Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-15, 10:50 Autor: Daniel Klimczak

Serduszkowa moda dotarła do Grodkowa. Przed magistratem stanął kosz na plastikowe nakrętki

Serce na nakrętki stanęło przed grodkowskim magistratem [fot. Daniel Klimczak]
Serce na nakrętki stanęło przed grodkowskim magistratem [fot. Daniel Klimczak]
Grodków to kolejne miasto, którego mieszkańcy mogą wspierać potrzebujących poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek. Przed miejscowym magistratem stanął niezwykle popularny w naszym regionie kosz w kształcie serca.
Instalacja cieszy się sporym zainteresowaniem. W ciągu pierwszego dnia kosz udało się zapełnić niemal w całości. Jak wskazuje Dorota Zawadzka z wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Grodkowie, zebrane pieniądze w pierwszej kolejności pomogą w rehabilitacji mieszkanki miasta, która na początku grudnia ubiegłego roku została częściowo sparaliżowana po wylewie krwi do mózgu.

- Pierwsze serduszko jest dla pani Agnieszki Domagały. Wczoraj umieściłam informację na facebooku z prośbą o przesyłanie namiarów na osoby, które takich serduszek potrzebują. W tym momencie mamy już 5 osób. Będę tworzyła taką listę, będziemy wyciągać serduszka i sukcesywnie, po kolei, przekazywać osobom, które tego potrzebują - zapowiada.

Na zamówienie magistratu kosz wykonała firma z podbrzeskiego Tarnowca. To pierwsza tego typu instalacja w mieście, jednak niewykluczone, że wkrótce na ulicach Grodkowa pojawią się kolejne.

Przypomnijmy, że modę na nakrętkowe serca zapoczątkowała w listopadzie ubiegłego roku Nysa. Potem podobne kosze pojawiły się między innymi w Brzegu czy Wołczynie.
Dorota Zawadzka

Wiadomości z regionu

2020-10-26, godz. 19:00 Większość uczniów na zdalnym nauczaniu, seniorom zakupy robią pracownicy socjalni. Nowe obostrzenia najbardziej dotknęły… Uczniowie i seniorzy - osoby z tych grup społecznych najbardziej dotknęły nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej str… » więcej 2020-10-26, godz. 18:29 Ogólnopolski Strajk Kobiet sparaliżował ulice Opola. "Walczymy o prawo do wyboru" Ponad tysiąc mieszkańców Opola, głównie młodych ludzi, wyszło na ulice zamanifestować swój sprzeciw przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Placówki oświatowe w Głubczycach przygotowane na zdalne nauczanie Gmina Głubczyce przygotowana do zmian w szkolnictwie. W związku z przejściem całego kraju do czerwonej strefy epidemicznej od dzisiaj (26.10) obowiązują… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Żołnierze WOT w punktach poboru wymazów w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. Mają odciążyć personel medyczny Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od dziś (26.10) pomagają w punkcie pobierania wymazów do testów na obecność koronawirusa przy szpitalu powiatowym… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Inwentaryzacja tras rowerowych w regionie. Rusza program "Opolskie na rowery" Spójna sieć, jednakowo oznaczone trasy rowerowe z przystosowaną infrastrukturą. Początkiem do realizacji marzeń miłośników jednośladów ma być program… » więcej 2020-10-26, godz. 16:00 Szpital w Namysłowie odwoła się od decyzji wojewody. Placówka chce znów pracować w normalnym trybie Szpital w Namysłowie zwróci się do wojewody z wnioskiem o zmianę decyzji związanej z leczeniem w placówce chorych na koronawirusa. Powodem jest niewystarczająca… » więcej 2020-10-26, godz. 16:00 SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wstrzymał przyjęcia na dermatologię i neurologię. Koronawirus także w jednej z para… SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wstrzymał przyjęcia na oddziałach dermatologii i neurologii po tym, jak stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem na oddziale… » więcej 2020-10-26, godz. 15:15 Środowiska narodowe chcą bronić kościołów i atakują LGBT. Lewica odpowiada: To świadczy o braku poczucia rzecz… Kilkadziesiąt osób z Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przez całą niedzielę (25.10) zabezpieczało opolskie kościoły przed potencjalnymi aktami… » więcej 2020-10-26, godz. 14:45 Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada blokady miast. Początek godzina 16:00 Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada kolejne protesty w kraju i na ulicach regionu. Osoby, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws… » więcej 2020-10-26, godz. 14:45 "W przestrzeni publicznej nie ma miejsca na manipulacje". Violetta Porowska komentuje wyrok w procesie TVP kontra Witold… 'To jest wyrok, który demaskuje sposób działania Koalicji Obywatelskiej i jej polityków'. Takimi słowami poseł Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***