Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-11, 12:56 Autor: Monika Matuszkiewicz

Stan chłopca poszkodowanego w wypadku w Ligocie Prószkowskiej unormowany. Lekarze planują wybudzać go ze śpiączki

USK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
USK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją [fot. Mario]
Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją [fot. Mario]
Stan 6-letniego chłopczyka, jedynego ocalałego z wypadku w Ligocie Prószkowskiej, jest już stabilny. Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło 5 lutego. Na drodze wojewódzkiej 414 samochód osobowy z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. W wypadku zginęli rodzice chłopca oraz półroczna siostra.
Dziecko, które przeżyło wypadek, z amputowaną ręką trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu w stanie skrajnie ciężkim ze względu na rozległość urazów i utratę bardzo dużej ilości krwi.

- Dzisiaj (11.02) będzie miała miejsce operacja, w której dojdzie do nastawienia złamań lewego przedramienia - mówi Wojciech Walas, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków. - Jeżeli wszystko się powiedzie, a zapewne tak będzie, to jutro będziemy chcieli chłopca budzić. Odłączymy go od respiratora, żeby mógł samodzielnie oddychać. Jesteśmy w tej chwili na etapie, gdzie bardzo ważna będzie obecność osób bliskich. Rodzina chłopca została już objęta opieką naszych psychologów klinicznych, którzy dalej będą pracowali z dzieckiem, jak i jego bliskimi.

Chłopiec ma złamane oby dwie kości udowe i kości przedramienia. - Proces rehabilitacji będzie długi, nawet wielomiesięczny - dodaje ordynator.
Wojciech Walas

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 20:45 Działania opolskiej policji nie ograniczają się tylko do pandemii. Sporo pracy mają funkcjonariusze drogówki oraz krym… Działania związane z pandemią koronawirusa nie zwalniają policjantów z dotychczasowych obowiązków. Od początku roku kryminalni wszczęli ponad tysiąc spraw z podejrzeniem… » więcej 2020-03-30, godz. 20:06 RAPORT DNIA: 3 nowe zakażenia w regionie. Bilans poniedziałku to 11 nowych przypadków. W regionie mamy 54 osoby chore na… Kolejne trzy osoby z pozytywnym testem na obecność koronawirusa w regionie. Ministerstwo zdrowia w wieczornym raporcie poinformowało na twitterze, że łączna liczba… » więcej 2020-03-30, godz. 19:30 Instytucje pomocy społecznej w Prudniku z dostawą środków ochrony indywidualnej Lepsze będzie zabezpieczenie przed koronawirusem w Domach Pomocy Społecznej podległych powiatowi prudnickiemu. Braki w środkach ochrony osobistej uzupełnione zostaną… » więcej 2020-03-30, godz. 18:37 Kwarantanna na jednym z oddziałów szpitala w Głuchołazach Kwarantannę wprowadzono na oddziale psychiatrii szpitala w Głuchołazach. Powodem jest wystąpienie koronawirusa? » więcej 2020-03-30, godz. 18:15 Pożar pozbawił rodzinę domu. Z pomocą przyszła gmina Nad ranem spalił się dom we wsi Olbrachcice w gminie Biała. Gdy wybuchł ogień przebywało w nim pięć osób, w tym troje dzieci. Wszystkim domownikom udało się opuścić… » więcej 2020-03-30, godz. 17:25 Chcesz wejść do USK? Trzeba wypełnić ankietę i poddać się podstawowym badaniom Szukający pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, a także pracownicy muszą liczyć się z nowymi zasadami wstępu do lecznicy. Na miejscu każdemu sprawdzana… » więcej 2020-03-30, godz. 17:00 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy są w dobrym stanie, nie wymagają hospitalizacji Mamy 79 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 14.50 na Twiterze ministerstwo zdrowia… » więcej 2020-03-30, godz. 16:36 Wynajął dom, żeby w dużym pokoju uprawiać marihuanę Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wynajął dom w Rydułtowach na Śląsku i w dużym pokoju urządził plantację marihuany. Wpadł w ręce policjantów, dzięki wspólnej akcji… » więcej 2020-03-30, godz. 16:30 Chętni uczniowie zmierzyli się z próbnym egzaminem ósmoklasisty online w domu W związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy w historii próbny egzamin ósmoklasisty przeniósł się do internetu. Uczniowie swoje zmagania rozpoczęli od języka… » więcej 2020-03-30, godz. 15:30 Triduum bez udziału wiernych. Nie będzie także święcenia pokarmów. To treść nowego dekretu biskupa opolskiego Liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej w diecezji opolskiej odbędą się bez udziału wiernych. Dekret w sprawie obchodów Wielkiego Tygodnia wydał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »