Obecnie ekipy budowlane można spotkać na ulicach Krakowskiej i Kolejowej. » więcej 2020-10-27, godz. 13:45 Z "kłódek miłości" zebranych z Mostu Groszowego powstanie pojemnik na nakrętki. Tak zdecydowali opolanie W internetowej ankiecie na temat możliwego zagospodarowania 'kłódek miłości' usuniętych z remontowanego Mostu Groszowego w Opolu udział wzięło 1618 o… » więcej 2020-10-27, godz. 13:20 Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki pomogli uratować życie zawałowca Do zdarzenia doszło w środku dnia w centrum Kędzierzyna-Koźla. Starsi posterunkowi Sebastian Roter i Bartosz Mościcki zajęci byli kontrolą kierowcy, gdy… » więcej 2020-10-27, godz. 12:53 Osobówka zderzyła się z autobusem MZK. Nikomu nic się nie stało Samochód osobowy zderzył się o poranku z autobusem MZK na ulicy Ozimskiej w Opolu. » więcej 2020-10-27, godz. 12:45 W Nysie może powstać rehabilitacja kardiologiczna. "Chcemy zabezpieczać pacjentów przed ponownymi interwencjami" Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca chcą rozwijać swą obecną działalność prowadzoną w Nysie. Prywatna spółka chce pomagać w powrocie do zdrowia między… » więcej 2020-10-27, godz. 12:05 Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin i Martyna Nakonieczny apelują do radnych sejmiku o przyjęcie Samorządowej Karty… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego pochylą się dziś (27.10) nad petycją Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie przyjęcia tzw. Samorządowej Karty… » więcej 2020-10-27, godz. 11:45 Matka, dziadek i konkubent gwałcili dzieci. Będzie kasacja w głośnej sprawie z Krapkowic Według prokuratury, matka, jej konkubent i dziadek wielokrotnie gwałcili ze szczególnym okrucieństwem trójkę małych dziewczynek. W styczniu tego roku Sąd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***