Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-24, 15:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Najmłodsi mieli spokojny wypoczynek. Policja i sanepid podsumowują ferie

Kontrola autokaru [KPP w Brzegu]
Kontrola autokaru [KPP w Brzegu]
- To były bardzo spokojne i bezpieczne ferie zimowe - oceniają opolskie służby, które sprawdzały miejsca wypoczynku dzieci oraz przewoźników, którzy dowozili uczniów na zimowiska. Opolska policja oraz sanepid przeprowadziły łącznie ponad 200 kontroli.
Funkcjonariusze policji podczas ferii organizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą, aby uświadamiać, jakie zagrożenia mogą na nich czyhać podczas zimowego wypoczynku. Kontrolowali miejsca sprzedaży alkoholu oraz tytoniu, a także stan techniczny autokarów.

- Ferie, to także wytężony czas pracy dla funkcjonariuszy drogówki, którzy między innymi sprawdzili 70 autokarów - mówi sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Bardzo cieszy fakt, że sprawdzenia te nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Policjanci w trakcie ferii przeprowadzali również min. kontrole trzeźwości. Było ich ponad 13 tysięcy. Z tej liczby 80 kierowców zdecydowało się na jazdę na "podwójnym gazie". Dodatkowo mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie prędkości oraz 5 za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

135 kontroli miejsc, gdzie wypoczywały dzieci przeprowadził podczas ferii opolski sanepid.

- Jedyną nieprawidłowość stwierdziliśmy w ośrodku na terenie powiatu nyskiego - informuje Katarzyna Cieślik z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

- Był to niewłaściwy stan techniczny pomieszczeń bloku żywieniowego. W związku z tym wdrożono postępowanie administracyjne. Nie odnotowaliśmy żadnych przypadków zagrażających życiu i zdrowiu wypoczywających.

Według danych Kuratorium Oświaty w Opolu w naszym województwie zorganizowanych było 241 aktywnych form wypoczynku.
sierżant sztabowy Przemysław Kędzior
Katarzyna Cieślik

Wiadomości z regionu

2021-06-21, godz. 14:15 Popołudniu nad Opolszczyznę mają dotrzeć burze. Służby meteo wydały nowe ostrzeżenia, wyższego stopnia Ostrzeżenie 2. stopnia wydano dla powiatów brzeskiego, głubczyckiego, krapkowickiego, namysłowskiego, nyskiego, opolskiego, prudnickiego i Opola. » więcej 2021-06-21, godz. 14:00 W opolskich lasach mamy II stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy czekają na deszcz, jeśli go nie będzie - wprowadzą… W opolskich lasach od kilku tygodni obowiązuje II stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ścioły wynosi zaledwie 12 procent. Choć prognozy na najbliższe… » więcej 2021-06-21, godz. 13:48 Ruszają egzaminy zawodowe. Do końcowego sprawdzianu przystępują również uczniowie głubczyckiego "Rolniczaka" Rozpoczęła się letnia sesja egzaminów potwierdzająca kwalifikacje w zawodzie i egzaminów zawodowych. W Głubczycach do egzaminów przystąpią między innymi… » więcej 2021-06-21, godz. 12:49 Ukradł towar za niespełna tysiąc złotych. Łupem nie cieszył się długo, a za włamanie może "odsiedzieć" nawet… Nawet do 15 lat więzienia grozi 39-letniemu włamywaczowi, który okradł sklep w jednej z podgrodkowskich miejscowości. Mężczyzna niedługo potem wpadł w… » więcej 2021-06-21, godz. 12:30 Mieszkaniec Opola wstrzymał odlot samolotu. Był pijany Pijany 32-letni opolanin był pasażerem rejsowego połączenia z Gdańska do Wrocławia. - Maszyna znajdowała się już na pasie startowym gdańskiego lotniska… » więcej 2021-06-21, godz. 12:20 W regionie potwierdzono 3 nowe zakażenia koronawirusem. W kraju ponad 70 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 73 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 3 na Opolszczyźnie. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami… » więcej 2021-06-21, godz. 11:46 TIR taran na obwodnicy północnej Opola. To kolejny taki przypadek Samochód ciężarowy przez 50 metrów pchał osobówkę na obwodnicy północnej Opola, w rejonie stacji paliw BP. Według informacji policji, 41-letni kierowca… » więcej 2021-06-21, godz. 11:10 W Opolu są dzieci, dla których brakło miejsc w publicznych przedszkolach Około 15 dzieci nie dostanie się po wakacjach do opolskich przedszkoli publicznych. Sytuacja nie jest najgorsza, bo miesiąc temu po pierwszym etapie rekrutacji… » więcej 2021-06-21, godz. 10:10 IMGW ostrzega. Dzisiaj w naszym regionie burze z gradem i silnym wiatrem Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu. Cały czas będzie obowiązywało też ostrzeżenie przed upałami. » więcej 2021-06-21, godz. 09:15 Senator PiS Jerzy Czerwiński o problemach z wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich Senat po raz kolejny odrzucił kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Była to już piąta próba powołania następcy Adama Bodnara. Tym razem chodziło o… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »