Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-20, 18:25 Autor: Katarzyna Doros

Dwoje opolskich pacjentów z koronawirusem wyleczonych. Dziś opuścili oddział zakaźny szpitala w Opolu. Raport dnia

oddział zakaźny w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
oddział zakaźny w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Belova59 z Pixabay ]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Belova59 z Pixabay ]
Dwoje pacjentów z Opolszczyzny, u których wcześniej stwierdzono koronawirusa jest zdrowych i opuściło dziś (20.03) oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Jak informuje Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego - pacjenci czują się dobrze i można o nich mówić, jako o osobach wyleczonych. Ze względu na dobro pacjentów nie ujawnia się ich wieku ani powiatów, z których pochodzą.

Doktor Błudzin wyjaśnia, że teraz - jak po każdej poważnej chorobie - zalecono rekonwalescencję. Ordynator nie zdradza jednoznacznie, czy osoby te pozostaną w kwarantannie. Może tak się zdarzyć, jeśli są nią już objęte bliscy z rodziny.

Dziś (20.03) oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu opuściło w sumie 7 osób. Nadal hospitalizowanych jest troje pacjentów zakażonych koronawirusem, a kilkanaście czeka na wyniki testów.

Opolszczyzna dzisiaj bez nowych nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Ogółem w regionie hospitalizowane są 24 osoby, które czekają na wyniki testów na obecność wirusa powodującego COVID-19. 354 mieszkańców Opolszczyzny jest poddanych kwarantannie, a 1014 pozostaje pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Tak przedstawia się wieczorny raport o sytuacji epidemiologicznej w regionie przesłany przez służby wojewody opolskiego.

W Opolu przygotowany został projekt uchwały, która zwalnia rodziców z obowiązku opłat za żłobek, kiedy zawieszona jest działalność placówek ze względu na zagrożenie koronawirusem. Natomiast rodzice, którzy starają się o przyjęcie dziecka do przedszkola w stolicy regionu, w związku z sytuacją epidemiologiczną wymagane dokumenty będą mogli składać elektronicznie.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii, a lekcje w szkołach zostają zawieszone do Wielkanocy.

W całym kraju hospitalizowanych jest 898 osób, 47115 zostało objętych kwarantanną, a 53117 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Po powrocie do kraju do kwarantanny zgłoszono 62120 osób. Do godziny 16:00 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 411 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 5 osób, które zmarły.
Relacja Katarzyny Doros

Wiadomości z regionu

2020-04-07, godz. 21:32 Nyska uczelnia pomaga studentom, którzy przez koronawirusa stracili płynność finansową. "Nie chcemy, by rezygnowali przez… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wspiera finansowo studentów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. » więcej 2020-04-07, godz. 20:50 W marcu do opolskiego ZUS trafiło 1260 wniosków o zawieszenie i wyrejestrowanie działalności gospodarczej. Kto może, biznes… W marcu w opolskich placówkach ZUS zgłoszono 1260 wniosków o zawieszeniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej. Najwięcej - 402 - zanotowano w Opolu. W związku… » więcej 2020-04-07, godz. 20:00 W czasie pandemii opolscy logistycy nie zrywają kontaktu z "misjonarzami" Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej nie tylko pomagają w kontrolowaniu osób przebywających na kwarantannie, czy w transporcie środków ochrony osobistej… » więcej 2020-04-07, godz. 19:45 Pieniądze od browaru pomogą w walce z koronawirusem. Namysłowski szpital kupuje kolejny sprzęt medyczny Namysłowski szpital otrzymał kolejne wsparcie od sektora biznesu. Tym razem 100 tysięcy złotych na rzecz lecznicy przekazał miejscowy browar. » więcej 2020-04-07, godz. 18:30 Opolska ginekologia też ma bezpieczny i nowoczesny sprzęt do pomiaru temperatury. To wsparcie ze strony Politechniki O… Politechnika Opolska wspiera kolejne szpitale w walce z koronawirusem. Profesjonalna kamera termowizyjna wraz z oprogramowaniem trafiła do Klinicznego Centrum… » więcej 2020-04-07, godz. 17:59 Raport dnia: 6 kolejnych mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem. Zmarła 61-letnia pacjentka szpitala w Kędzierzy… Na Opolszczyźnie COVID-19 potwierdzono dziś (07.04) u sześciu kolejnych osób, co oznacza, że liczba zakażonych w regionie wzrosła do 107. Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-07, godz. 17:15 Brzescy seniorzy dostaną od miasta środki ochronne. Wsparcie trafiło też m.in. do szpitala Część mieszkańców Brzegu otrzyma od miasta bezpłatne środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Podobne wsparcie magistrat przekazał do tej pory szpitalowi… » więcej 2020-04-07, godz. 16:45 Rodzice osób niepełnosprawnych mogą wnioskować do ZUS-u o zasiłek opiekuńczy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje kolejne wnioski dotyczące 14-dniowego zasiłku opiekuńczego. » więcej 2020-04-07, godz. 16:32 Opolscy wędkarze karani za łamanie obostrzeń Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie ominęły wędkarzy. Policja patrolująca opolskie akweny nakłada kary… » więcej 2020-04-07, godz. 15:34 Przedsiębiorcy z Opola, którzy wynajmują lokale od miasta mogą liczyć na pomoc Opole przygotowało pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Rozwiązania, które mają pomóc lokalnemu biznesowi oparte są na ulgach związanych z najmem, dzierżawą i użytkowaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »