Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-11, 13:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie: szkoła zostanie zlikwidowana, a jej siedziba zburzona

Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Budynek szkoły podstawowej numer 2 w Strzelcach Opolskich zostanie rozebrany, a sama szkoła – formalnie zlikwidowana. Takie są decyzje władz gminy po analizach związanych z pękaniem obiektu, który - według budowlańców – grozi zawaleniem. Uczniowie od półtora roku lekcje mają w dawnym gimnazjum przy ulicy Kozielskiej, gdzie mieszczą się teraz dwie podstawówki – numer 1 i numer 2.
- Na ostatniej sesji zapadła decyzja w tej sprawie. Nikt nie miał wątpliwości, że szkoła numer 2 nie wróci do swojej siedziby, a przy ul. Kozielskiej uczniowie mają świetne warunki – mówi wiceburmistrz Józef Kampa.

- Obecnie szkoła realizuje obowiązek szkolny w obiekcie przy ul. Kozielskiej, gdzie mieści się szkoła numer 1. Jest to już praktycznie jeden organizm, stąd zapadła decyzja o połączeniu tych szkół. Sformalizowała to rada miejska, zgodnie z ustawą o systemie edukacji.

Budynek szkoły przy ul. Wawrzyńca Świerzego ma zostać rozebrany. Zachowana zostanie jedynie sala sportowa, która powstała dekadę temu.

Wieloletnia dyrektorka szkoły numer 2 w ubiegłym roku wygrała konkurs na kierowanie podstawówka numer 1, więc pod względem kierownictwa dla uczniów nic się nie zmieni. Jedyne obiekcje związane z tą sytuacją zgłaszały władze sołectwa, które straci na prestiżu, gdy na swoim terenie nie będzie miało żadnej placówki edukacyjnej.
Józef Kampa

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 21:15 Opole: po raz pierwszy nagrodzono kobiety sukcesu. "One się gdzieś ukrywają, ale my te perełki wyciągniemy" Po raz pierwszy w stolicy naszego regionu rozdano statuetki Opolskim Kobietom Sukcesu. Podczas gali wręczone zostały nagrody w czterech kategoriach: biznes w skali… » więcej 2020-02-22, godz. 20:46 "Pomagamy rodzinom przez cały rok". Szlachetna Paczka podsumowuje XIX edycję na Opolszczyźnie Do 388 rodzin w tym roku dotarła pomoc ze strony opolskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzymały osoby starsze, samotne i samotni rodzice. Dzisiaj… » więcej 2020-02-22, godz. 20:40 Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów… » więcej 2020-02-22, godz. 19:58 Potrącenie pieszego w Prudniku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Opolu Do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Skowrońskiego w Prudniku. » więcej 2020-02-22, godz. 18:20 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 18:15 Opolscy "terytorialsi" złożyli przysięgę. "Jesteśmy dumni, że daliśmy radę pokonać nasze słabości" 60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (22.02) po raz pierwszy na Opolszczyźnie przysięgę wojskową. Uroczystość zorganizowana na dziedzińcu Zamku… » więcej 2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »