Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-22, 22:30 Autor: Katarzyna Doros

Urzędy zwiększają dostępność dla mieszkańców. W budynkach kędzierzyńskiego ratusza utworzono punkty recepcyjne

Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle [fot. Adam Lecibil]
Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle [fot. Adam Lecibil]
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, którzy chcą odebrać dowód osobisty, zarejestrować noworodka czy załatwić inne niezbędne sprawy w ratuszu, muszą najpierw poczekać w punkcie recepcyjnym. Takie punkty utworzono w każdym z budynków kędzierzyńskiego magistratu. Choć od dziś (22.04) wiele urzędów rozszerza swoją działalność, nadal w pierwszej kolejności preferowany jest kontakt telefoniczny lub mailowy.
- W każdym z punktów recepcyjnych jest także ustawiona skrzynka, do której można wrzucać dokumenty - mówi Piotr Pękala, rzecznik prasowy kędzierzyńskiego ratusza. - Ta urna jest opróżniana co 30 minut, więc dokumenty w formie papierowej także są przyjmowane. Oczywiście dbamy o to, aby te osoby, które znajdują się w punkcie recepcyjnym przebywały w odpowiedniej i bezpiecznej odległości od siebie. Mieszkańcy, którzy przychodzą do urzędu, również czekają w tym punkcie recepcyjnym, wtedy obsługuje ich pracownik wydziału. Ze względów bezpieczeństwa ma on zakryte usta i nos za pomocą maseczki lub przyłbicy i w rękawiczkach odbiera dokumenty od mieszkańców.

Aby ograniczyć możliwość grupowania się większej liczby mieszkańców np. w Urzędzie Stanu Cywilnego urzędnicy proszą, by przychodzić osobiście dopiero po wcześniejszym umówieniu terminu.
Piotr Pękala

Wiadomości z regionu

2020-10-28, godz. 17:12 2 wychowanków Przedszkola Publicznego nr 43 w Opolu zakażonych koronawirusem Mamy kolejne zakażeniach koronawirusem w opolskich przedszkolach. Jak informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza zakażenia potwierdzono… » więcej 2020-10-28, godz. 16:07 Uszkodził samochód i zaatakował kierowcę. Niebezpieczne zdarzenie w Luboszycach Na pasie ruchu podszedł do samochodu i bez powodu rozbił w nim szybę. Mowa o mężczyźnie, który dzisiaj (28.10) w Luboszycach uszkodził pojazd i próbował… » więcej 2020-10-28, godz. 16:00 Poseł Bortniczuk zawiadomił policję o internetowych groźbach wobec siebie i jego rodziny. "Trzeba znać granicę" Groźby wobec posła Kamila Bortniczuka i jego rodziny ktoś kierował na portalu społecznościowym. Sprawa trafiła na policję. » więcej 2020-10-28, godz. 16:00 "Nie chcemy się zamykać, dlatego wprowadzamy dodatkowe restrykcję". Placówki wsparcia dla matek i dzieci zmieniają… W czasie pandemii swoje funkcjonowanie ograniczyć musiały placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz domy matki i dziecka. Wprowadzone zostały w nich dodatkowe… » więcej 2020-10-28, godz. 15:49 Zmiany w planie gospodarki odpadami w regionie. Transport z nielegalnym załadunkiem będzie trafiać do punktu w Doma… Samochody, które przewożą nielegalne ładunki i zostaną zatrzymane przez Krajową Administrację Skarbową, Straż Graniczną czy Inspekcję Transportu Drogowego… » więcej 2020-10-28, godz. 15:00 Opolski ratusz ogłosił laureatów konkursu imienia Jana Całki W kategorii 'Lider Społeczny Roku' zwycięzcą została Halina Łubniewska, a w kategorii 'Pożytek Roku' nagrodzona została 'Placówka wsparcia dziennego świetlica… » więcej 2020-10-28, godz. 14:15 MZK w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił dodatkowe linie autobusowe kursujące w rejonie cmentarzy Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił dodatkowe linie autobusowe, które będą kursować w rejonie cmentarzy. - Okres Wszystkich Świętych… » więcej 2020-10-28, godz. 13:55 Dron będzie kontrolował namysłowskie kominy. Chcieli tego sami mieszkańcy Namysłów chce skuteczniej dbać o jakość powietrza. Pomóc ma w tym dron, mogący zbierać próbki dymu wydobywającego się z kominów. » więcej 2020-10-28, godz. 13:30 Ministerstwo Zdrowia: 18 820 nowych przypadków COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie 395 zakażeń [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (28.10) o 18 820 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, w tym o 395 na Opolszczyźnie. W regionie od początku… » więcej 2020-10-28, godz. 13:05 Ogólnopolski projekt "Tydzień Uczniowskiej SuperMocy” realizowany był również w Głubczycach Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach włączył się do ogólnopolskiej akcji 'Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. Projekt ma na celu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***