Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-23, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Uczymy się i miło spędzamy czas". Na Politechnice Opolskiej trwa Akademia Młodych Serc

Akademia Młodych Serc na Politechnice Opolskiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Akademia Młodych Serc na Politechnice Opolskiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Akademia Młodych Serc na Politechnice Opolskiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Akademia Młodych Serc na Politechnice Opolskiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Akademia Młodych Serc na Politechnice Opolskiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Akademia Młodych Serc na Politechnice Opolskiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Akademia Młodych Serc na Politechnice Opolskiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Akademia Młodych Serc na Politechnice Opolskiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Trening mózgu, samochody hybrydowe oraz metody skutecznej komunikacji - to tylko część tematów realizowanych podczas Akademii Młodych Serc, czyli Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku przy Politechnice Opolskiej. Głównym celem zajęć jest osiągnięcie jedności ciała, umysłu i ducha.
- To już jest nasza szósta edycja, zapoczątkowana przez Fundację CZAS. Wykłady mają formę dyskusji i co tydzień jest inna tematyka. Wystarczy przyjść i zapisać się na listę - mówi Kamil Kalinowski, koordynator Akademii Młodych Serc. - Potem wystarczy, że pojawi się na kilku przynajmniej wykładach. Założyliśmy, że musi być to minimum pięć, żeby otrzymać końcowy dyplom. Egzaminów żadnych nie ma. Każdy słuchacz dostaje indeks i po każdym wykładzie, zbierają się wokół wykładowcy i otrzymują wpis za obecność lub ewentualną dyskusję.

Słuchacze zgodnie podkreślają, że dla nich zajęcia to doskonała forma spędzenia wolnego czasu po pracy i na emeryturze, a dodatkowo za każdym razem pozyskują nową wiedzę.

- Od 6 lat już chodzę, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, na przykład widzieliśmy łazika marsjańskiego, jak działają drony, to są takie rzeczy, które poszerzą naszą wiedzę. - Co tydzień są inne, ciekawe tematy. Czasami jest tak, że godzina minie, a nikt się z sali nie rusza, bo słucha się ciekawie i nawet na zegarek się nie patrzy. - Tydzień temu był bardzo ciekawy wykład, doktor Bębenek przedstawił w ciekawy, humorystyczny sposób dostępne sposoby na temat komunikacji międzyludzkiej - dodają słuchacze.

Dzisiejsze (23.01) wykłady poprowadził Przemysław Ślusarczyk, znany opolski dyrygent i kompozytor. Na zajęcia może przyjść każdy, kto ukończył 45 rok życia. Odbywają się w każdy czwartek o godzinie 16.00 na Wydziale Budownictwa i Architektury. Udział w wykładach jest bezpłatny.
Kamil Kalinowski
Słuchacze

Wiadomości z regionu

2020-02-17, godz. 10:26 Skakał po samochodach w centrum miasta. Był pijany Pijany wandal niszczył samochody w centrum Kędzierzyna-Koźla. Dzięki szybkiej reakcji przypadkowych świadków oraz policji, został zatrzymany zanim uszkodził więcej… » więcej 2020-02-17, godz. 10:00 Nie ma pieniędzy na uprzątnięcie chemikaliów ze starego kurnika w Otmicach. Może uda się uporządkować otoczenie Gmina Izbicko nie ma pieniędzy na usunięcie odpadów zgromadzonych w starym kurniku w Otmicach, ale trwają starania, żeby posprzątać choć te śmieci, które są wokół… » więcej 2020-02-17, godz. 08:15 Nowy etap przebudowy nyskiego śródmieścia. Od poniedziałku nie przejedziemy ulicą Kolejową Od poniedziałku (17.02) kierowców czekają kolejne zmiany organizacji ruchu w centrum Nysy. Tym razem, drogowcy zamkną dla samochodów ulicę Kolejową, która przez… » więcej 2020-02-16, godz. 17:30 TSKN obchodzi swój jubileusz w Gogolinie. "Przez 30 lat zmieniło się bardzo wiele" Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim obchodzi 30-lecie istnienia. 16 lutego 1990 roku w Gogolinie z inicjatywy Johanna Krolla powstało stowarzyszenie… » więcej 2020-02-16, godz. 17:00 "Jednocześnie podziwiamy samochody i pomagamy". W Opolu zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla małej Tosi Spot motoryzacyjny, występy i licytacje - to między innymi przygotowano dzisiaj (16.02) w domExpo w Opolu dla Tosi Wiśniewskiej, która cierpi na rdzeniowy zanik… » więcej 2020-02-16, godz. 15:00 Mobilna aplikacja zachęci do poznawania atrakcji pogranicza. To wspólna inicjatywa powiatu nyskiego i Zlatych Hor Powiat nyski we współpracy z czeskimi Zlatymi Horami, chce skuteczniej zachęcać do odkrywania walorów pogranicza, a jednocześnie zwiększyć integrację mieszkańców… » więcej 2020-02-16, godz. 12:30 Mieszkanki województwa opolskiego mogą korzystać z bezpłatnych badań prenatalnych Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zaprasza kobiety w ciąży na bezpłatne i nieinwazyjne badania prenatalne. Przeznaczone są dla… » więcej 2020-02-16, godz. 12:00 Szkoła ma nowy sprzęt dzięki patronowi klas elektrycznych Tauron Dystrybucja S.A., patron klas elektrycznych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, po raz drugi przekazał sprzęt do pracowni… » więcej 2020-02-16, godz. 10:42 30-lecie TSKN. Dziś obchody jubileuszu w Gogolinie - 16 lutego 1990 roku została oficjalnie zarejestrowana mniejszość niemiecka - przypomniała w rozmowie 'W cztery oczy' Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN odnosząc… » więcej 2020-02-16, godz. 10:10 Wypadek zakończony dachowaniem na DK 46. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały poszkodowane po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 46 Opole - Lubliniec w miejscowości Schodnia w gminie Ozimek. Do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »