Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-15, 10:50 Autor: Daniel Klimczak

Serduszkowa moda dotarła do Grodkowa. Przed magistratem stanął kosz na plastikowe nakrętki

Serce na nakrętki stanęło przed grodkowskim magistratem [fot. Daniel Klimczak]
Serce na nakrętki stanęło przed grodkowskim magistratem [fot. Daniel Klimczak]
Grodków to kolejne miasto, którego mieszkańcy mogą wspierać potrzebujących poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek. Przed miejscowym magistratem stanął niezwykle popularny w naszym regionie kosz w kształcie serca.
Instalacja cieszy się sporym zainteresowaniem. W ciągu pierwszego dnia kosz udało się zapełnić niemal w całości. Jak wskazuje Dorota Zawadzka z wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Grodkowie, zebrane pieniądze w pierwszej kolejności pomogą w rehabilitacji mieszkanki miasta, która na początku grudnia ubiegłego roku została częściowo sparaliżowana po wylewie krwi do mózgu.

- Pierwsze serduszko jest dla pani Agnieszki Domagały. Wczoraj umieściłam informację na facebooku z prośbą o przesyłanie namiarów na osoby, które takich serduszek potrzebują. W tym momencie mamy już 5 osób. Będę tworzyła taką listę, będziemy wyciągać serduszka i sukcesywnie, po kolei, przekazywać osobom, które tego potrzebują - zapowiada.

Na zamówienie magistratu kosz wykonała firma z podbrzeskiego Tarnowca. To pierwsza tego typu instalacja w mieście, jednak niewykluczone, że wkrótce na ulicach Grodkowa pojawią się kolejne.

Przypomnijmy, że modę na nakrętkowe serca zapoczątkowała w listopadzie ubiegłego roku Nysa. Potem podobne kosze pojawiły się między innymi w Brzegu czy Wołczynie.
Dorota Zawadzka

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 13:45 Rusza remont domy kultury w Racławiczkach W Gminnym Ośrodku Kultury w Racławiczkach zawieszono wszelkie zajęcia. Tym razem nie jest to spowodowane epidemią, ale planowanym od dawna gruntownym remontem… » więcej 2020-04-04, godz. 13:00 Twierdził, że to był wypadek, prokurator jest innego zdania. Akt oskarżenia ws. zabójstwa w Kędzierzynie-Koźlu wysłany… Za zabójstwo odpowie przed sądem 56-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Do zbrodni doszło 19 października zeszłego roku. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu… » więcej 2020-04-04, godz. 12:07 Uczniowie z opolskich domów dziecka uczą się zdalnie bez przeszkód Uczniowie, będący wychowankami opolskich domów dziecka bez przeszkód mogą realizować edukację zdalną. W doposażeniu placówek w niezbędny sprzęt pomogły szkoły… » więcej 2020-04-04, godz. 11:54 Na czas epidemii ZUS przedłuża ważność orzeczeń lekarskich. Trzeba jednak złożyć wniosek Przedłużona zostaje ważność orzeczeń lekarskich, których termin upływa w okresie epidemii, oraz 30 dni po jej zakończeniu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydłuża… » więcej 2020-04-04, godz. 11:22 Opolscy logistycy przewożą maseczki i kontenery dla służby zdrowia w całym kraju Transport środków ochrony bezpośredniej - maseczek i fartuchów oraz płynów do dezynfekcji do 92 placówek medycznych w południowej Polsce - to jedno z nowych zadań… » więcej 2020-04-04, godz. 09:48 Mieszkańcy rozdzielili prawie 2 miliony złotych z budżetu obywatelskiego Znane są wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy rozdysponowali prawie 2 miliony złotych. Na każdym z 16 osiedli będzie realizowany… » więcej 2020-04-04, godz. 09:30 Policja kontroluje czy działkowcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Zakaz grillowania, wykonać można tylko niezbędne… Ogródki działkowe nie są wpisane w rejestr miejsc, gdzie obowiązuje zakaz przebywania, aby minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, ale opolska policja patroluje… » więcej 2020-04-04, godz. 09:15 4 kwietnia Wojskowa Służba Zdrowia świętuje. W tym roku to "święto w pracy" Zabezpieczanie zagranicznych misji pokojowych, czy ćwiczeń wojskowych w kraju - to główne zadania Wojskowej Służby Zdrowia, która dziś (04.04) obchodzi swoje … » więcej 2020-04-04, godz. 07:41 Groźny pożar budynku mieszkalnego w Suchym Borze pod Opolem Ogień zauważono wczoraj po godzinie 22 na dachu budynku. » więcej 2020-04-03, godz. 22:00 Raport dnia: 12 kolejnych zachorowań na COVID-19 i jeden ozdrowieniec w regionie Dotychczas COVID-19 potwierdzono u 90 mieszkańców Opolszczyzny. Tylko dziś (03.04) stwierdzono 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W tej chwili hospitalizowanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »