Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-26, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Urząd Miasta Opola udostępnił wyremontowane mieszkanie zawodowej rodzinie zastępczej. To prawie 90 metrów kwadratowych

Mieszkanie dla zawodowej rodziny zastępczej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mieszkanie dla zawodowej rodziny zastępczej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mieszkanie dla zawodowej rodziny zastępczej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mieszkanie dla zawodowej rodziny zastępczej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mieszkanie dla zawodowej rodziny zastępczej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mieszkanie dla zawodowej rodziny zastępczej w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Przemysław Zych przekazuje klucze pani Joannie [fot. Witold Wośtak]
Przemysław Zych przekazuje klucze pani Joannie [fot. Witold Wośtak]
Klucze do wyremontowanego mieszkania odebrała dziś (26.02) zawodowa rodzina zastępcza w Opolu. W lokalu o powierzchni prawie 90 metrów kwadratowych przy ulicy Kominka zamieszkała pani Joanna z czwórką dzieci.
Większość remontu udało się wykonać dzięki Centrum Re-Start z Opola, a meble czy sprzęt AGD pochodzą od sponsorów.

Pani Joanna, jako zawodowa rodzina zastępcza, zaznacza, że to bardzo duże wsparcie, a każde dziecko ma inny bagaż doświadczeń.

- Te dzieci potrzebują pomocy, bo są po przejściach. Matka chłopca aktualnie przytulonego do mnie nadużywała alkoholu przez całą ciążę. Kubuś zmagał się z problemami od samego początku, bo wzięłam go ze szpitala. Chodzi o to, aby on mógł zrobić jakiekolwiek postępy. Na dziś Kuba pięknie chodzi i zaczyna mówić. Jest kochany, przytula się - traktuje jak rodzinę.

Przemysław Zych, wiceprezydent Opola, dodaje, że pani Joannie zaproponowano kilka lokali do wyboru.

- Oceniła, że to mieszkanie jest najbardziej spójne z jej wyobrażeniami i potrzebami. Lokal był w stanie wymagającym remontu. Może to nie była kapitalka, natomiast z pewnością trzeba było je odświeżyć. Do zrobienia była kuchnia, toalety oraz całe wyposażenie. Wszystko udało się wykonać w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, podkreśla, że zawodowa rodzina zastępcza to praca bez urlopu i chorobowego.

- To praca 24 godziny na dobę, a wynagrodzenie jest relatywnie niewysokie. Wydaje nam się więc, że jeśli miasto da mieszkania do użytkowania, jest konkretny bonus. W tym czasie możemy na przykład wynająć komuś swoje mieszkanie. Według mnie, ten kierunek pomoże nam zmienić tę smutną statystykę.

Przypomnijmy, rodzina zastępcza różni się od zawodowej rodziny zastępczej tym, że w drugim przypadku pod opiekę bierze się co najmniej troje dzieci.
Pani Joanna
Przemysław Zych
Małgorzata Kozak

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 22:00 Konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów na żywo, ale z rygorem sanitarnym Od poniedziałku (25.05) ósmoklasiści i maturzyści mogą korzystać z dobrowolnych konsultacji organizowanych w szkołach. Z powodu pandemii koronawirusa dotychczas… » więcej 2020-05-27, godz. 21:00 Szpitale wznawiają zabiegi, wzrośnie zapotrzebowanie na dawców krwi W opolskim centrum krwiodawstwa spore zapasy krwi. Szpitale jednak przystępują do realizowania zabiegów, które zostały wstrzymane z powodu pandemii, więc zapotrzebowanie… » więcej 2020-05-27, godz. 20:30 Kwarantanna kluczborskiego szpitala. Wstrzymano przyjęcia i wypisy Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku do odwołania wstrzymało przyjęcia i wypisy pacjentów z powodu kwarantanny. » więcej 2020-05-27, godz. 20:30 Raport dnia: 9 zakażeń i 6 ozdrowieńców na Opolszczyźnie. Premier przedstawił plan IV etapu łagodzenia obostrzeń 9 zarażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (27.05) na Opolszczyźnie. » więcej 2020-05-27, godz. 20:00 Prudnik: funkcjonariusz zakładu karnego zatrzymał sprawcę kradzieży na stacji paliw Opolski funkcjonariusz służby więziennej zatrzymał złodzieja w czasie wolnym od pracy. Chodzi o sierżanta sztabowego Andrzeja Millera, który pełni służbę w prudnickim… » więcej 2020-05-27, godz. 18:35 Do 611 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 7 nowych przypadków w popołudniowym raporcie MZ 7 kolejnych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie i 6 powrotów do zdrowia. W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych zachorowaniach… » więcej 2020-05-27, godz. 18:15 Radni Opola wracają do CWK. W czwartek XXVI sesja rady miasta Przystąpienie do projektu wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, korekty budżetowe, czy też zmiany w gospodarce niskoemisyjnej. Jutro (28.05) odbędzie się XXVI… » więcej 2020-05-27, godz. 17:15 Oszuści ponownie uderzyli w powiecie nyskim. Metodą "na BLIK" wyłudzili ponad 3,5 tysiąca złotych Oszuści po raz kolejny skutecznie zaatakowali mieszkańców regionu. Tym razem ich ofiarami padli mieszkańcy powiatu nyskiego, którzy stracili pieniądze za pośrednictwem… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Badania przesiewowe ujawniły 3 zarażenia koronawirusem wśród personelu zakładów opiekuńczych na Opolszczyźnie Trzy pracownice zamkniętych zakładów opiekuńczo-leczniczych w naszym regionie zakażone koronawirusem. Wszystkie miały pozytywne wyniki testów przesiewowych wykonywanych… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Opole: ruch na ulicach większy, włączono sygnalizację na przejściach dla pieszych W centrum Opola ponownie uruchomiono sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych. To efekt powrotu zwiększonego natężenia ruchu na drogach i troska o bezpieczeństwo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »