Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-05, 16:47 Autor: Jacek Rudnik/Agnieszka Stefaniak

Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją. Dwoje dorosłych i niemowlę [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją [fot. Mario]
Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją [fot. Mario]
Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją [fot. Mario]
Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją [fot. Mario]
Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją [fot. Mario]
Tragiczny wypadek na DW 414. Trzy osoby nie żyją [fot. Mario]
Zablokowana jest droga wojewódzka 414 na odcinku Ligota Prószkowska - Smolarnia, po śmiertelnym wypadku z udziałem samochodu osobowego.
Jak poinformował Radio Opole dyżurny komendy miejskiej policji w Opolu auto wypadło z trasy i uderzyło w drzewo po przeciwnej stronie trasy. W wyniku uderzenia stanęło w płomieniach. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do służb tuż przed godziną 16.

Mł. asp. Elżbieta Zalewska z komendy wojewódzkiej straży pożarnej potwierdza, że w wypadku zginęły 3 osoby. Dwoje dorosłych i podróżujące autem małe dziecko. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący autem osobowym z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Nie żyje małżeństwo i niemowlę. Drugie z dzieci podróżujących autem jest pod opieką ratowników. Trasa jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA g.17:10: Podinsp. Marzena Grzegorczyk z biura prasowego KWP informuje, że starsze dziecko poszkodowane w wypadku jest transportowane do szpitala. Trasa jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd. Od strony Opola na rondzie w Prószkowie zjazd na DW 429 i dalej w Zimnicach na DK 45. Od strony Prudnika zjazd na DW 409 na Moszną i dalej na DK 45 do Opola.

AKTUALIZACJA g.17:50: Jak informują strażacy starsze dziecko, między 6. a 8. rokiem życia, jest już pod opieką lekarzy. Śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do szpitala. Doznało amputacji kończyny górnej.

Dziecko trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jak informują służby z tej placówki - trwa diagnostyka.

AKTUALIZACJA g. 18:50: Straż pożarna zakończyła działania. Na miejscu pracuje policja i prokurator. Dziecko poszkodowane w wypadku jest już na bloku operacyjnym USK.

AKTUALIZACJA - droga została odblokowana po godz. 22.00.
podinsp. Marzena Grzegorczyk o szczegółach wypadku

Wiadomości z regionu

2020-02-27, godz. 23:30 Prudnik: pożar pustostanu. W środku - kilkanaście opon. Brak osób poszkodowanych, trwa dogaszanie [AKTUALIZACJA] Trwa dogaszanie pożaru w Prudniku. Doszło do niego na niezamieszkałej posesji przy ul. Nyskiej. W stodole zapaliły się składowane tam opony. Straż pożarna otrzymała… » więcej 2020-02-27, godz. 21:30 Mężczyzna objęty kwarantanną domową. Wrócił z regionu, gdzie pojawił się koronawirus Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został objęty dwutygodniową kwarantanną domową. Mężczyzna wrócił do Polski z delegacji. Był w rejonie, w którym… » więcej 2020-02-27, godz. 21:00 Spacer, festiwal pamięci, rajd i test wiedzy. Opolski IPN przybliży historię Żołnierzy Wyklętych na wiele sposobów Spacer śladami miejsc kaźni i I Opolski Festiwal Pamięci 'Zawołać po imieniu' - to kolejne z wydarzeń organizowanych przez opolską delegaturę Instytutu Pamięci… » więcej 2020-02-27, godz. 20:00 Radni przegłosowali zmiany w budżecie obywatelskim Opola. Zyskają placówki oświatowe, stracą jednostki OSP Zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola na 2021 rok. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszyły "Lekcje z NFZ" Opowiadają o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Pracownicy opolskiego oddziału NFZ przekonują, że świadomy… » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Dzieci z Izbicka będą miały przedszkole z... salą gimnastyczną Była podstawówka w Izbicku zostanie przedszkolem. Budynek musi być gruntownie przebudowany, prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac więcej… » więcej 2020-02-27, godz. 18:15 Za tydzień w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie 'Pomagaj z nami - bądźmy bohaterami' - tak brzmi tegoroczne motto Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol. Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje… » więcej 2020-02-27, godz. 17:45 Czy będzie remont linii kolejowej z Opola do Tarnowskich Gór? Radni przyjęli stosowny apel Apel w sprawie rewitalizacji linii kolejowej między Opolem a Tarnowskimi Górami oraz przywrócenia na niej ruchu przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Opola. » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Kierowcy zatrzymani za przekroczony czas pracy. Jeden z nich jechał na karcie swojego szefa Używał karty kierowcy należącej do szefa przedsiębiorstwa. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w… » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne warsztaty dla niepełnosprawnych? Kolejki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu są tak duże, że władze powiatu myślą o stworzeniu kolejnej placówki, w której terapeuci mogą zapewnić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »