Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-14, 12:10 Autor: Mariusz Chałupnik

W Kietrzu zabezpieczono nielegalne automaty do gier

Zabezpieczone automaty go gier [fot. KPP w Głubczycach]
Zabezpieczone automaty go gier [fot. KPP w Głubczycach]
Cztery nielegalne automaty do gier zabezpieczyli mundurowi w Kietrzu. Działania w tej sprawie wspólnie przeprowadzili policjanci kryminalni z Głubczyc oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Opolu.
- Na początku tego miesiąca policjanci z Kietrza pozyskali informacje, że w jednym z lokali mogą znajdować się nielegalne automaty - mówi sierż. sztab. Łukasz Golinowski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. - Policjanci pojechali pod wytypowany adres, gdzie ich przypuszczenia się potwierdziły. Przeprowadzone przez policjantów na miejscu czynności potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z prawem. Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Opola. Teraz funkcjonariusze tej służby będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Właścicielowi nielegalnego procederu grozi grzywna w kwocie 300 tysięcy złotych oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
sierż. sztab. Łukasz Golinowski

Wiadomości z regionu

2020-02-27, godz. 21:30 Mężczyzna objęty kwarantanną domową. Wrócił z regionu, gdzie pojawił się koronawirus Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został objęty dwutygodniową kwarantanną domową. Mężczyzna wrócił do Polski z delegacji. Był w rejonie, w którym… » więcej 2020-02-27, godz. 21:00 Spacer, festiwal pamięci, rajd i test wiedzy. Opolski IPN przybliży historię Żołnierzy Wyklętych na wiele sposobów Spacer śladami miejsc kaźni i I Opolski Festiwal Pamięci 'Zawołać po imieniu' - to kolejne z wydarzeń organizowanych przez opolską delegaturę Instytutu Pamięci… » więcej 2020-02-27, godz. 20:45 Prudnik: pożar pustostanu. W środku - kilkanaście opon [AKTUALIZACJA] Płonie stodoła w Prudniku przy ul. Nyskiej. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze o 20:00. Początkowo ze zgłoszenia wynikało, że ogień objął pustostan ze… » więcej 2020-02-27, godz. 20:00 Radni przegłosowali zmiany w budżecie obywatelskim Opola. Zyskają placówki oświatowe, stracą jednostki OSP Zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola na 2021 rok. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszyły "Lekcje z NFZ" Opowiadają o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Pracownicy opolskiego oddziału NFZ przekonują, że świadomy… » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Dzieci z Izbicka będą miały przedszkole z... salą gimnastyczną Była podstawówka w Izbicku zostanie przedszkolem. Budynek musi być gruntownie przebudowany, prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac więcej… » więcej 2020-02-27, godz. 18:15 Za tydzień w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie 'Pomagaj z nami - bądźmy bohaterami' - tak brzmi tegoroczne motto Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol. Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje… » więcej 2020-02-27, godz. 17:45 Czy będzie remont linii kolejowej z Opola do Tarnowskich Gór? Radni przyjęli stosowny apel Apel w sprawie rewitalizacji linii kolejowej między Opolem a Tarnowskimi Górami oraz przywrócenia na niej ruchu przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Opola. » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Kierowcy zatrzymani za przekroczony czas pracy. Jeden z nich jechał na karcie swojego szefa Używał karty kierowcy należącej do szefa przedsiębiorstwa. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w… » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne warsztaty dla niepełnosprawnych? Kolejki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu są tak duże, że władze powiatu myślą o stworzeniu kolejnej placówki, w której terapeuci mogą zapewnić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »