Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-24, 14:26 Autor: Daniel Klimczak

W nyskim magistracie "pracuje" elektroniczny portier. Wydaje i odbiera klucze od urzędników, może przeliczyć także czas ich pracy

Depozytor na klucze w nyskim magistracie [fot. Daniel Klimczak]
Depozytor na klucze w nyskim magistracie [fot. Daniel Klimczak]
Klucze [fot. Daniel Klimczak]
Klucze [fot. Daniel Klimczak]
Urzędnicy nyskiego magistratu nie muszą już ustawiać się w kolejce ani podpisywać listy, by każdego ranka odbierać klucze do biur. Ich pracę usprawnił automatyczny depozytor, za który gmina zapłaciła ponad 72 tysiące złotych.
Zdaniem władz miasta, wydatek na nowoczesną szafę do przechowywania kluczy nie jest przesadzony. Burmistrz Kordian Kolbiarz tłumaczy, że rozwiązanie pozwoliło spełnić urzędowi współczesne standardy, między innymi w zakresie ochrony danych osobowych.

- Takie mamy czasy. Jesteśmy w epoce cyfryzacji, więc tego typu rozwiązania w firmach prywatnych nie dziwią. Oczywiście, jeżeli chodzi o samorządy, wywołują one emocje, bo są to pieniądze, które zawsze można przeliczyć na setki metrów chodnika, jasne, że tak. Natomiast to jest też wymóg czasu. Urzędy muszą mieć archiwa, muszą mieć systemy otwierania pokoi, wydawania i przechowywania kluczy w sposób bezpieczny - wskazuje.

Jak dodaje Kordian Kolbiarz, urządzenie pozwala także na dokładną i rzetelną kontrolę czasu pracy urzędników.

Korzystające z niego osoby potwierdzają obecność przy użyciu karty zbliżeniowej lub specjalnego kodu. Dopiero wtedy otwiera się szafa, z której można pobrać tylko ten klucz, który został przypisany do danej osoby.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2020-02-26, godz. 13:45 Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej pytają, jak Opolszczyzna jest przygotowana na walkę z koronawirusem 175 miast jest nieprzygotowanych do pojawienia się w Polsce koronawirusa - stwierdzili dziś (26.02) podczas zorganizowanej w Opolu konferencji prasowej przedstawiciele… » więcej 2020-02-26, godz. 13:05 Zarząd Dróg Wojewódzkich zamyka w marcu trzy drogi na trasie północ-południe. Będą objazdy Od 2 marca do czerwca nie przejedziemy drogą wojewódzką 454. Tydzień później drogą 416. W marcu możemy spodziewać się zmian na wojewódzkiej 901 w Dobrodzieniu… » więcej 2020-02-26, godz. 13:00 W Zawadzkiem powstaną mieszkania interwencyjne. Mają służyć w nagłych przypadkach Dwa mieszkania interwencyjne chce stworzyć gmina Zawadzkie. Mają być wykorzystywane w nagłych przypadkach, gdy lokum trzeba będzie zapewnić np. pogorzelcom czy… » więcej 2020-02-26, godz. 12:30 Kosztowne wyprzedzanie na autostradzie. Kierowca z Rumunii musi zapłacić 3 tysiące złotych kary za niebezpieczną jazdę Mimo śliskiej nawierzchni i ograniczonej widzialności, zajeżdżał na autostradzie drogę innym pojazdom. Mowa o kierowcy z Rumunii, który wpadł w ręce policjantów… » więcej 2020-02-26, godz. 11:00 List prezydenta miasta do rektora Politechniki Opolskiej ws. relacji i PNT. Jest reakcja prof. Marcina Lorenca Prezydent Opola skierował list do rektora Politechniki Opolskiej. Prosi w nim prof. Marcina Lorenca o odniesie się do wypowiedzianych przez niego słów o tym, że… » więcej 2020-02-26, godz. 11:00 Kopią nową studnię głębinową, żeby mieszkańcy Pawłowiczek nie mieli sucho w kranach Rozpoczęło się kopanie nowej studni głębinowej w Pawłowiczkach. To reakcja samorządu na problemy z wodą, jakie ubiegłego lata odczuli mieszkańcy tej gminy. Nowa… » więcej 2020-02-26, godz. 10:50 W Kościele katolickim trwa Środa Popielcowa W kalendarzu katolickim dzisiaj (26.02) rozpoczyna się Wielki Post. Wierni od samego rana odwiedzają kościoły, uczestniczą we mszy świętej, a kapłan posypuje ich… » więcej 2020-02-26, godz. 09:00 LGD "Górna Prosna" ma dodatkowe pieniądze za dobrze zrealizowaną strategię wieloletnią Pół miliona złotych bonusu otrzymała Lokalna Grupa Działania 'Górna Prosna' za skuteczną realizację strategii na lata 2014-2020. » więcej 2020-02-26, godz. 08:00 Lubsza nie poprze wniosku o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski. "Królowie w tym kraju byli osobami fi… Gmina Lubsza nie poparła wniosku o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski. Samorząd otrzymał w tej sprawie petycję od prawniczki z Rabki-Zdroju. » więcej 2020-02-26, godz. 07:00 Byczyński magistrat czeka na pomysły do budżetu obywatelskiego. Do wydania prawie 60 tysięcy złotych Mieszkańcy Byczyny mogą już zgłaszać projekty do tegorocznego budżetu obywatelskiego. W puli jest 56 tysięcy złotych, które podzielono po połowie na dwie części… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »