Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-27, 11:20 Autor: Daniel Klimczak

Zmiany na czele namysłowskiej rady miasta. Przewodniczący odwołany, a jego zastępcy sami zrezygnowali z funkcji

Byłe prezydium namysłowskiej rady miejskiej. Od lewej: Marcin Biliński, Jacek Fior, Jakub Włodarczyk [fot. Daniel Klimczak]
Byłe prezydium namysłowskiej rady miejskiej. Od lewej: Marcin Biliński, Jacek Fior, Jakub Włodarczyk [fot. Daniel Klimczak]
Obrady rady miejskiej w Namysłówie [fot. Daniel Klimczak]
Obrady rady miejskiej w Namysłówie [fot. Daniel Klimczak]
Namysłowska rada miejska będzie miała nowe prezydium. Na dzisiejszej (27.02) sesji radni odwołali dotychczasowego przewodniczącego, a jego dwaj zastępcy podali się do dymisji.
Glosowanie nad odwołaniem przewodniczącego to efekt wniosku, pod którym podpisało się 10 radnych PiS, PSL i Wspólnoty Obywatelskiej 2006. Jeden z jego sygnatariuszy, Jacek Ochędzan z Prawa i Sprawiedliwości wskazuje, że powodem takiego kroku była między innymi utrata zaufania do dotychczasowego prezydium.

- Zawsze powodów jest wiele. Niestety, sposób prowadzenia rady typowo upartyjniony, typowo z przekonaniami, jak gdyby, jednej opcji. Kuriozum było odbieranie głosu burmistrzowi - powiedział.

Za odwołaniem Jacka Fiora zagłosowało 11 radnych przy 10 głosach sprzeciwu. Były przewodniczący rady powiedział Radiu Opole, że decyzja rady nie spowodowała u niego wielkiego zaskoczenia. Jak stwierdził, o jego odwołaniu zdecydowały głównie względy polityczne.

- 463 dni czekaliśmy na to odwołanie, bo przy każdej sesji o tym mówiono. Koniec końców to jest polityka, no niestety, chociaż druga strona przez rok mówiła, że to my robimy politykę. Udało się przekonać innych radnych, że warto się przytulić do władzy, zrobili to, no i tyle - dodaje.

Dotychczasowi wiceprzewodniczący - Marcin Biliński i Jakub Włodarczyk - złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji, jednak odmówili komentarza dla Radia Opole.

Dodajmy, że do czasu wyboru nowego prezydium obradom przewodniczy radny-senior, Kazimierz Kos.
Jacek Ochędzan
Jacek Fior

Wiadomości z regionu

2020-07-02, godz. 14:30 Przyszłość Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu uzależniona od wyników… Działalność zamiejscowego wydziału Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu jest uzależniona od wyników rekrutacji. Filia od początku ma problemy z naborem… » więcej 2020-07-02, godz. 14:13 Osiedle w miejscu stadionu miejskiego w Nysie ma nawiązywać do historycznej zabudowy miasta. Nie każdy cieszy się z tej… 254 mieszkania na wynajem mają powstać na terenie obecnego stadionu miejskiego w Nysie. Władze miasta wstępnie wybrały koncepcję budowy osiedla, którą w życie… » więcej 2020-07-02, godz. 13:34 Będzie wsparcie. Rajcy Opola przyjęli program dofinansowania par, korzystających z zapłodnienia metody in vitro Pary z Opola będą mogły skorzystać z miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Uchwałę regulującą temat przyjęli na dzisiejszej sesji (02.07)… » więcej 2020-07-02, godz. 13:32 Betoniarka wjechała do rowu Do wypadku ciężarówki - auta do transportu betonu doszło w Zawadzie, na trasie powiatowej z Głogówka w kierunku Mosznej. Kierowca został poszkodowany. » więcej 2020-07-02, godz. 13:15 33-latek z Prudnika narkotyki ukrywał w lodówce. Grozi mu do 10 lat więzienia Blisko 100 g amfetaminy i ponad 50 g marihuany znaleźli w domu jednego z mieszkańców Prudnika kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową. 33-latek narkotyki… » więcej 2020-07-02, godz. 13:00 Policja apeluje: nie zostawiaj dzieci i zwierząt w rozgrzanym samochodzie Podczas upałów samochód w bardzo krótkim czasie potrafi nagrzać się do bardzo wysokich temperatur. Wewnątrz tworzą się warunki podobne do panujących w szklarni… » więcej 2020-07-02, godz. 11:49 38-letnia rowerzystka zginęła w Namysłowie. Miała zjechać z chodnika pod koła samochodu Policjanci z Namysłowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginęła 38-letnia rowerzystka. Kobieta z nieustalonych przyczyn zjechała z chodnika… » więcej 2020-07-02, godz. 11:15 Mjr Wojciech Bakalarz z WKU w Opolu: "Żołnierzem może zostać praktycznie każdy" - Jeżeli jest chęć i dobry stan zdrowia, to praktycznie każdy może zostać żołnierzem - zapewnił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole mjr Wojciech Bakalarz z… » więcej 2020-07-02, godz. 11:09 7 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. W całej Polsce potwierdzono kolejnych 371 zachorowań i 15 zgonów 7 kolejnych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. O 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 371 nowych zarażeniach i 15 zgonach w całej Polsce. » więcej 2020-07-02, godz. 11:00 Do późnego wieczora na całej Opolszczyźnie możliwe są burze. Synoptycy nie wykluczają gradu Kolejne ostrzeżenie przed burzami z gradem dla całego województwa opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »