Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-24, 21:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Morsowanie, gotowanie, garncarstwo, nauka wspinania, pływania i zero nudy. Tak zapowiadają się w ferie w Opolu

Opolanie żegnają ferie zimowe i spędzają czas na lodowisku przy Stawku Barlickiego [fot. Joanna Matlak]
Opolanie żegnają ferie zimowe i spędzają czas na lodowisku przy Stawku Barlickiego [fot. Joanna Matlak]
Ferie plakat UM Opole
Ferie plakat UM Opole
To mają być "Przebojowe Ferie w Opolu". Pod takim hasłem jest organizowany zimowy wypoczynek dla dzieci, które pozostają w mieście. Ofertę przygotowało osiem miejskich instytucji, a wśród propozycji znalazły się zajęcia z morsowania dla najmłodszych.
Aleksandra Raś z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu tłumaczy, że skoro zabrakło śniegu, to oni proponują zanurzanie w zimnej wodzie na kąpielisku "Bolko". - Zajęcia chcemy przeprowadzić tak, żeby dzieci się nie zaziębiły, natomiast jeśli dzięki kąpielom zbudują sobie odporność, to unikną problemów ze zdrowiem - tłumaczy.

Dla osób, które wolą kąpiele w nieco cieplejszej wodzie, przygotowano naukę pływania na basenie "Wodna nuta". Aby skorzystać z zajęć, należy śledzić stronę internetową opolskiego MOSiR-u, gdzie zamieszczono pełną ofertę. - Należy też się zarejestrować - przypominają organizatorzy.

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Elżbieta Marciniszyn przewiduje, że z ich płatnych półkolonii skorzysta ponad tysiąc dzieci. - Przygotowaliśmy dwa turnusy od poniedziałku do piątku, a zajęcia odbędą się od godz. 8.00 do 16.00. Zapewniamy pełną opiekę pedagogiczną, warsztaty, wycieczki i wyżywienie. Natomiast u nas również najpierw należy się zapisać, ponieważ to jest profesjonalnie przygotowana półkolonia - dodaje dyrektor MDK.

Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało warsztaty w studiu nagrań "Co tam słychać, czyli wstęp do reżyserii dźwięku". To bezpłatne zajęcia skierowane dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat - mówi Kaja Marchel.

Galeria Sztuki Współczesnej proponuje natomiast zajęcia z ceramiki adresowane dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat - Przez kilka dni uczestnicy będą poznawali cały proces od przygotowania do wypalania - zapewnia Anna Łęgowik z GSW w Opolu.

Więcej informacji na temat wszystkich propozycji miasta dla najmłodszych znajdują się na stronie internetowej miasta: opole.pl

Przypomnijmy, ferie rozpoczynają się 10 lutego i potrwają do 23 lutego.

MOSiR planował także zjazd na sankach z "górki śmierci" na osiedlu Armii Krajowej, jednak pogoda pokrzyżowała te plany.
Ferie 2020

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Mleczarnia, gospodarstwo rolne, domowe ścieki, a może susza? Co truje ryby w starorzeczu Nysy Kłodzkiej? Wciąż nie wiadomo, co spowodowało śnięcie ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej w okolicach Drogoszowa. To kolejna podobna sytuacja w tej części powiatu nyskiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 19:20 Mieszkańcy Lubszy znów zablokowali drogę. Jeśli nie zostaną wysłuchani, zapowiadają zaostrzenie walki o obwodnicę Droga krajowa nr 39 w Lubszy była dziś (21.02) ponownie zablokowana przez dwie godziny. » więcej 2020-02-21, godz. 18:12 Bezpłatne porady dla mieszkańców regionu. Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Mieszkańcy Opolszczyzny mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad prawnych w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach organizacji po… » więcej 2020-02-21, godz. 17:30 Do końca maja kadra "wagonówki" w Opolu może spać spokojnie PKP Intercity Remtrak do maja ma przejąć Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego 'Wagon' w Opolu. Przypomnijmy, naprawę pociągów w stolicy regionu realizował słowacki… » więcej 2020-02-21, godz. 17:25 Leśnicy wycinają drzewa pod budowę obwodnicy Olesna. W sumie chodzi o 100 hektarów Trwa wycinka drzew w związku z budową obwodnicy Olesna. Pierwsze prace rozpoczęły się w styczniu, natomiast obecne tempo wycinki jest wysokie, bo Nadleśnictwo… » więcej 2020-02-21, godz. 17:20 Kolejne zatrzymania zagranicznych kierowców na opolskich drogach Nieszczelne układy z wyciekającymi płynami oraz jazda na karcie kierowcy należącej do innej osoby. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego… » więcej 2020-02-21, godz. 15:30 Będzie generalny remont siedziby straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Jeszcze przed wakacjami powinien rozpocząć się remont budynku, w którym siedzibę mają strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla. Prace potrwają około roku. W tym czasie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »