Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-27, 11:20 Autor: Daniel Klimczak

Zmiany na czele namysłowskiej rady miasta. Przewodniczący odwołany, a jego zastępcy sami zrezygnowali z funkcji

Byłe prezydium namysłowskiej rady miejskiej. Od lewej: Marcin Biliński, Jacek Fior, Jakub Włodarczyk [fot. Daniel Klimczak]
Byłe prezydium namysłowskiej rady miejskiej. Od lewej: Marcin Biliński, Jacek Fior, Jakub Włodarczyk [fot. Daniel Klimczak]
Obrady rady miejskiej w Namysłówie [fot. Daniel Klimczak]
Obrady rady miejskiej w Namysłówie [fot. Daniel Klimczak]
Namysłowska rada miejska będzie miała nowe prezydium. Na dzisiejszej (27.02) sesji radni odwołali dotychczasowego przewodniczącego, a jego dwaj zastępcy podali się do dymisji.
Glosowanie nad odwołaniem przewodniczącego to efekt wniosku, pod którym podpisało się 10 radnych PiS, PSL i Wspólnoty Obywatelskiej 2006. Jeden z jego sygnatariuszy, Jacek Ochędzan z Prawa i Sprawiedliwości wskazuje, że powodem takiego kroku była między innymi utrata zaufania do dotychczasowego prezydium.

- Zawsze powodów jest wiele. Niestety, sposób prowadzenia rady typowo upartyjniony, typowo z przekonaniami, jak gdyby, jednej opcji. Kuriozum było odbieranie głosu burmistrzowi - powiedział.

Za odwołaniem Jacka Fiora zagłosowało 11 radnych przy 10 głosach sprzeciwu. Były przewodniczący rady powiedział Radiu Opole, że decyzja rady nie spowodowała u niego wielkiego zaskoczenia. Jak stwierdził, o jego odwołaniu zdecydowały głównie względy polityczne.

- 463 dni czekaliśmy na to odwołanie, bo przy każdej sesji o tym mówiono. Koniec końców to jest polityka, no niestety, chociaż druga strona przez rok mówiła, że to my robimy politykę. Udało się przekonać innych radnych, że warto się przytulić do władzy, zrobili to, no i tyle - dodaje.

Dotychczasowi wiceprzewodniczący - Marcin Biliński i Jakub Włodarczyk - złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji, jednak odmówili komentarza dla Radia Opole.

Dodajmy, że do czasu wyboru nowego prezydium obradom przewodniczy radny-senior, Kazimierz Kos.
Jacek Ochędzan
Jacek Fior

Wiadomości z regionu

2021-06-21, godz. 14:15 Popołudniu nad Opolszczyznę mają dotrzeć burze. Służby meteo wydały nowe ostrzeżenia, wyższego stopnia Ostrzeżenie 2. stopnia wydano dla powiatów brzeskiego, głubczyckiego, krapkowickiego, namysłowskiego, nyskiego, opolskiego, prudnickiego i Opola. » więcej 2021-06-21, godz. 14:00 W opolskich lasach mamy II stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy czekają na deszcz, jeśli go nie będzie - wprowadzą… W opolskich lasach od kilku tygodni obowiązuje II stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ścioły wynosi zaledwie 12 procent. Choć prognozy na najbliższe… » więcej 2021-06-21, godz. 13:48 Ruszają egzaminy zawodowe. Do końcowego sprawdzianu przystępują również uczniowie głubczyckiego "Rolniczaka" Rozpoczęła się letnia sesja egzaminów potwierdzająca kwalifikacje w zawodzie i egzaminów zawodowych. W Głubczycach do egzaminów przystąpią między innymi… » więcej 2021-06-21, godz. 12:49 Ukradł towar za niespełna tysiąc złotych. Łupem nie cieszył się długo, a za włamanie może "odsiedzieć" nawet… Nawet do 15 lat więzienia grozi 39-letniemu włamywaczowi, który okradł sklep w jednej z podgrodkowskich miejscowości. Mężczyzna niedługo potem wpadł w… » więcej 2021-06-21, godz. 12:30 Mieszkaniec Opola wstrzymał odlot samolotu. Był pijany Pijany 32-letni opolanin był pasażerem rejsowego połączenia z Gdańska do Wrocławia. - Maszyna znajdowała się już na pasie startowym gdańskiego lotniska… » więcej 2021-06-21, godz. 12:20 W regionie potwierdzono 3 nowe zakażenia koronawirusem. W kraju ponad 70 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 73 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 3 na Opolszczyźnie. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami… » więcej 2021-06-21, godz. 11:46 TIR taran na obwodnicy północnej Opola. To kolejny taki przypadek Samochód ciężarowy przez 50 metrów pchał osobówkę na obwodnicy północnej Opola, w rejonie stacji paliw BP. Według informacji policji, 41-letni kierowca… » więcej 2021-06-21, godz. 11:10 W Opolu są dzieci, dla których brakło miejsc w publicznych przedszkolach Około 15 dzieci nie dostanie się po wakacjach do opolskich przedszkoli publicznych. Sytuacja nie jest najgorsza, bo miesiąc temu po pierwszym etapie rekrutacji… » więcej 2021-06-21, godz. 10:10 IMGW ostrzega. Dzisiaj w naszym regionie burze z gradem i silnym wiatrem Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu. Cały czas będzie obowiązywało też ostrzeżenie przed upałami. » więcej 2021-06-21, godz. 09:15 Senator PiS Jerzy Czerwiński o problemach z wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich Senat po raz kolejny odrzucił kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Była to już piąta próba powołania następcy Adama Bodnara. Tym razem chodziło o… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »