Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-16, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Mobilna aplikacja zachęci do poznawania atrakcji pogranicza. To wspólna inicjatywa powiatu nyskiego i Zlatych Hor

Kopa Biskupia foto: Bogusław Kalisz
Kopa Biskupia foto: Bogusław Kalisz
Pogranicze polsko-czeskie w Konradowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Pogranicze polsko-czeskie w Konradowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Powiat nyski we współpracy z czeskimi Zlatymi Horami, chce skuteczniej zachęcać do odkrywania walorów pogranicza, a jednocześnie zwiększyć integrację mieszkańców. Pomóc w tym ma aplikacja na smartfony, która podpowie, które miejsca warto odwiedzić.
W aplikacji znajdą się zarówno przewodniki, jak i quest, czyli zadania, które będzie musiał wykonywać użytkownik. Jak zapowiada członek zarządu powiatu nyskiego Joanna Burska, jedną z idei tego rozwiązania jest edukacja poprzez zabawę.

- W tej aplikacji będziemy, tak jakby, zdobywać coś takiego, jak kiedyś bawiliśmy się w podchody. Będą różnego rodzaju gry, będziemy przy okazji się uczyć, co tam jest takiego do zwiedzania - wskazuje.

Aplikacja ma być gotowa do końca sierpnia. Oprócz niej, w ramach projektu powstanie także film, gadżety promocyjne i ulotki opisujące walory regionu. Wszystkie materiały będą dostępne w obu językach. Ponadto, pomysłodawcy planują organizację polsko-czeskiego pikniku.

Dodajmy, że całość przedsięwzięcia ma kosztować ponad 90 tysięcy złotych. 85% tej kwoty pokryją pieniądze unijne, a 5 - budżet państwa. Pozostałe 10% wyłoży ze swojego budżetu starostwo.
Joanna Burska

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 13:12 Wybuch gazu w hali produkcyjnej. Jedna osoba poszkodowana W jednym z zakładów produkcyjnych w Kolonowskiem doszło do wybuchu mieszanki tlenu z acetylenem. Ranny został jeden z pracowników, pozostałym nic się nie stało… » więcej 2020-04-01, godz. 13:10 Miliony papierosów bez akcyzy zatrzymane przez KAS. Były schowane w płatkach owsianych Ponad 5,5 miliona sztuk papierosów bez akcyzy przechwycili opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z jeleniogórską Strażą Grani… » więcej 2020-04-01, godz. 12:15 Zamiast zgłosić się do więzienia, kontynuował kradzieże. Recydywista zatrzymany przez nyskich policjantów Wyrok na koncie nie powstrzymał 56-latka z Nysy od kontynuowania przestępczej działalności. Sprawca włamań i kradzieży wpadł w ręce nyskich policjantów. » więcej 2020-04-01, godz. 12:12 Jedna osoba skierowana na kwarantannę domową? Do izolacji muszą dołączyć wszyscy współlokatorzy Weszły w życie nowe zasady kwarantanny domowej w związku z koronawirusem. Od dzisiaj (01.04) izolacja dotyczy nie tylko osoby, która powróciła z zagranicy lub… » więcej 2020-04-01, godz. 10:50 140 podopiecznych opolskiej Caritas dostanie wsparcie w ramach akcji "Pomoc dla Seniora" - Wsparcie osób starszych, samotnych jest w takich warunkach bardzo potrzebne - nie miał wątpliwości w rozmowie 'W cztery oczy' dyrektor opolskiej Caritas ks… » więcej 2020-04-01, godz. 10:48 WiK Opole: odczyty wodomierzy zdalne, szacunkowe lub elektronicznie Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu przypomina, że w związku z epidemią koronawirusa, pracownicy nie prowadzą odczytów wodomierzy w terenie. » więcej 2020-04-01, godz. 10:15 Układanie kwietnych dywanów niematerialnym dziedzictwem kulturowym Polski Tradycja układania kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała została wpisana przez ministerstwo kultury na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego… » więcej 2020-04-01, godz. 09:00 Pomogą w zrobieniu zakupów, czy wyrzuceniu śmieci. "Pomoc sąsiedzka. Wspieramy się" - akcja radnych dzielnicy Stare Miasto… Proponują pomoc w zrobieniu zakupów, czy wyniesieniu śmieci. W ramach akcji 'Pomoc Sąsiedzka. Wspieramy się' radni dzielnicy Stare Miasto w Opolu kontaktują się… » więcej 2020-04-01, godz. 08:00 Seniorzy i osoby potrzebujące z Opola otrzymają maseczki ochronne Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu rozpoczyna rozdawanie 15 tysięcy maseczek jednorazowego użytku. Trafią one głównie do seniorów i osób potrzebujących. » więcej 2020-04-01, godz. 08:00 Remont ronda koło Nogowczyc nie wymaga dodatkowych ograniczeń w ruchu. Drogowcy nie zamkną zjazdu z A4 Trwa budowa ronda na drodze krajowej 88 koło Nogowczyc. Skrzyżowanie to powstaje tuż obok zjazdu z autostrady A4 i będzie nowym wjazdem na strefę gospodarczą gminy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »