Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-22, 20:40 Autor: Daniel Klimczak

Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala

XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
Mariusz Drożdżal [fot. PWSZ Nysa]
Mariusz Drożdżal [fot. PWSZ Nysa]
Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów, pokonując czwórkę nominowanych.
Kapituła konkursowa uznała, że nagroda trafi do muzyka za wkład, jaki do tej pory wniósł w promocję miasta w kraju i za granicą. Sam laureat nie mógł osobiście odebrać statuetki, ponieważ przebywa na konferencji w Macedonii. W imieniu nagrodzonego wyróżnienie odebrała jego żona, Krystyna Groszkowska-Drożdżal, która powiedziała Radiu Opole, że to zasłużone wyróżnienie.

- Serce wkłada w to wszystko, co się tutaj dzieje, całą swoją osobowość, swój czas wolny. Chociaż jest zawodowym muzykiem, to jednak jest to poza jego pracą, więc całe jego serce jest właśnie w tej pracy, więc na pewno zasłużył - przyznaje.

Wśród pozostałych nominowanych znaleźli się Teresa Czarnołęska, dyrektor Zespołu Szkół Pascal, Marta Wegrzyn, która od lat pomaga poszkodowanym zwierzętom, dyrektor zakładu produkcji bioetanolu w Goświnowicach Arkadiusz Komorowski czy Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową Mówimy NIEboRAKOWI.

Jak podkreśla przewodnicząca jury prof. Monika Kamińska, wybór zwycięzcy był niełatwy, bo każdy z finalistów zasłużył na uznanie.

- Bardzo trudna decyzja i z takim bólem serca omawialiśmy właściwie każdą osobę, bo każda jest ciekawa, każda coś robi, coś innego, ciekawego. Wybraliśmy bardzo dużą większością głosów, czyli jednak skłaniali się wszyscy do tego, żeby to była jednak osobowość Mariusza Drożdżala - dodaje.

Galę wręczenia nagród uświetnił występ Marka Bałaty, który zaprezentował utwory Czesława Niemena w nieco odmienionych, jazzowych aranżacjach.

Dodajmy, że kolejna edycja plebiscytu odbędzie się za 2 lata.
Krystyna Groszkowska-Drożdżal
prof. Monika Kamińska

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 21:45 W nyskim szpitalu działają już dwa OIOM-y. "Jesteśmy przygotowani jeszcze na 6 miejsc z respiratorami" W nyskim szpitalu od dziś (01.04) działa drugi OIOIM. To przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. » więcej 2020-04-01, godz. 21:22 Raport dnia: 5 nowych zarażonych koronawirusem na Opolszczyźnie. Nowe obostrzenia weszły w życie Mamy 2 nowe zakażenia koronawirusem w regionie - poinformowało po 21:20 na twitterze ministerstwo zdrowia. Wcześniej, po południu, 3 nowe zakażenia w regionie… » więcej 2020-04-01, godz. 21:15 Remont szkoły w Domecku. "Z mapy gminy zniknie największy kopciuch" Milion 400 tysięcy złotych będzie kosztowała kompleksowa termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku w gminie Komprachcice. Prace remontowe już … » więcej 2020-04-01, godz. 20:45 Fałszywką o zakażeniu koronawirusem zajęła się prokuratura Surowa kara grozi sprawcy, który w Głuchołazach rozpowszechniał pisemną informację o rzekomym zakażeniu koronawirusem mieszkańca tamtejszej kamienicy. Sprawą zajmuje… » więcej 2020-04-01, godz. 20:22 Pożar budynku gospodarczego w Łące Prudnickiej i altany w Wilkowie 5 jednostek straży pożarnej dogasza pożar budynku gospodarczego w Łące Prudnickiej, w powiecie prudnickim. Spalił się cały dach budynku, który znajduje się w pobliżu… » więcej 2020-04-01, godz. 19:30 Nie miał gdzie odbyć kwarantanny, więc zgłosił się na policję. Skończyło się na częściowej dezynfekcji komendy Część budynku nyskiej komendy policji przeszła dezynfekcję. Środki ostrożności wdrożono po wizycie mężczyzny, który zgłosił, że powinien przebywać na kwarantannie… » więcej 2020-04-01, godz. 18:04 Miasta nie zamykają parków, jednak zakazują do nich wstępu. Niektóre place zabaw były zamknięte już wcześniej W Brzegu i Namysłowie parki fizycznie nie są zamknięte. Przy wejściach zawisły jednak informacje o zakazie wstępu. » więcej 2020-04-01, godz. 17:45 Wyniki pierwszych badań nie potwierdzają obecności koronawirusa w głuchołaskim szpitalu 13 ujemnych wyników wykazały badania przeprowadzone w związku z podejrzeniem koronawirusa w Głuchołazach. W poniedziałek wprowadzono kwarantannę na oddziale psychiatrii… » więcej 2020-04-01, godz. 16:46 Opolska Betania w czasie epidemii nie korzysta z pomocy wolontariuszy, bliscy nie mogą odwiedzać pacjentów. "Jest trudno… Dodatkowe środki ostrożności i obostrzenia wprowadzone w związku z ograniczaniem ryzyka zakażenia koronawirusem dotknęły m.in. opolskie hospicjum Betania. Placówka… » więcej 2020-04-01, godz. 16:15 3 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Wszystkie osoby zaraziły się lokalnie Jak wynika z najnowszego raportu ministerstwa zdrowia opublikowanym na twitterze w całym kraju odnotowano 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W naszym regionie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »